Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kutyatámadás séta közben,...

Kutyatámadás séta közben, gyerek jelenlétében. Jártatok már igy?

Figyelt kérdés
Szerencsére nem lett nagyobb baj,de én nagyon megijedtem.Hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?Olvastam már a neten erről,de abban a pár percben bizony nem volt mindegy.
2015. nov. 17. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően ha kóbor kutya jön velünk szembe (akad pár) akkor igyekszem higgadt maradni, mondom a babának hogy nézd, a kutyus sétál, biztos eltévedt, stb...hogy ne féljen..közben halkan elmormolok egy miatyánkot nehogy a közelünkbe jöjjön ugyanis kutya fóbiám van. De ugye a gyereknek ne legyen, hát igyekszek magabiztos maradni. De ha rám támadna kimondottan egy eb, akkor biztos hogy össze vissza...snám magam, közben hadonásznék egy bottal vagy kővel, vagy kikapnám a gyereket a kocsiból és sikoltoznék....
2015. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A baba rajtam volt hordozóban egy amstaff meg kötözködött a kutyáimmal. Volt egy nagy morgás, összeugrás, én ordítottam egyet és mindenki észhez tért és ment tovább. Nem sok támpontot írtál a kérdésben és azért elég széles az a skála amit az emberek kutyatámadásnak hívnak.
2015. nov. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyatámadást csak szemlélőként láttàtok, vagy titekert ért a támadás? 2 kutya kapott össze, vagy a kutya emberre támadt? Mik voltak a körülmények, és mit nevezel támadásnak?
2015. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a kutyám pórázon jött velünk, gyerek babakocsiban. Harci kutya megtámadta a kutyánkat, két embert is megharapott amikor megpróbáltuk róla leszedni. Rendőrségi feljelentés lett belőle, de csak egy figyelmeztetést kapott a "gazda"...

Én egy pillanatra se gondolkodtam, tudtam, hogy a babám a kocsiban biztonságban be van kötve (pont olyan ülésünk van, amit autósülés is és kocsira szerelhető) és ugrottam megmenteni a kutyám. Csak a szerencsén múlott, hogy engem pont nem harapott meg.

Amúgy azért is lett belőle rendőrségi ügy, mert már hírhedt volt a környéken, több embert és kutyát is megtámadott előttünk. Nagyon mérges vagyok azokra akik nem jelentették fel, mert akkor nem kellett volna egy ilyet végignéznie a gyerekemnek és nem sebesülnek meg még többen.

Bár állítólag még ezek után is volt egy támadás, de azt csak pletyka szintjén hallottam, én azóta nem láttam őket szerencsére.

Alap, hogy sose engedd oda a gyereket a gazda engedélye nélkül a kutyához simogatni, de póráz nélküli kutyánál nem tudom hogy lehetne kivédeni.

2015. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer jártam így, hordozóban rajtam volt a fiam, és pórázon sétáltattam a kutyánkat (közepes testű, tacskó-foxi és ír szetter keverék), amikor odaszaladt hozzánk egy nála valamivel kisebb kutya, póráz nélkül. A gazdája, egy öreglány, valahol kb. 50 méternyire tőlünk trécselt egy másik öreglánnyal. A kis dög meg kapásból betámadta az én kutyámat, amikor meg próbáltam odébbhúzni, akkor ráharapott a cipőmre is, és folyamatosan vicsorgott, látszott, hogy nem hagyja abba. Megmondom őszintén, én belerúgtam, pedig nem szokásom állatot bántani, de ezt a kis hülye dögöt élvezettel rúgtam arrébb. Persze nem a kutya tehet róla, hanem az idióta gazdája, aki nem képes pórázon sétáltatni, pedig tényleg agresszív a kutyája, többször láttam már, hogy más kutyáknak is simán nekimegy, sőt, akár embereknek is. Csak általában nem félnek tőle, mert kicsi, de azért nekem a cipőmet vígan kiszakította. Persze amikor a gazdája látta, hogy repül a kutyája pár métert, akkor rohant oda sipákolva, hogy mit művelek, de nem nagyon volt módja tovább óbégatni, mert rákiabáltam, hogy kösse meg a kutyáját, mert ha még egyszer betámad minket, akkor majd a rendőrségen magyarázkodhat és örüljön neki, hogy a cipőmet nem fizettetem ki vele.

Egyébként, ha nem lett volna rajtam a gyerek, akkor nem lábbal teszem arrébb, hanem megfogom és szétszedem a két kutyát, de egy féléves gyerekkel a felsőtestemen nem igazán akartam lehajolni egy támadó kutyához.

Szerencsére máskor nem történt ilyen, és ez is elég régen volt már.

2015. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jártam így, 9 éves kislányommal az oldalamon.

Jött velünk szemben egy kóbor német juhász. Csak az utolsó pillanatban léptem egy lépést oldalra, ahelyett, hogy időben átmentem volna az utca túloldalára. A kutya a bal kezembe harapott. Erősen véreztem. A kislányom ijedtében elesett, de őt nem támadta meg a kutya. Rögtön bementünk egy útba eső asztalosműhelybe, ahol ellátták a sebemet. A kislányomat nem érte sokk. A feleségem viszont tartós kutya-fóbiát kapott, pedig ő már csak a bekötözött kezemet látta.

2015. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kisfiammal sétáltam, mikor arra sétáltatta a nő az idegbeteg kutyáját, ami már akkor morgott, mikor még senki sem volt a közelében,persze póráz, szájkosár nélkül. Ott mentek el mellettünk,a kutya meg nem tudni mi okból, a lábamba harapott. Még jó, hogy a kisfiamnak nem esett baja, én viszont mehettem tetanuszra 34 hetes várandósan.
2015. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es: miért nem jelentetted fel? Legközelebb majd egy gyerekbe harap bele... Manapság már nem altatják el egyből a kutyát, hanem max. menhelyre kerül és keresnek neki egy értelmes gazdát. Nem csak másokat, hanem a kutyát is veszélyezteti, mert ha nem tud viselkedni és póráz nélkül elengedi, simán kiszaladhat az autó elé. Az ilyen nem is szereti a kutyáját:(
2015. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A nőt látásból ismertem, pár házzal arrébb lakott, így a kórházban az orvos aki ellátott, jelentette az állatorvosi hatóságnak.Azok ki is szálltak a nőhöz és megfigyelésre elszállították a kutyát (akinek nem ez volt már az első megharapásos esete). Jött is a nő hozzám magyarázni, hogy mertem feljelenteni és hogy a kiskutyuskáját elszállították stb. De felhomályosítottam, hogy nem én voltam, hanem az orvos a kórházból. És mondtam neki, hogy ha nem látná, éppen kisbabát várok és hogy a kutyaharapás sose jön jókor, de most különösen nem, meg hogy a szerencsén múlott, hogy a kutya nem a gyerekemet harapta meg (mondjuk akkor biztos én magam teszek feljelentést). Cirkuszolt ott még egy darabig, aztán elment. A kutyáját meg pár nap múlva vissza kapta, aki szerintem azóta is olyan idióta mint a gazdája. Utána elköltöztünk onnan, de remélem azóta nem harapott meg újra senkit a kutya, elég rossz volt ezt átélni.
2015. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!