Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy félek attól,...

Normális hogy félek attól, hogy majd "leéget" a leendő gyermekem ha hisztizni fog nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Kamaszkoromban kezeltek szociális fóbiával, depresszióval, de aztán saját felelősségre abbahagytam, nem szedek gyógyszereket, se nem járok már terápiára. Azóta az évek alatt javult a helyzet, de most is stresszként élem meg ha valahová egyedül kell mennem. Bevásárolni, orvoshoz, hivatalos ügyeket intézni, bármi ahol muszáj idegenekkel beszélni, és sok ember van. Nem szeretem ha néznek, folyton félek attól hogy nevetség, vagy felháborodás tárgya leszek valami véletlen hiba miatt. Ilyenkor erősen dobog a szívem, és elég durván izzadok, ami miatt már az öltözködést is meg kell válogatnom hogy ne látszódjon annyira. Látom a sok anyukát akiknek a kisgyereke szörnyű hisztibe kezd az ilyen helyeken...És mindig elgondolkozom, hogy én ezt nem fogom tudni kezelni, teljesen bepánikolnék hogy minden tekintet rám szegeződik, és hogy nem tudok elmenekülni sem a kínos szituációból. Pedig amúgy szeretnék babát 2-3 év múlva, de nem tudom ezt hogyan győzzem le addigra.
2014. szept. 12. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
El fog múlni, sokkal erősebb lesz az anyai érzés benned, mintsem, hogy azzal foglalkozz, ki mit szól. Felesleges ezen aggódni. Ez olyan mint a szomjúság. Ha megszomjazol jön az érzés magától, ha akarod, ha nem. Itt meg pont elmúlik, ha akarod, ha nem.
2014. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon tartottam az ilyesmitől! Mi lesz, ha nem tudom visszaaltatni, mi lesz, ha elszalad, nem jön vissza, mi lesz, ha nem tudom kezelni a helyzeteket...pár hónapig babakocsival sem vittem le, már nem is tudom, min paráztam. Utólag nem is értettem magam, és szidtam, hogy miért "maradtam ki" dolgokból, mert nem mertem.

Ma meg: a 2 éves fiam olyan hisztikorszakban van, mindent egyedül akar csinálni, földhöz veri magát-én meg halál nyugodtan viselem. Nyugi, lehet fejlődni! Fog menni! Kicsit olvassál utána és rájössz, ezek a dolgok természetesek náluk, nem veled akarnak alapból kiszúrni. Én így jobban megtudom őt érteni, és könnyebben kezelem a helyzetet. Rosszalló tekintetek meg mindig lesznek, de azok elfelejtik, hogy ők is így hisztiztek ám.

2014. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát le is fog égetni, de ezen csak azok fognak csodálkozni, akiknek nincsen gyerekük, az ő véleményük meg nem igazán mérvadó. Majd megtanulod kezelni ezt a gyerekkel is meg magadban is. Együtt növünk föl a feladathoz anya és gyerek.
2014. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Az elso válaszolo nyilvan nem latott még életében ilyen embert. Miert hagytad abba a kezelést?A gyerek érezni fogja,hogy be vagy fosva a külvilágtól. Akár át is veheti ezt a viselkedés mintát és akkor már ketten rettegettek a világtol. A másik,hogy valoban -nevelés és gyermeki betgsegtől függ(hiperaktiv) földhöz veri magát ha valami nem ugy van ahogy akarja. Dührohamot kap a Tesco közepén te meg le ogsz blokkolni...és hidd el kicsi az esély rá h egy vadidegen.megnyugtatja a gyerekedet. Amugy meg én sem értem ezt a "földbe verem magam" gyerekeket. Csak minket tanitottal meg viselkedni nyilvanos helyen?
2014. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Először te is földhöz verted magad, aztán leszoktattak róla, kedves utolsó.
2014. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

csak én, mint kívülálló, eladó voltam egy kínaiban, bejött az anyuka gyerekkel cipőt próbálni(jelezte nekem, hogy hiperaktív)az egész szituból nekem nem az jött le, hogy jé, de h*lye gyerek, meg semmi, hanem magammal voltam elfoglalva, hogy totál beleizzadtam, mire meg lett találva melyik jó, melyik kell, amit meg sem vettek a végén, úgy éreztem le kellene ülnöm pihenni, szusszanni, csakhát azt nem szabad munkahelyen.


próbálj másokkal törődni, akkor nem magadon szenvedsz.

egy ötlet, pl én amikor mindig azt hittem mindeni engem néz, direkt ránéztem mindenkire és láttam ahogy bambulnak csak ki a fejükből és ez megnyugtatott.

2014. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves valaszolo, ne haragudj, hogy nem a kerdesedre valaszolok, de magamra ismertem a leirtaid alapjan. Vegre tudom, hogy mi a problemam. Milyen orvoshoz fordulhatok?
2014. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Van egy 3,5 éves fiam hát a mai napig szégyellem magam ha esetleg jelenetet rendez,pedig max kb 3-4szer fordult ilyen elő,és már szerencsére pár hete lezártuk a dackorszakot úgy érzem.
2014. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Hidd el hogy nem. Mi nem tehettük meg. Minket úgy neveltek hogy "Mi vagyunk a M....(vezetéknév)" és viseledni kell. Előre kell köszönni,mosolyogni kell,kedvesnek kell lenni,türelmesnek kell lenni...stb. Én max otthon duzzogtam 4fal között,de földre vágódás akkor sem volt,pláne nem nyilvános helyen...
2014. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha anya lesz, ezt teljesen máshogy fogod látni.

Nemrég azon nevettünk a férjemmel,hogy mielőtt meg lett a fiunk, hogy sajnáltuk azokat a szülőket, akiknek mondjuk a Tesco pénztárnál végig kellett állniuk a méteres sorokat egy üvöltő gyerekkel. Aztán nekünk lett részünk ilyenben. Persze nem kellemes, de ez van. Én ezzel úgy vagyok,hogy szerintem nagyon minimális százalék az, aki legalább 1-2szer nem esik át ilyenen.

És megsúgom, én sem tudom mindig kezelni. Ilyenkor próbálkozom a figyelemeltereléssel, legtöbbször sikertelenül. De egyszer csak elfogy az sor.:)


Egyébként a férjemet is hasonlóan nevelték, mint ahogy az egyik válaszoló írta,hogy nem lehetett hisztizni, mindenkinek előre köszönni, mert ügyvéd mama, bíró papa stb. Ennek az lett a következménye, hogy ha sétálunk valahol és nem vesz észre egy ismerőst, és én rászólok,hogy láttad őket, köszöntél nekik, akkor olyan ideges lesz,hogy húha.De még sorolhatnék számos ilyet. Szóval a decens nevelésnek is van rengeteg hátránya.

2014. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!