Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti mit tesztek/tennét...

Anyukák, ti mit tesztek/tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves.Ma voltunk vele játszóházban. Egész pici játszóház,mondhatnám azt is, hogy egy közepes méretű szoba tele játékkal.Az élete a barkácsolás, és talált is ott magának egy kalapácsos játékot, azzal játszott.Erre jött egy kb 1 évvel idősebb kislány, aki simán kivette a játékot a kezéből, a fiam pedig elkezdett sírni.Mondtam neki, hogy hadd játsszon ő is egy kicsit. Nem is vette vissza,csak sírt. Mondta, hogy gyere játssz mással,de mondta, hogy nem. Oda jött egy nő, és mondta, hogy van még egy ugyan ilyen, hoz neki.Erre azt is elvette a kislány.Persze ő megint sírt. Megint én mondtam neki, hogy gyere menjünk haza,keresünk othon valamit, de nem akart persze jönni.Közben a kislány anyukája egyetlen egyszer sem szólt a lányának, hogy add vissza, vagy ne vedd el,csak ült és bámult. Kb úgy nézett,mintha az én gyerekem lenne szemét,mert sír,amiért az ő gyereke elvette,és mi az, hogy sír,hogy lehet ilyen bunkó.Ha az én gyerekem vesz el vkitől valamit, akkor mondom neki, hogy ő játszott előbb vele, ha megunja leteszi és elveheted. D ha az én gyerekemtől vesznek el valamit így, akkor is szóljak rá az én gyerekemre?Szegényt úgy sajnáltam. Ti mit csináltok ilyen helyzetben?Gondoltam legközelebb nem foglalkozom vele, "játsszák le a gyerekek", de nem ilyen vagyok, nem tudnám megtenni,mert hülyén érezném magam.

2015. dec. 4. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél még valószínűleg én is megpróbáltam volna elterelni a fiam figyelmét, de a másodiknál kedvesen rászóltam volna a kislányra, hogy van már nála egy olyan játék, ezt legyen szíves ne vegye el.
2015. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a második játékot már nem engedtem volna hogy elvigye ugyanaz a kislány, vagy visszavettem volna az első játékot, hisz gondolom nem játszott mindkettővel egyszerre a kislány.
2015. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mondtam volna a kislánynak, mikor elvette a második játékot, hogy azt adja vissza, mert neki is van egy, meg a fiamnak is legyen egy. Persze kedvesen, szépen. De én is megpróbáltam volna elterelni másik játékkal a figyelmét. Nekem is gondot jelentenek az ilyen szituk. De összességében inkább hagyom, hogy lejátszák maguk között a dolgokat.
2015. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

azt mondtam volna a gyerekemnek (úgy hogy az anyja is hallja):


,,Gyere, kérjük meg a kislányt hogy adja oda az egyiket, ha pedig nem szeretné oda adni, akkor kérjük meg az anyukáját hogy kérje el" Oda megyek a kislányhoz, elkérem, nyilván nem adja. Oda megyek az anyukájához, és megkérem: "Szia, kedves anyuka, megkérnéd a kislányodat hogy adja oda a kisfiamnak az egyik kalapácsot?"


Erre nyilván nem mondaná hogy nem...nyilván azért ült úgy mert képtelen nemet mondani a lányának és ezt ő maga is cikinek tartja és inkább behúzza fülét farkát. Jól ismerem ezt a típust. A titka, hogy nem szabad őket maguknak meghagyni, a nyakukra kell járni, rájuk erőltetni a kommunikációt különben a büdös életben nem lesznek képesek kooperatívan együtt játszani más szülőkkel és gyerekekkel, és persze ezt adják át a sajátjaiknak is.

Vagy ott hagyjátok a helyet, ez a másik alternatíva. Én nem vagyok nagyszájú ember, de ezt biztos nem tettem volna, ugyanúgy helyetek van ott mint bárki másnak...nehogy már azt lássa a többi anyuka hogy a gyerekem sérelme árán is, de elfutok ha bántanak.

2015. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben legkésőbb akkor szóltam volna mikor hoztak egy ugyanolyan kalapácsot, és azt is elvette a kislány. Ha az anyja nem szól rá, akkor kérd vissza te tőle szépen az egyiket, hogy inkább osztozzanak meg rajta.
2015. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Leült kislány és a lába közé vette mind a kettőt, és nem adta. Gondoltam hagyjuk rá,nehogy a fiam odacsapjon neki.Mondtam is valamit, már nem tudom mit, ránéztem közben az anyjára, ő meg csak lesett,nem szól továbbra se semmit.Ha legközelebb is ott lesznek, és egyik elveszi a másiktól a játékot, vagy szólok ahogy írtátok, vagy meg se mukkanok én se,majd meglátjuk neki hogy esik...Ajj csak nem vagyok ilyen paraszt az a baj :)
2015. dec. 4. 13:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknál szóltam volna a kiscsajnak!

Én is nagyon-nagyon sajnálom ilyenkor a gyerekeket. :((((

Az, h egyszer elveszi és gyakorlatilag utána le se szrja, az még oké.... De kétszer már nem!

Az anyuka meg pf... Meg kéne nevelnie a lányát. Ha a fiam ilyet akarna csinálni, nem hagynám, én úgy nevelem a gyerekeimet, hogy ha valakinek van vmi a kezében, nem veszi ki, hanem megkérdezi, szabad-e. Szerintem így lenne normális.

2015. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányom egy évvel kisebb, a bölcsődében szerintem nagyon jó módszert használnak:

Ha az egyik gyerek el akar venni valamit a másiktól, akkor szólnak neki, hogy "Pistike, kérd el Jucikától. Ha odaadja, játszhatsz vele." Előbb-utóbb mindegyik gyerek belekerül mindkét szerepbe.


Ezt azért is tartom jó ötletnek, mert egyrészt finoman erősítik a kudarctűrést (nem mindig kaphat meg mindent), másrészt az osztozkodásra is ösztönzik őket. Ha odaadja valaki a játékát, akkor megdicsérik, ha nem akarja odaadni, akkor pedig ráhagyják - tehát éreztetik vele, hogy döntési joga van ebben.


Már most, néhány hónap után látom, hogy a még beszélni se tudó gyerekek odaállnak a másik mellé és mutogatnak a játékra, bámulják. Az esetek többségében odanyújtja nekik a másik, kisebb arányban fordul el vagy szorítja magához a játékot, jelezve, hogy nem adja. Utóbbi esetben pedig tudomásul veszik, esetleg pár percenként újra próbálkoznak, hátha akkor már odaadja. (Persze, ha nagy botrány akar kitörni egy játékon, akkor a gondozók elterelik a gyerek figyelmét mással, nem teljesen kontrollálatlan a helyzet.)

2015. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
én is azt tettem volna, mint ahogyan azt màr le is irtàk, odamentem volna a kislànyhoz a fiammal egyutt és megkértem volna, hogy adja vissza. (de én még azt is mondtam volna neki, hogy tépd ki a kezébol és rugj bele :DDd)
2015. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Minek az ilyennek gyerek? Nem csak megcsinálni kéne hanem nevelni is.

Énis voltam hasonló helyzetbe,neke 1,5éves a lányom és egy 2év körüli gyerek vette el azt amivel játszott. A lányom még odais csapott. Annak az anyja még erre se reagált,pedig még sírt is a gyerek. Ennek ellenére mégegyszer is elvette. Utánna én vettem el a fiútól! Akkor még nekem szólt az anyja h hadjam békén a fiát.

Szóval vicc h ilyen hülye emberek vannak.

2015. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!