Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztetek, aki drasztikus...

Van köztetek, aki drasztikus eszközhöz folyamodott, hogy a kisgyermeke megtanuljon végre egyedül enni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy elé teszi az ételt, amit szeret, és ha a gyerek evés helyett hisztizik, akkor egy idő elteltével elveszi előle a tányért, és éhen marad? Mert én már ezen gondolkozom. Nem hajlandó segítséggel sem enni, csak ordít és vergődik a székben, múltkor majdnem hanyatt esett, úgy kellett elkapnom. Csak úgy eszik, ha etetem, inni is csak így hajlandó. 2 és fél éves.
2015. nov. 17. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam, ha elé tettem és leverte a tányért,sírt hogy nem eszik akkor elvettem előle, lenyugodott, 10perc múlva újra megpróbáltam, olyankor általában már szépen evett. Ha csak vergődik és sír,te meg erőlteted abból nem lesz evés! Nem éhes,vagy nem szereti? vagy nem szereti az etetőszéket (nálunk ilyen is volt, inkább a széken magasítóval evett)mi az oka hogy nem eszik?
2015. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Kutyával már csináltam, hogy elvettem az ételt, mikor nem akart enni, gyerekkel még nem. De ki lehet próbálni, ki bírja tovább. Csak tényleg vigyázz, nehogy kiessen a székből.
2015. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem azt úgy ne csináld. Játékosan próbáld meg vele megfogatni a kanalat. Majd ha fogja, te is fogd a kezét, és úgy add oda a falatot. Így a pohárral is. De ha erőszakkal csinálod, szerintem az nem vezet jóra.
2015. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A székkel semmi baja, mert ha kézzel ehető dolgokat kap, akkor eszik szépen. De a kanalat, villát nem hajlandó használni. Nem erőltetem, mindig újra és újra megpróbálom, és az az eredmény, hogy három kanállal eszik (fogom a kezét), aztán eldobja az evőeszközt és megy a hiszti. Kézzel meg nem nyúl bele a pépesebb dolgokba (pl. főzelék, ilyesmi).
2015. nov. 17. 12:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, azt elfelejtettem, hogy dicsérd meg mindig, hogy milyen ügyes. De mi lehet az oka, hogy ennyire ellenáll, arra kellene rájönni, mert 2,5 évesen ezt valami kiváltja.
2015. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A védőnőm csak nevet rajta, meg azt mondja, hogy lusta. Van benne valami, hiszen kényelmesebb csak a száját nyitni. Amúgy mindent szeret, rengeteget tud enni, de nem egyedül.
2015. nov. 17. 12:52
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

2.5 éves a fiam. Megérti ha azt mondom neki, hogy ha nem hagyja abba a beszédet akkor menjen a szobájába, hagyja ott az ételt, vagy pl azt is megérti ha azt mondom, egye meg az ebédet és utána ehet egy kis csokit-kekszet akármit. Arra akartam utalni, hogy egy 2.5 éves gyerek már megérti amit mondasz, és azt is eltudja dönteni hogy éhes-e. Ha nem hajlandó segítséggel sem enni vedd el előle az ételt és menjen játszani, ha éhes úgyis szól hogy rakd vissza, ha nem éhes akkor meg hagyd. Az én fiam eléggé levolt maradva önálló evés téren, majdnem 2 éves volt amikor egyszer csak kanál került a kezébe és szépen ette egyedül a főzeléket, mondjuk én nem is erőltettem addig mert láttam hogy nem megy neki.

A saját fiamból kiindulva, ha nem enne, elvenném előle és elküldeném játszani, én nem csinálok ebből nagy ügyet, nem könyörgök már neki... Nagy már ahhoz. Az 1 éves kislányomnak szoktam könyörögni meg jópofizni, hogy legalább pár kanállal egyen.

2015. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy tudom, hogy éhes. Másfél éve engedek neki, végül megetetem én, "nehogy éhen haljon szegény". Bevallom, egyszer már megcsináltam pár hónapja, hogy nem etettem meg, hanem bömbölt, megpróbáltam negyed óránként újra, de a reakció újra és újra az volt: nem fogta meg a kanalat. Így megetettem, mert már taknya-nyála összefolyt (már bocsánat a kifejezésért). Annyira nem haladunk ezzel semerre, hogy elkeserítő. Még a szobatisztaságtól is messze vagyunk, mint Makó Jeruzsálemtől.
2015. nov. 17. 12:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Valami itt nagyon el lett szúrva korábban, de ez vagy nem is fog kiderülni, más szempontból meg mindegy.

Ha "drasztikus eszközökhöz" fogsz folyamodni, akkor majd egy hónap múlva jön a kérdésed, hogy "miért nem eszik a gyerek"? Vagy miért vannak hisztirohamai?...


Szerintem a legfontosabb most az lenne, hogy TE megnyugodjál, és engedd el azt a görcsös elképzelést, hogy a két és fél évesednek kanállal-villával KELL ennie, és most azonnal.


Ha eszik kézzel, akkor egyen kézzel. A lényeg, hoyg az evéssel magával ne alakuljon ki "rossz viszonya", már amennyire ez most lehetséges.


Szépen üljetek le mindig együtt enni, vagyis hogy ne "etetés" legyen, hanem közös evés.

Mindenkinek merjél ételt a tányérba, tedd oda neki is a kanalat/villát, és kívánj jó étvágyat. Aztán Te egyél, ahogy "kell", ő meg egyen ahogy tud. Ha kézzel, akkor kézzel.

Saját tapasztalat, hogy kanállal könnyebb megenni a krumplit, rizs meg borsót is, és egy tálkából, aminek magas a fala még könnyebb, tehát én a szilárd ételt is magas falúba teszem, a 3,5 évesemnek a rizst a mai napig, mert különben megy minden szanaszét.


Amikor látod, hogy lankad a lelkesedése, vagy elfárad (mert az evőeszközözés kezdetben még nagy koncentrációt igényel!), akkor mondhatod neki, hogy most anya segít. A lényeg, hogy egyedül kezdje el legalább, aztán majd ahogy ügyesedik egyre inkább fogja egyedül csinálni. Hidd el, hogy vágyik ő arra, hogy úgy csinálja, amint a nagyok, csak valami miatt blokkolva van.


Aztán ajánlom, hogy "dolgozzátok fel az esetet játékosan".

Amikor játékidő van, főzzetek a maciknak, vagy babának, vagy ami van, és játsszátok el, hogy eszik a babaétkészlettel (ha nincs, akkor valami egyszerű műanyagot szerezz be). De ezt se görcsösen, és ne tegyél célzásokat arra, hogy "na Pistike ezt neked is így kéne már csinálni".


Egyszer csak "be fog kattanni neki a dolog", és akkor majd nekilát.


A kulcs, hogy ENGEDD EL!


Legjobbakat!

3 gyerekes anyuka

2015. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, ezt kifelejtettem az előbb. :) Mindig együtt eszünk, nézi is, ahogy kanalazok (ugyanolyan tányérból direkt, magas falú müzlistálka szerű, mert abból tényleg könnyebb). Leülünk, mindenki nekilát, ő pár másodpercig néz, aztán elvörösödik a méregtől és sír. Ha a kezébe adom az evőeszközt, lapátol egyet, majd félredobja, és még dühösebb. Mintha utálná, hogy evőeszközzel kell enni, viszont kézzel sem nyúl bele a tányérba ilyenkor, inkább éhezik és dühöng. Pedig látom, hogy figyel az elején, nézi, hogyan tartom és teszem a számba, de ő nem akarja. :S
2015. nov. 17. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!