Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Költözés 4 éves kisgyerekkel....

Költözés 4 éves kisgyerekkel. Kinek hogyan ment? TÖBBI LENT

Figyelt kérdés
Külön vagyunk az apukájával, sosem éltünk együtt igazából. Szülőkkel élek, a kisgyerek is ide van szokva. Több mint egy éve együtt vagyok valakivel, most még itt lakik de hamarosan el kell mennie innen messzire 400 kilóméterre, ő onnan jött és most visszamegy oda, munkalehetőség miatt is és ő is ott nőtt fel. Szeretné ha mi is mennénk vele és építenénk a jövőnket elfogadta a kisfiamat is de nem élünk együtt. Ti bele mernétek vágni? Vegyem ki a kisgyereket az óvodából vigyem egy nekem is idegen helyre, szakítsam el a nagyszülőktől akikkel születése óta van? Mi lesz velünk és ha mégsem jön össze az ottani élet és haza kell jönnünk mert a mostani párom meggondolja magát azért új ez a helyzet neki h van egy kisfiam. Ha nap mint nap velünk lenne akkor nem biztos h tetszene neki a hiszti stb. Itt van szülői segítségem összeegyeztetni az ovival munkahelyem is van adjak fel mindent próbáljam meg? 4 éves kisfiam hogyan illeszkedne be? teljesen idegen ott minden és nagyon messze van . KÖSZÖNÖM AKI ÍR NEKEM
2015. nov. 18. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem ilyen formában semmiképp nem vágnék bele. Leírásod alapján teljesen bizonytalan ez a kapcsolat, magad is az vagy. Ez kevés egy ilyen váltáshoz. Ha már együtt éltetek volna, akkor azt mondom talán... de így semmiképp. Miért csak te hagyj magad mögött mindent? Kiszakítani a gyereket a szerető nagyszülőktől, oviból, megszokott környezetéből ezek alapján semmiképp nem tenném...
2015. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Természetes, hogy bizonytalan vagy, de sajnos nem lehet garantálni, hogy minden szuper lesz, muszáj kockáztatni, hogy boldog lehess.

Ha több mint egy éve vagytok együtt, azért már megismerhetted annyira, hogy eldöntsd, megéri-e kockáztatni, elég erős-e a kapcsolatotok ehhez.

Lehet, hogy mindig bánnád, ha nem fogadnád el az ajánlatát és egész életedben azon filóznál, hogy mi lett volna. A gyerekek nagyon rugalmasak, az én 4 éves kislányommal most költöztünk új városba, én jobban izgultam, hogy milyen lesz az új ovi, mint ő. 2 hét alatt megszerette, szinte már el is felejtette a régi otthonunkat. Ha a kisfiad szerető, biztonságos környezetben van, akkor könnyen fogja viselni a változást, az újdonságot.

A szüleid biztos nagy segítséget nyújtanak neked, de azt a boldogságot nem tudják megadni, mint egy szerető férfi.

2015. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2015. nov. 18. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Neked elég bizonytalan így a jövőkép, főleg hogy gondolom neked is munkahely után kell nézned. Tehát aki itt gyerekkel alkalmazkodna az Te lennél (és szülői segítség nélkül maradnál).

A mostani párod hogyan garantálja a kapcsolatot? Eljegyzett, tervben van az esküvő? Vagy neki ez egy választásos kapcsolat - ha maradsz megszűnik, ha mész folytatódik?? A távkapcsolatok kötelék nélkül elég hamar szétmennek.

Ne haragudj kemény szavak ezek, de elsősorban a kisfiadra kell gondolnod és magadra.

2015. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

4-es teljesen jól megfogalmazta a lényeget. Igaza van!

Párod mit ígért? Csak költözz oda és ahogy lesz úgy lesz? Majd puffan valahogy? Én ezt nagyon alaposan átgondolnám...

2015. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából neki könnyebb lenne maradni de ő menni akar és minket is vinni. Mindig csak azt mondom ő megy mi maradunk. De h gondolkodjak el mérlegeljek álljak a sarkamra ne anyám nyakán éljek stb. De tényleg ha ő ilyen könnyen lemond rólam akkor mit várjak ... CSAK annyira megszerettem. 27 éves vagyok ott vagyok egyedül a kisfiammal végre van vki akivel már összeismerkedett és elvannak és tessék ő meg megy. én nem akarok már ilyen jött-ment kapcsolatokat
2015. nov. 18. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy a nők túl sokat agyalnak, túlgondolnak mindent és be akarják biztosítani magukat, ami lehetetlenség. A legszebb, legjobb házasságok is tönkremehetnek akár fél év alatt is, ezt nem lehet előre tudni. Örök félelemben meg nem lehet élni, mert akkor soha nem leszel boldog és ez a párkapcsolatodra is nagyon ráteszi a bélyegét.

Teljesen igaz, hogy neked muszáj valami biztos pont, hogy ott is boldogulni fogtok és a kisfiadnak is jó lesz, ehhez nem volt elég ez az 1 év? Akkor kérjél még időt ehhez, hogy átgondold. Valami közös nevezőt találjatok, mond el a párodnak is a félelmeidet. De azt nem kérheted, hogy ígérje meg, hogy életetek végéig boldogok lesztek, mert ilyen nincs. A férfiak sokkal egyszerűbbek és ezért is könnyebb nekik. A párod úgy érzi, hogy szeret titeket, elfogad a fiaddal együtt, szeretné, ha együtt élnétek tovább. Ő nem lát a jövőbe és nem is tud.

2015. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!