Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a babaja hamar megtanul...

Akinek a babaja hamar megtanult jarni, mikor kezdett beszelni?

Figyelt kérdés
15 hos fiam 10 honapos kora ota tud jarni. Mond par szot de nem viszi tulzasba. Mikorra varhatom hogy utanozzon szavakat es beszeljen? Mar varom nagyon :)
2015. nov. 20. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónaposan màr ment,de kb csak 3 évesen ovis koràban indult meg a beszéde,logopédus segìtségével,viszont a passzìv szókincse 5-6 éves szinten volt,ami kiugróan magas. Most meg be nem àll a szàja 8 éves.
2015. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

a fiúk később kezdenek beszélni

és nagyban függ attól, hogy mennyi ringatós, mondókázós, állathangutánzós időt töltenek vele


(én fiam, ha rajta múlna egész nap csa az E betűt mondaná(mutogat mindenre és e. hanglejtéstől függően azt jelenti "ez mi?", vagy "hu, ez tetszik, mi a neve?", vagy "jé, ezt már ismerem, tudom mi")de egy -egy mondóka után, vagy állat-, járműhangutánzás után szabályosan leutánoz egy -egy szót..)

2015. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*8 hónaposan már kapaszkodva lépegetett rövid távokon, de anélkül 11 hósan indult el
2015. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11 hónaposan indult el magától, beszédfejlődése átlagos ütemű, most 22 hós 2-3 szavas mondatoknál tartunk.
2015. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7 hosan lepegetett, 13 hosan indult el biztosan magatol, 21 honapos - meg nem beszel, illetve valami urleny nyelvet mar tud, csak azt meg en nem.
2015. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11 hónapos korában tanult meg önállóan, stabilan járni a kisfiam, 22 hónaposan már összetett mondatokban és nagyon tisztán beszélt. Viszont ő mindig is és most is olyan, hogy nagyon érdeklődő, mindent kérdezett, mi meg válaszoltunk rá, és nagyon fogékony is.
2015. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekem 1 évesen kezdett járni.

1. 1 évesen kezdett beszélni.

2. 3 évesen kezdett beszélni.

3. 2 évesen kezdett beszélni.

Szóval sztem nincs összefüggés :)

2015. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

8 hónaposan magabiztosan lepegetett, 15 honaposan szobatiszta volt (kisebb balesetekkel) viszont beszelni 2 évesen kezdett. Mostanra beert állandóan jar a szája, neha vissza sírom a csendet nemsoka 3 eves lesz.

Szerintem amugy nincs összefüggés.

2015. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11 hónaposan már gyönyörűen járt a fiam, most 2.5 éves és bár beszél de nem érthetően, kevés rendes igazi szava van, most megyünk vele orvoshoz.
2015. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyéni. A lányom 10 hónaposan kezdett járni, 1 évesen szépen járt és beszélt. A fiam is hasonlóan. Mindketten korán utánoztak hangokat, mondtak szavakat. A barátnőm fia viszont sokkal előbb beszélt, mint járt önállóan. A lánya meg fordítva, 1 évesen ment, 2 évesen beszélt folyékonyan. A mozgás és a beszéd között van összefüggés, de nem ennyire szigorúan. :) Majd beszél, énekeljetek, mondókázzatok, nézegessetek mesekönyvet.
2015. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!