Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereknek milyen...

2 év körüli gyereknek milyen teát adjak?

Figyelt kérdés

Reggelire szeretnék neki valamilyen teát adni, de amiket eddig láttam mind tele voltak aromával és mesterséges cuccal.

A mecsek baba teát nem igazán szereti.

Tudnátok ajánlani valamilyen jó minőségű teát?



2015. dec. 2. 08:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

Az enyém kétévesen már ivott sima Earl Grey-t, meg ilyesmiket, de nyilván nem erőset, hanem híg teát főztünk, egy liter vízhez egy filtert. Amúgy sem szoktunk erős teákat főzni, azt csak magamnak, mert én nem kávézom, úgyhogy nekem a méregerős feketetea az ébresztőm. De egyébként minden teát így főzünk, egy liter víz, és egy-két filter. Ez nem erős, még fekete teából sem, ilyet simán ihat.

Ha gyümölcsteát akarsz adni, akkor meg bármelyik jó, amelyik nem gyümölcs ÍZŰ, hanem ténylegesen gyümölcstea. A Saga teák pl. szerintem nagyon finomak, de a Pickwicknek is van rendes gyümölcsteája, meg gyerekteája is, ha olyat akarsz adni. Vagy vegyél olyat, amit teatojással kell főzni, és csak gyümölcsdarabok vannak benne, márkát nem tudok, de teaházakban lehet ilyeneket venni, vagy a netről rendelni, bár ezek nem túl olcsók, viszont nagyon finomak.


Mondjuk azért azt nem árt tisztázni, hogy ha teát akarsz adni, akkor az igazi tea az teából van, tea növényből. Amiben ez nincs benne, hanem gyümölcsből van, az nem tea. Persze a köznyelvben így hívják azt is, de attól még valójában nem az.

2015. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nyilván nem a tea fogalmához ragaszkodom, hanem valami koffein, cukor és aromamentes innivalót szeretnék neki adni reggelihez.

Közben voltam vásárolni, vettem neki egy csipkebogyós almás babateát, majd meglátjuk mennyire ízlik neki, azután szerintem sorban kipróbáljuk amiket írtatok! :)

2015. dec. 2. 13:22
 13/18 anonim ***** válasza:
Én magamnak is szoktam saját gyümölcsből teát főzni, az koffeinmentes (koffeinérzékeny a szívem). Van a fagyasztóba fekete ribizli, piros ribizli, van alma, szedtünk kökényt, stb stb. Összedobálom, öntök rá vizet, és felfőzöm. Jobb, mint a bolti, hidd el.
2015. dec. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Gyümölcslevet szoktam házilag csinálni, csak az a baj, hogy kevés az időm reggel.

Férjem 6-kor kell, neki csomagolok ebédet, szendvicseket, a gyerek is 6-fél 7-kor ébred és neki is kell a reggeli, szóval sok mindent házilag nincs időm csinálni.

2015. dec. 2. 14:55
 15/18 anonim ***** válasza:
Gyógynövénytea nem jöhet szóba? Persze hígabban, mint a sajátunk. Pl. citromfű, menta, kamilla. Pici mézzel?
2015. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A mecsek tea kamillás, az nem jött be neki.

Van amelyiknek jobb íze van?

2015. dec. 3. 23:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Kamillateát semmiképp ne adj rendszeresen, max. megfázásra. Gyógyító hatása nagyon jó, de szomjoltásra nem megfelelő. Ha túl sok kamillateát iszunk, akár mi felnőttek is, mellékhatások jelentkezhetnek. Tényleg, csak gyógyítás céljából adjuk gyerekeinknek.

Citromfű már más, azt nyugodtan lehet mindennap adni, de néhány hét után itt is érdemes szünetet tartani gyereknél. Ha gyógyteát adsz, mindenképp nézz utána, mennyi ideig lehet inni szünet nélkül.

2015. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2015. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!