Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért agresszív...

Szerintetek miért agresszív egy szülő a gyerekével?

Figyelt kérdés

Bevallom nem voltam sosem egy minta gyerek, akaratos és nagyszájú eleven kislány voltam.De emelett kitűnő tanuló és remek sportoló. Anyukám rendszeresen meg vert, néha nagyon keményen. Volt, hogy arcon köpött, betörte az orrom. A fürdőszobánkban volt régen a mosógép és egy elektromos hiba miatt a fürdővíz a kádban rázott. Emlékszem ez miatt sosem mertem kihúzni a dugót. Ő egyszer kényszerített, hogy tartsam benne a kezem...

Kedves, tanult, értelmes szüleim vannak. Támogatnak mindenben. De a gyermekkori traumák miatt én is agresszív vagyok, és sokszor könnyen elszakad a cérna. Ezt hogy küzdhetném le? Én nem akarom sosem bántani a gyerekeim és a szeretteim. 20/L



#anya #verés #pofon gyerek
2015. febr. 12. 23:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

"Kedves tanult értelmes szüleim vannak"


Magadnak hazudsz. Anyád egy elmebeteg,és apád is ha a fent leírtakat hagyta.

2015. febr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Anyám tanárnő, apám építész mérnök...Rajtam kivűl még 2 kisebb testvérem. Mindenben segítenek amiben tudnak...pénz stb. Ezek mellett sose kellett panaszkodni, meg volt a nyaralás, síelés stb.

Inkább az érdekel, hogy miért tették ezt, milyen lehetett az ő gyerekkoruk. (Apa volt, hogy hetekre nem volt otthon)

2015. febr. 13. 00:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

mert azt hiszi, csak így van tekintélye a gyerek előtt és mert őt is így nevelték.

te ha majd a társa, barátja is akarsz lenni leendő gyermekednek, akkor arra, hogy meghallgasson,vagy évényesülni tudj találni fogsz más eszközöket is.


ezt már gyakorolhatod is gyerek nélkül az életben.

2015. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Sajat frusztraciojuk kivetulese es kitoltese egy naluk gyengebb, dependens helyzetben levo emberen - a gyerekukon. Anyukad bem kedves habemcegy emberi roncs.


Keressxegy nagyon ko szakembert es jarj pszichoterapiara, a szuleidtol meg tarts tisztes tavolsagot


nagyon sajnalom. Sok boldogsagot!

2015. febr. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ok lapulhat emögött,talán őt is bántalmazták gyermekkorában,ha nem a szülei,akkor más gyerekek,esetleg alacsony a tűrőképessége,talán személyiségéből fakadóan erőszakos,de ezek csak példák,a pontos okot akkor tudhatnád meg,ha ő maga mondaná el neked.Engem édesanyám csak egyszer-kétszer ütött meg,de utána hozzátette,hogy "engem is vertek,mégis felnőttem",és így igaz,őt valóban hozzád hasonlóan bántalmazták,mégis azokat a ritka alkalmakat kivéve sosem emelt rám kezet.Bár tény,hogy könnyen dühbe gurul,lévén,hogy én is cserfes ember vagyok.:)

Egyébként ne haragudj,hogy ezt mondom,de a történeted tükrében nem igaz,hogy "kedves,tanult,értelmes" szüleid vannak...aki ilyen szülő,az-ha el is csattan egy pofon,akkor elmagyarázza a gyermekének,hogy miért történt,esetleg bocsánatot kér.Nálad nem történt ilyen,csupán még embertelenebb dolgokat művelt veled(amit nagyon sajnálok,ismeretlenül is).

Régebben jártam szakemberhez depresszió miatt,és egy beszélgetésünk alatt felmerült anyám gyermekkora,és elmondtam a hölgynek,hogy miket ment keresztül édesanyám,aztán hozzátettem,hogy "legalább tudom,hogy mit ne tegyek majd a gyerekeimmel",mire azt válaszolta,hogy bár nem szeretnénk, a hozott viselkedési minták akaratlanul is befolyásolnak minket,és könnyen lehet,hogy azzá válsz,amit el akartál kerülni.

Nagyon pozitív dolog,hogy nem szeretnél kezet emelni a szeretteidre,ez jó kezdet.Véleményem szerint viszont neked is szükséged lesz pszichológus segítségére,hogy feldolgozhasd a traumáidat.(Zárójelesen megjegyzem,hogy felháborító édesapád hozzáállása,hogy hagyta mindezt megtörténni,azt hiszem rájuk is férne valamiféle terápia....)

Hosszú az út addig,amíg begyógyulnak a sebek,de az eredmény kárpótolni fog az elszenvedett sérelmekért.

Kívánom,hogy sikerrel járj!

2015. febr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Elnézést,nem mindenhol helytálló a válaszom,de későn olvastam csak el az előttem levő hozzászólásokat.
2015. febr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Hát kérdező ennek sok oka lehet. Annak idején nem volt még felkapott a liberális nevelési módszer. Nem tudom hány éves lehetsz, de ugye ez csak most kb. 5-10 éve kezdett folyamatosan elterjedni. Szerintem ez lehet az egyik ok. A másik ok az is lehet, ők is hasonló neveltetést kaptak, és azt gondolták, hogy az akaratosságodat akaratossággal lehet kiverni a gyermekből, amibe lehet vmi, csak ők úgy fest az agresszióval erőteljesen összekeverték. Én is kaptam ugyan pofonokat, egyet-egyet, ha már végképp nem bírtak el velem, de a te eseted szerintem már akkoriban is erőteljesen gyámhivatali eset lett volna, ha vki lejelentette volna. Írtad, hogy kedves, tanult, értelmes szüleid vannak. Én nem tudom, hogy ezek után miért látod őket kedvesnek? Persze nyilván hosszabb távon azok is lehettek vele, de amiket bántalmazásokat leírták azok tényleg durvák. Szak ember nem vagyok, hogy megmondjam neked, hogy hogy kerülhetnéd el azt, hogy te ne legyél ilyen, szerintem nem adódik csak úgy ez magától, h mert ők így tettek, ezért te is így fogsz tenni a gyermekeddel független attól, hogy könnyen elszakad a cérna nálad, de ha még is félsz ettől, akkor inkább pszichológiai segítséget kérnék a helyedben, és egy pszichológus valóban hozzáértő tanácsokat fog tudni majd neked adni. Vagy épp minden félelmedet eloszlatja etéren.
2015. febr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Ó drága 43%os válaszoló, már hanyadik válaszodban látom,hogy jajj a piszok liberális nevelés.


Pedig ott ilyen amit a kérdező írt, meg sem történt volna.

Te komolyan erre élvezkedsz?



Kedves kérdező, nem szeretnél esetleg elmenni egy szakemberhez? Szerintem tele lehetsz feldolgozatlan lelki sebekkel, és tagadásban is vagy (azt állítani hogy kedves emberek, azzal vigasztalni magad hogy az anyagiak rendben voltak, erre vall)


A kérdésedre a pontos válasz, két féle agresszív szülő létezik.

Az egyik az , aki nem tud magán uralkodni és idegből , hirtelen felindulásból üt.

A másik, aki ezt következetesen végzi, és probléma megoldásnak látja. Ilyen embereknél fordul elő pl a szijjal verés. Hisz az nem a hirtelen jött indulat, hanem "büntetés"

Egyiket sem pártolom, ám az elsőt mindenképp megbocsájthatóbbnak tartom

2015. febr. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8as: Hol olvastál úgy bármit is, hogy szidom a liberális nevelési módszert? Ha nem tudsz szöveget értelmezni légy oly kedves és inkább ne kötekedj!!!
2015. febr. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Jó, még biztos feldúlt vagy amiért egy másik kérdésben verted a nyálad és most vége (ott nem voltam hozzászóló)

Amúgy már vagy két kérdésnél láttam, hogy az a hibája mindennek.

Valószínű nem véletlenül ugyan az a százalék és vélemény

2015. febr. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!