Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek idén kezdte az ovit/bö...

Akiknek idén kezdte az ovit/bölcsit a gyerek, mennyit volt beteg eddig?

Figyelt kérdés
Mikor lesz jobb vajon?
2015. dec. 3. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben kezdte a lányunk az ovit. Ezen a héten lett beteg először. Benyeltünk egy hányós, hasmenéses vírust.
2015. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szeptemberben kezdte, talán összesen 3 hetet járt eddig, szakaszokban.

Először légúti (orrfolyással indult) fertőzés, ami átcsapott kruppba -> három nap kórház. A kórházban egy szobatárstól hányós vírust kapott el, hazaérkezés után rögtön hányni kezdett. Emiatt a légúti betegsége is lassabban gyógyult. Egy hét alatt lecsengett a hányás, utána köhögés, hörgőgyulladás.

Ezt követően három nap bölcsőde, majd ismét orrfolyás és hasmenés. Két hét itthon, ma ment megint bölcsődébe.

Most kíváncsian várjuk, hogy meddig bírja újabb vírus nélkül.


Én egyébként 3 évesen kezdtem óvodával anno, de ugyanez volt nálam is. 5 éves koromig 2-3 nap közösség, utána 2 hét otthon. Viszont iskolás koromtól alig vagyok beteg, felnőttként nem is volt olyan betegségem, amit ne tudtam volna lábon kihordani (többnyire két évente egy nátha vagy némi köhögés, de be tudtam járni dolgozni, csak sok papírzsepi fogyott pár napig).

2015. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szintén szeptemberben kezdte a kicsi az ovit, eddig egyszer volt köhögéssel, orrfolyással otthon. De én betudom annak, hogy járt bölcsibe, meg otthon a nagyobbtól már erősödött az immunrendszere.
2015. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez mar a masodik probalkozasunk az ovizassal,2014 marciusaval kezdtuk,3 honap boldogsag,mint aki oda szuletett. Eljott a szeptember,1 het ovi 2-3 het itthon,ezt jatszottuk decemberig,aztan kiderult nagyok az orrmandulai. 2015 marciusaban a muteten is tulestunk. Megoldodni latszodott a helyzet,szeptemberig talan 1x folyt az orra,aztan elkezdett ovizni,kezdodott minden elorol,most is itthon,harom es fel het itthonlet utan 3 napot ovizott,mult hettol ujra szabadsagol. Probaltunk mar mindenfele immunerositot de semmi,vihetem barhova,sose beteg ameddig oviba nem kerul. Most 4es fel eves,fel a fejjel,csak lesz jobb is!
2015. dec. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, még egy dolog, amit nekem a gyerekorvosom mondott (már aránylag nagyobb voltam, kiskamasz):


30 éves pályafutása alatt megfigyelte, hogy két típusú gyerek van. Az egyik közösségbe kerülés után 1-2-3 évig non-stop beteg, aztán mintha elvágták volna, utána alig.

A másik típus iskola előtti közösségben ritkán beteg, viszont az iskolát végigkísérik a gyakori betegségek.

Mondta, hogy ez nem standard kutatás eredménye, csak az ő saját megfigyelése a pályafutása alatt.

2015. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyan a fiam nem most kezdte, hanem tavaly nyáron, de így tapasztalatot tudok neked írni. A tavaly ősz-tél-tavasz egy katasztrófa volt. Sokkal többet volt itthon, mint a csanában. Idén már sokkal jobb a helyzet (lekopogom), eddig kétszer volt beteg szeptember óta, ráadásul abból az egyik a kéz láb száj vírus volt, amit kb. mindenki megkapott a városban. Mondjuk az igaz, hogy kapja az immunerősítő vitaminokat bőven.

Egyszóval ha most kezdtétek, akkor sok jóra ne számíts a télen.

2015. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kislányom szeptemberben kezdte az ovit. Eddig 2x volt beteg, egyszer simán taknyos, egyszer köhögött is.
2015. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elején kb.1hónapig jó volt, aztán október közepétől mai napig szinte egybefüggően van valami (hol nátha, hol bélhurut vagy hányás...), eléggé meg is visel..
2015. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 éves ikerlányaim vannak, idén kezdték az ovit. Kisebbik lányom eddig négyszer volt beteg. Októberben arcüreg gyulladás, két hét múlva hányás-hasmenés, egy hónapig semmi majd novemberben tüdőgyulladás és 3 nap kórház. Most megint elkapott valami vírust :((

A nagyobbik lányom eddig egyszer volt beteg, pár hete elkapott valami vírust

2015. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!