Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok elő szokott fordulni...

Nálatok elő szokott fordulni hogy kimarad a fürdés?

Figyelt kérdés
Elcsúszott ma nagyon a napunk 14 hónapos kisfiam elaludt 6 órakkor és már lehet reggelig nem kel fel. Nálatok is elő szokott fordulni hogy nagyon ritkán kimarad a fürdés?
2015. nov. 26. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. nov. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Néha igen, de szerintem ez nem gond.
2015. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Mi eleve nem fürdetjük öket minden nap. Mivel a mi gyerekeink nincsenek koszban a ruháik minden nap frisset vesznek fel, így nem kell minden nap fürdetni öket.


Söt volt, hogy egy hónapon keresztül csak 1x egy héten fürdettem a nagyot, mert extrém száraz böre volt. A doki azt ajánlotta, hogy mielött mindenféle szteroidos krémeket írna fel inkább próbáljuk ki ezt, hogy 1 hónapig csak hétvégén fürdetjük. Meg tettem, és képzeld nem volt büdös, és koszos sem a gyerek. Akkor is minden nap tiszta ruhát kapott. Nem ragadt de még kicsit sem volt szaga. Az excéma teljesen eltünt, nem kellett rá semmit sem kenni.


Azóta csak 2-3 naponta fürdetem. A feneküket a lefekvés elötti wckor mindenképpen endves törlövel áttörlik, mosnak fogat(napi3x), és arcot kezet is mosnak.


Bele gondoltál, hogy miért is akkora probléma az most neked, ha egy napot kihagyna? Mitöl félsz? Mi lesz vele? Gondolod, hogy holnap már tele lesz bolhával? Vagy elatkásodik? Vagy mitöl félsz?


En viszont meg mondom mitöl félek, miért nem mosdatom minden nap öket. Èn az extrém száraz börtöl, az excémától félek, attól, hogy a gyerek vakarozni fog, szenvedni a börétöl, hogy sír ha víz éri stb... Az iskolába több ilyen osztálytársam volt, és nagyon sajnáltam öket.

2015. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ilyenkor reggel fürdeted vagy lezuhanyoztatod a gyereked?
2015. nov. 26. 19:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem félek semmitől csak kérdeztem valamit...
2015. nov. 26. 19:44
 6/13 anonim ***** válasza:
2.5 évesemnél nagyon ritkán marad ki a fürdés, ő eléggé izzadós (még így télen is) meg maszatos mindig. 1 éves kislányomat viszont 2 naponta fürdetjük már születése óta, annyi hogy nyáron amikor ő is izzadt akkor naponta fürdettük. Egyébként az enyémek is minden nap tiszta ruhát kapnak, soha nem voltak büdösek sem.
2015. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A nagyobbiknak a fürdéssel állt be a napzárás, sajnos ha ki is marad, mert van ilyen nálunk is, akkor fejen áll órákig, de nem tud elaludni. A kicsit gyakrabban ki-ki hagyjuk, mert ő meg bealszik 6-kor és 9-kor enni ébresztem akkor csak, hogy ne zökkentsem ki. Így alszik utána reggelig, de még csak 3 hónapos - az ő napzárása akkor van, amikor a bátyja elhallgat végre, nem a fürdéstől alszik jól. Reggel nem szoktuk pótolni, nem piszkosak, hogy teljes fürdetést kellene minden nap pótolni mielőbb.
2015. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elő szokott fordulni.

Nem fürdetem meg reggel, hanem majd csak este. Ha addig nem történik "valami" (előfordul, hogy úgy ítélem meg, a popsitörlő nem elég, olyankor a zuhanyt szoktam bevetni :D )

2015. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
3-as. Remelem tudod, hogy a nedves törlokendo állandó használata milyen ártalmas tud lenni. Tele van mindenféle vegyi anyaggal, még a nem érzékeny bőrű embernek is súlyos borproblemakat, fekelyeket tud okozni a hosszú távú használata. Ha fürdés helyett ezt használsz, akkor inkább helyettesísd valami mással, sima langyos vízzel lemosas, vagy jól válaszd meg milyen fajta torlokendot veszel, a boltik mind szarok.
2015. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elő szokott fordulni! :-)

Pl ha elalszik nem keltem fel. Másnap este fürdetjük.

De volt olyan,h este értünk haza 8-9fele és akkor már nem fürdettünk hanem még pizsama húzás elött áttöröltem melegvizes textilpelussal!

2015. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!