Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kirakóst hogyan tudom megszere...

Kirakóst hogyan tudom megszerettetni óvodás kislányommal?

Figyelt kérdés
Négy és fél éves kislányom kézügyessége mindenki szerint a korának megfelelő. Egyre komplexebb formákat rajzol, vonalon belül marad, ha színez, használja a gyerekollót, viszont a puzzle nagyon nem megy. Ha leülök vele, a legkönnyebb pár darabot, amin egyértelműen felismerhető egy arc, ábra, összerakja, de ha picit is bonyolultabb, nem hajlandó megcsinálni, a széleket sem rakja ki. Nem tudom, lehet, hogy én kezdtem rosszul neki, és túl bonyolult kirakóst adtam neki elsőre, amivel elvettem a kedvét. Van ötletetek, mivel hozhatnám meg a kedvét? Mivel segíthetnék neki, hogy ráérezzen az ízére? Tudom, hogy ebben a korban még sok kicsi nem szereti a puzzle-t, nem aggódom, de az öt éves állapotfelmérésen biztosan nézik majd ezt is, addigra jó lenne belejönni.

2015. nov. 29. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány darabosat adsz most neki?
2015. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves, már egy jó ideje kirakja a 24 db-ost. Verdás. Ez a kedvence, így részletekből is felismeri, melyik milyen darabkája a képnek.

Darabja kb 4x3 cm, szóval ez a nagyobb típus.

Más kirakója nincs.


Esetleg vehetnél olyat, ami a kedvenc. Barbie, vagy Aranyhaj pl. Azt biztos szívesebben kirakná.

2015. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg kezdhetned a legegyszerűbbel, vannak 4! db-os kirakók is. De ha ez mar nem okoz gondot, akkor lehet kapni ilyen floor puzzle-kat, ami nagyon nagy db-okból áll és a nevében is benne van, hogy a földön kell kirakni, akkora nagy. A lányom imádta ezeket. Volt benne olyan könnyítés is, hogy egyes db-ok (mondjuk állatok) egészben voltak, így azokat nem kellett kirakni, csak körülötte.

Nekunk ilyenek voltak:

[link]

2015. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy 24 darabost ossz el az adventi naptárban. Karácsonyra összegyűjti. Hátha kedvet kap:)
2015. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányomnak kezdésnek olyat vettem, amibe állat formákat kellett berakni (2 évesen), aztán jött a 4 db-os, azután vannak a fa táblás 9db-osak, a táblán halványan ott van a kép, amit ki kell rakni, ezután 15db-os jött, majd fokozatosan növeltük a db számokat, igazán a kedvenc mesefigurással lendült bele, meg az oviban sokat kirakózott a kislányom eleinte, most már leszokó félben van, de néha előveszünk egyet-egyet és kirakja. Szerintem próbáld meg valamelyiket, vagy kevés db-os legyen és meghozza a kedvét ha könnyen ki tudja rakni, aztán fokozatosan nehezebbet. Minden gyerek más, van aki jó valamiben másban kevésbé, másik gyereknél fordítva, úgyhogy annyira azért ne ijedj meg, hogy le lenne maradva, mert más gyerek másban nem remekel, nálunk a labda elkapás ami még gyakorlásra szorul, de tényleg mindenkinél más a gyengepont.
2015. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!