Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viszitek ugy oviba a gyereket,...

Viszitek ugy oviba a gyereket, ha hurutosan köhög? Más baja nincsen, nem folyik az orra, nincs höemelkedés.

Figyelt kérdés
van sok köhögö gyerek az oviba, de nem hurutosan köhög. sinupret cseppet irt fel az orvos, de nem mondta, hogy mehet vagy sem, én pedig nem kérdeztem rá.
2015. nov. 28. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem, és annak sem örülök, ha más gyermeke köhög az oviban - hozzáteszem, könnyen mondom, mert itthonról dolgozom.
2015. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Írt orvosi igazolást az orvos? Ha írt,azért mert otthon kell tartani.Ha nem ,akkor úgy ítélhette,hogy nem vészes. Én is ezen vacilálok egyébként,mert a fiam is sokat köhög. Egész nyáron is köhögött sajnos,de nála ez valami allergia lehet.
2015. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem irt, de ha ir, akkor nyilván nem engedem, vagy ha mondja.közérzete jo, nem elesett, bágyadt. csak attol tartok, nehogy többel kösse be. elég csunyán hurutosan köhög.de nem állandóan, megállás nélkül.sajnos dolgoznom kell nekem is, nem nagyon megoldott az eljövetel, de van nagymama, ha muszály. a gyerek az elsö. viszont bent is köhögnek az oviba több gyerek. csak olyan szárazon.
2015. nov. 28. 12:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Nyilván valóan, ha csak nem allergiás vagy asztmás, akkor légúti megbetegedéstől köhög, amit meg fertőzés okoz és ha így viszed oviba, akkor 1. megfertőzi a többi gyereket is, 2. rászed még az oviba más kórokozót is és akkor már nem ússzátok meg csak egy köhögés elleni cseppel.

Nálunk ilyenkor nem megy a gyerek az oviba és még mielőtt jönne az, hogy de persze, a dolgozó szülők. Mi is dolgozunk mindketten a férjemmel és volt, hogy 3 családtaggal oldjuk meg, de nem visszük így a gyereket az oviba. Ilyenkor pár napot otthon marad, orvossal mindig megbeszéljük, ha ő nem mondja, akkor meg van kérdezve és akkor eldől általában, hogy van-e más gond is, kijön-e valamilyen más tünet, ha nem, akkor pár nap után kap igazolást, hogy mehet közösségbe és akkor megy oviba.

És igen, én is tisztában vagyok vele, hogy sok szülőt ez nem érdekel, ők viszik, viszont nekem 1. baromi rossz betegen látni a gyerekemet, már pedig ha eleve van valami baja, akkor könnyebben elkap más betegséget is, 2. azért mint tudjuk nem olcsók a gyógyszerek és ha lehet, akkor inkább megelőzzük a bajt, mint utána kezeljük a nagyobbat, ami meg nem pár napos kimaradást jelent és nem csak egy köhögés elleni cseppet.

2015. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó, nagyon hasznos választ adtál, és eléggé van igazság benne.
2015. nov. 28. 16:13
 6/12 A kérdező kommentje:

én is nehezen viselem, ha beteg a gyermekem. bár most nincs rossz közérzete, ugyanugy eszik, jo kedvü csak a hurutos köhögés van nálla(olyan mint a kotyogos kávéfözö mikor a végén fö a kávé)olyan hangot ad ki.most igaz hétvége van, kurálom, sinupret cseppet, c vitamint adok neki, meg fenyöszirupot mellé. meglátjuk hogyan alakul hétvégén.

KEDVES UTOLSÓ, NAGYON NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOD, ÉS ELÉG ÉRTELMES, JÓ VÁLASZT ADTÁL!!!!

2015. nov. 28. 16:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos vinnem kell, bár a szívem szakad meg érte :((

Szeptemberben kezdte az óvodát, én azonnal el tudtam helyezkedni dolgozni szerencsére.

Mivel új közösség, várható volt, hogy 2-3 hetente elkap valamit, szerencsére eddig csak kisebb náthája volt, akkor 2-3 napot itthon maradt.

Most sajnos kicsit komolyabb, egész héten itthon volt. Még most is köhög, folyik az orra, de hétfőn vinnem KELL, mert nincs más választásom.

Férjem 3 műszakos, szabadságot nem vehet ki akkoramikor ő akar, ha meg akár 1 nap táppénzre is elmenne, akkor elvennék tőle arra a hónapra a cafeteriát ami nekünk nagy érvágás lenne mivel nagyon szűkös anyagiak közt élünk.

Én mivel új a munkahelyem, nem tehetem meg, hogy egyből napokat, heteket hiányozzak. Néha a nagyi tud vigyázni a gyerekre, vagy ha a férjem épp délutános, akkor délelőtt ő van vele, vagy ha én aznap nem dolgozom akkor szerencsés.

Természetesen ha magas láza lenne, vagy még súlyosabb, akkor bármilyen áron is itthon tartanám, de sima köhögéssel, orrfolyással mi nem tehetjük meg, hogy ne vigyük óvodába.

Legszívesebben itthon maradnék vele főleg, hogy még 3 éves sincs, de az átkozott anyagiak közbeszólnak :(

2015. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogy viszem!Pont most vagyok ebben.Csütörtök éjjel kb. 3-at köhögött,de kicsit hurutosan.Pénteken már nem vittem oviba(3 éves kiscsoportos)pont azért,hogy ne rosszabbodjon az állapota.Így még meg tudom gyógytani(Lándzsás útifű,Sinupret,Wick mentholos krém a mellkasára).Sajnos nálunk is vannak olyan "kedves" szülők,akik beviszik.Így kapta el a lányom is,mert van 3-4 hurutosan köhögős az oviban,plusz 1-2 taknyos is.Nekem sem egyszerű,mert 3 gyerek van,plusz melózok,a férjem is,de megoldom.Soha nem engedtem egyiket se közösségbe betegen.
2015. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as, szerencsés vagy, hogy rugalmas főnökeid vannak.

De akinek eleve elmaradása van a csekkekkel, albérletben él és még fűteni sincs pénze, az nem teheti meg, hogy kockáztat egy esetleges kirúgást...

2015. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 8. vagyok.Szerencsés vagyok,mert saját vállalkozást viszek.De hidd el,nem egyszerű logisztikát igényel,mire megoldom a dolgokat(a férjem is magánzó,Ő sokszor vidéken van,így rám marad minden).Én sajnálom azokat,akik nehézségekkel küzdenek,de annak miért az én gyerekem igya meg a levét?Éjszaka már hányt is,és tele van az orra.Arról nem is beszélve,hogy ez legalább 10 ezer ft-ba fog kerülni nekem,mert tudjuk,hogy milyen drágák a gyógyszerek....
2015. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!