Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, hogy...

Kisgyerekes anyukák, hogy oldjátok meg ha beteg gyerek, és ti dolgoztok, ki van a gyerekkel ha beteg?

Figyelt kérdés
nem nagyon torelálják a munkahelyen, ha beteg a gyerekem. nagyon nehéz igy helyt állni kétfele.
2014. okt. 18. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia, nekem bölcsis a kislányom, ha a nagyszülők nem lennének akkor nem is tudnék dolgozni, szeptember óta jár a bölcsibe, eddig 3 hetet volt beteg (nem egyhuzamban)...
2014. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
akkor is a nagyszülöknél van, ha mondjuk lázas, vagy komolyabb? kicsit lelkiismeret furdalásom van, ha beteg, nem lehetek vele, mert nem nézik jo szemmel. 1 személyes m. helyen dolgozom, azt mondták, nincs akit a helyemre küldjenek. félek ha beteg lessz, pl. lázas, mit csináljak? menjek inkább dolgozni?vagy vigyem nagymamához?
2014. okt. 18. 15:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a fiam lebetegszik, összeülünk, és osztunk-szorzunk, kinek milyen aktuális feladatai vannak melóban, ki melyik napokat vállaja be. A 2 hetes bárányhimlőt megoldottuk szabikkal, apuka x napokon, mama, y, én meg a többi.
2014. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nagyszülő van vele, mivel mindketten dolgozunk a párommal.

Nagyszülő nélkül csak az egyikünk tudna dolgozni, mivel sajnos nálunk tiszta káosz az oviban a beteg gyerekekhez való hozzáállás, így egyhuzamban max. 2-3 hetet meg a fiam oviba, aztán 1-2 hetet itthon van. Legalábbis az első év így nézett ki és már most is volt egyszer beteg.

És ne legyen lelkiismeret furdalásod, csak mert betegség esetén a nagyszülővel van. Szerintem sokkal nagyobb baj, ha nincs munkahelye valakinek, minthogy betegség esetén netán a nagyszülőre kelljen bízni. Természetesen, ha van olyan nagyszülő, akire rá tudod bízni.

2014. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy :(

Párom olyan beosztásban dolgozik,hogy nem tud táppénzre menni,ő teljesen ki van lőve ilyen esetben,egyébként is rengeteget dolgozik,szinte fürdésre ér csak haza.

Szüleim elváltak,mindkettő aktív dolgozó,anyósom is egyedül él,szintén dolgozik,egyikük sem tud a gyerekre vigyázni maximum egy egy napot,de kiszámíthatatlan,erre nem alapozhatok.

Én vagyok (voltam) egyedül aki a gyermekemmel lehetett,de ezt valóban sehol senki nem tolerálja,sajnos el is vesztettem az állásom,végeztem egy tanfolyamot,3 hónapos volt,de azt is alig tudtam mert annyit volt beteg.Most lett ovis nemrég és talán-talán mintha jobban bírná,januárban el kezdek melót keresni (és valószínűleg egy babysittert is) aztán meglátjuk.Nem tudok mit csinálni,ha beteg nem hagyhatom otthon 3,5 évesen,és az oviba sem adhatom be...szar helyzet.Ez az egyik legnagyobb hátránya a fiatal anyaságnak (28) hogy nincsenek riadóztatható nagyszülők.

2014. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak én vagyok 2 kicsire! Se nagyszülő, se apa, mert mindenki dolgozik, apa táppénzre se tud menni! Se szabira! Én most kezdek el dolgozni, de nem tudom így mi lesz. Most is 2 hetet csúszik a munkakezdés, mert betegek a gyerekek! :(
2014. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos apuka nagyon sokat dolgozik, nagyszülők messze így maradt a bébiszitter
2014. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! nállunk is apa olyan beosztásban van, hogy nem nagyon tudna eljönni, söt! egyáltalán nem! igy marad a nagymama, ö azt mondta elvállalja a gyereket, de ö is közel a 70 évhez, állandóan, ha sürün beteg, nem szivesen vigyáz rá. azt mondja, ö a helyemben nem menne dolgozni, majd menjek ha nagyobbak lesznek a gyerekeim. a kisfiam is most kezdte az ovit, én is a munkát, de sajnos sokat beteg! a mama vigyázz rá, csak olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy nem lehetek én a gyerekemmel.mivel a m. helyemen nem megoldott a helyettesitésem! 1 személyes munka.viszont nagyon szeretem, mert amugy a többi szempontot figyelembe véve, ritka jó hely. (szünetekben a gyerekeimmel lehetek, föleg nyáron nagyon jó, és csak egymüszakban vagyok)

ezért vagyok kiváncsi, ki hogy oldja meg, mert elöször vagyok ilyen helyzetben)

2014. okt. 18. 18:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi felváltva megyünk táppénzre, egyszer az egyikünk, egyszer a másikunk. Mást nem is nagyon tehetnénk, az összes nagyszülő még bőven dolgozik, anyukámmal ráadásul egy munkahelyen vagyunk, és ő ott mondjuk kevésbé nélkülözhető, mint én. Igaz, nekem szuper jófej főnököm van, meg nálunk többségében nők dolgoznak, sok a (kis)gyerekes, szóval a táppénz nálunk egy eléggé általános dolog.

De amúgy ha anyukám nyugdíjas lenne már, akkor nem lenne rossz, ha időnként rá tudnánk bízni a gyereket, ha beteg, leginkább a pénz miatt, mert hát azért a táppénz elég nagy kiesés nekünk. Nem okozna gondot rábízni a fiamat betegen sem, mivel imádják egymást, anyukám meg pont olyan jól (ha nem jobban) el tudja látni, mint én, tekintve, hogy van egészségügyi végzettsége is, dolgozott is ápolónőként régen.

2014. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Anyósomék és anyukám szoktak vigyázni rá felváltva. Lázat mérnek, gyógyszert adnak ahogy megbeszéljük, maximálisan nyugodt vagyok, óvják a széltől is! Megmondod a mamának, h mit hogyan miből mennyit adjon neki, a kisunokája, biztos jól fogja csinálni, ne legyen lelkiismeretfurdalásod, örülj az állásodnak, dolgozno kell ez az élet rendje. Jövőre is elkapna mindent de akkor nem bizti h jó munkaidős melód lenne! Kitartást, esetleg B tervnek legyen még vki, bébiszitter, akit ismersz.
2014. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!