Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Porallergiás a lányom, a mama...

Porallergiás a lányom, a mama nem változtat semmit, de mégis szeretné, ha ott időznénk napokig, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Házipor-atkára allergiás, és asztmás is. Itthon teljes portalanítás történt, szobájában nincs függöny, szőnyeg, antiallergén a matrac, hetente 60 fokon teljes ágyneműmosás, kétszer felmosás (aki érintett, tudja, mit jelent ez!) - így, a gyógyszerek mellett elértük, hogy hajnalban nem ébred fuldokolva.

Anyósom meg ANNNNYIRA szereti, akarja, hogy napokat ott töltsön a szünetekben, DE: a szobában ezeréves padlószőnyeg, függönyök, kárpitozott bútorok - a gyerek pedig egész éjjel köhög. Próbáltam elmagyarázni, mit jelent a portalanítás, és jár nálunk, látja is, de SEMMIT, de tényleg semmit nem csinál, hogy az unokája jobban érezze magát, és mindig azt feleli, hogy "felporszívóztam". Azt hiszi, én hisztizek. És hogy emeljem meg a gyógyszerét. Mi legyen? A lányom szereti, és ráadásul ő az egyetlen nagymamánk :(

Vagy nem is akarja igazán, hogy ott legyen?


2015. dec. 5. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne. A gyerek fullad a portól, és nem gyógyszerezném jobban azért, hogy mamácskának kényelmes legyen. Megmondanám nyíltan és egyenesen, hogy vagy kivág mindent abból a szobából, vagy a gyerek NEM marad. Ennyire szimpla és egyszerű. Én nem jótékonykodnék az asztmás, allergiás, gyógyszert szedő gyerekem egészségével még a mama kedvéért sem.
2015. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem evidens a megoldás, mama és unoka szeretik egymást, de a mama lakásában allergiás a gyerek, akkor jöjjön a mama hozzátok arra az időre, és legyenek nálatok együtt. Vagy vannak spéci porszívók, vehettek/kölcsönözhettek olyat, és saját magatok segíthettek kitakarítani azt a szobát, ahol a kislány lesz. Barátnőm kisfia porallergiás kruppal megfejelve, és ők is atkaszűrős porszívót használnak, nem a textileket tüntették el az egész lakásból. Teljesen jól van a gyerek. Az antiallergén matracát meg akár át is vihetitek arra az időre.
2015. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En 28eves nő vagyok ed pont ez a allergia van nalam is.


Igazndibol nem tudsz ellene mit temi Max annyit hogy a gyereked nem megyen órákra napokra a mamájához.

Ugyanis ha por van olyan folytogatos kohogesem van egesz ejjel hogy aludni se tudok, anyamnal torten ez amikor haza mentem hozzá


Azota tanult az esetből es mielott megyek ujjra nagytakarítást csinal foleg a szobámba ahol aludni szoktam haza latogataskor.


Az a baj hogy a mama azt hiszi csak kénye hisztizes ez

....anyam is ezt hitte.de ra jött amikor majd megfuladtam egesz ejjel

2015. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Én nagymamát áthívnám hozzánk egy hétvégére a gyerekre vigyázni és mi a férjemmel elmennénk kirándulni.

Így mindenki jól jár, lányod megfelelő környezeten lehet a szeretett mamával, ti pedig pihentek egyet a férjeddel.

2015. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!