Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire árt, ha másfél éves...

Mennyire árt, ha másfél éves 1-2 napig csak tápszert kap?

Figyelt kérdés

Hasmenése van, napi 7-8 alkalommal. Hiába próbáltam bármilyen kímélő ételt, minden kijön belőle, emésztetlenül. Egyedül a tápszernél látom azt, hogy felszívódik nagy része, illetve a vizes hasmenéssel kijött vizet is pótolja.

Ezen kívül a ropi marad még meg benne.


Eddig próbálkoztam rendes ételekkel, de még a sima krumpli vagy rizs is kijön belőle. Ártok neki, ha a hasmenés rendeződéséig csak tápszert kap?


2015. nov. 20. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem ártasz neki.
2015. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem ártasz, hiszem folyadék és az ilyenkor a legfontosabb. Mondjuk nem tudom, hogy hasmenéskor a tejes dolgok mennyire jók, de ha az megmarad benne, akkor adjad azt, a lényeg, hogy igyon.
2015. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom, hogy hasmenéses vírus alatt nem lehet tejet adni egyáltalán. Nem jó sem a gyomornak, sem a beleknek, semminek és csak fokozza a hasmenést. Én nem adnék neki, de inkább kérdezd meg a védőnőt és a gyerekorvost, hogy ők javasolják-e ilyen esetben a tápszeres táplálást?
2015. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy bármit kaphat, amit hajlandó megenni és megmarad benne.

A tápszer nem tejtermék ilyen szempontból, mert molekuláris szinten szét van bontva benne minden, tehát gyorsabban és könnyebben felszívódik. A tiltás a tehéntejre és származékaira (túró, joghurt, sajt, stb.) vonatkozik.

2015. nov. 20. 14:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, hogy csak azt adjunk, amikor másfél évesen hányás-hasmenés kapta el a fiunkat. Nem akartam elhinni, hiszen nekem is az az információ volt meg, hogy ilyenkor tilos a tej, és csak tea, krumpli, rizs, háztartási keksz mehet. De kitartott emellett az orvos. Mondjuk szerencsénk volt, mert hamar túlesett rajta a fiunk. Aztán amikor 2 évesen megint elkapott valamit, akkor meg azt mondta az orvos, hogy tej, tápszer, tejital stb tilos, csak krumpli, tea, keksz. Én meg lestem mint Rozi a moziban, hogy mi van? Úgyhogy lehet, hogy függ a hányás-hasmenés fajtájától is, vagy életkortól, vagy a csillagok állásától, én nem tudom.
2015. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

3-sa ki beszélt tejről? A kérdező tápszert írt!

Semmi baja nem lesz a gyereknek, hiszen így folyadékhoz is jut, plusz a tápszerben van egy rakás vitamin is.

Az én gyerekeim is jártak már így, volt hogy fogzáskor is csak a tápszert fogadták el.

2015. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A tápszerbe keverek Normaflore-t és Tasectan port, de ezen kívül nagyon mást nem tudok adni. Második napja tart, elég durván, de szerencsére folyadékot bevisz eleget.

Az összes, elvileg diétás ételt végigpróbáltam, de érintetlenül haladt át a tápcsatornán. A széttördelt krumpli és répa is ugyanolyan darabokban távozott, ahogy bement, még a színét se vesztette el.


Nincs jobb ötletem, minthogy kibekkelem, amíg lecseng a hasmenése.

2015. nov. 20. 14:37
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Pont a tápszert kellene ilyenkor hanyagolni. Semikyen tejalapú dolgot nem ehet, ihat. Minimálus tejfehérje a tápszerben is van, főleg a nagyobbakéban, még ha lebontott formávan is. Ilyenkor nekünk csak fekete teát ajánlott a gyerekorvos, mert az fogja a hasát. Nem baj, ha a rizs, krumpli nagyjából ugyanúgy jön ki. Ürül vele a baci és a vírus is. A tejes dolgok pedig inkább letapasztják ezeket a dolgokat. Szóval kerülni kell. Kapjon probiotikumot normaflor vagy protexin. Rizs, krumpli, répa. A gyümölcsöket kerülni kell, egyedül az alma mehet keksszel.
2015. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként attól nem lesz baja, hogy pár napig csak tápszert kap. A mi fiunk egészségesen is néha "bekattant" és nem evett egész nap semmit, csak reggel és este a tápszert, napközben még azt sem. Ugyanolyan volt a kedve, energiája ilyenkor is. Ez valami dili volt nála, de elnőtte. Mi a frontra fogtuk, mert nem fájlalta semmijét, nem jött a foga sem, egyszerűen ránézett az ételre és mondta, hogy nem.
2015. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi 1,5 évessel voltunk hasmenéssel kórházban. Ott tiltottak mindenféle tápszert. Mondjuk pl 4 hónapossal más a helyzet, mert mással érdemben nem tudod táplálni,de akkor is speciális laktózmentes tápit írnak fel. A tápszer más, mint a tej de azért a másfél éveseké nem úgy van lebontva,mint pl a 0+ hós!
2015. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!