Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek hány éves koráig...

A gyerek hány éves koráig veszed fel séta közben, ha azt mondja, elfáradt?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nulla. Sajnos nem emelhetek. Épp elég az, amíg valahonnan valahová átteszem a gyereket, folyamatos cipelés nálam nincs.

Amíg ez felmerül, hogy nem bírja, addig viszünk babakocsit és ha kell, beteszem.

Ha már kocsi nélkül megyünk, akkor is jól tudja, hogy nem tudom felvenni, ha kell megpihenünk, de jön a lábán.

Anyósom nagyon sokáig kézben hordozta őket (több gyerekem van), így nála még 2-3 évesen is felkérezkedtek, szóval ez szoktatás kérdése is, hogy ki mit enged meg neki. (Pedig nálam sem voltak "kevésbé fáradtak")

2013. máj. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves koráig.

Utánna nem bírtam:) addig vagy vittem a babakocsit, vagy pedig cipeltem hazafelé. Bár jobb volt tolni az üres kocsit:))

Most 4 éves, de ha Apa jön velünk, neki a nyakába keretszkedik, s fel is veszi, viszi.

2013. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lassan 3 éves a fiam és 16 kiló, max 5 percig bírom cipelni, ha tényleg látom rajta, hogy totál fáradt és nem csak lusta (ez utóbbinál marad az ordítva sétálás). De gyereke válogatja, mert több olyan barátom van, akik már a másfél-2 évesükkel mentek (gyalog) több órás sétákra meg kirándulni. Az enyém csak játszótéren meg kismotorral, biciklivel hajlandó nagyobb távokat megtenni, de hát mi sem vagyunk nagy túrázósok.
2013. máj. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

amíg ilyen elfáradós, addig babakocsi van, egyik gyereknél másfél éves korig, másodiknál 2 éves korig. Nálam az ellenkezője a gond, nem akarnak lefáradni!!


De ha pl. beteg, akkor cipelem a most 3 évest is. Más esetben nem, az apjuk viszont igen, ki is használja a kicsi! (Aztán ott vigyorog, amikor cipeli.)

2013. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm még az oviba is babakocsiban viszi a lányát, pedig már középső csoportos. Azt mondja nem bír a lánya annyit gyalogolni, pedig még gyerekkel is max. 10-15 perc az út. Cipelni pedig már nem bírja.


Szomszéd csaj szinte egész nap a várost járja kocsi nélkül 22 hónapossal. A kisfiú már annyira megszokta, hogy nem is nagyon igényli, hogy felvegyék.


Az én lányom is 22 hónapos, nagyon mozgékony, szinte soha nem fárad el. Amikor már én is úgy gondolom, hogy túlzásba vittük a sétát és biztos fáradt és kéri, akkor felveszem.

2013. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szoktattam soha hozzá, hogy cipeljem. 2 éves koráig használtunk babakocsit (sportkocsit), akkor is már csak azért, mert a bölcsis beszoktatásnál ebéd utáni hazajövetelnél elaludt benne. Utána kismotor, majd futóbringa. Olyan nagyon hosszú útra nem mentünk gyalog, ami még nekem is fárasztó lenne, mindenhonnan haza tudtunk úgy jönni, hogy ne nyafogjon, hogy vegyem fel. Főleg, mert utána már a pocakban volt a tesó is, még egy ok, hogy ne legyen kézben. Persze ha beteg, vagy valami nagyon nagy "baja van" :) felveszem, de csak addig, míg megvígasztalódik.

A párom hozzászoktatta, hogy felvette, ki is használta rendesen, mondjuk tény, hogy gyorsabban haladunk, ha apa nyakában ül :)

2013. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!