Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányomnak a fül-orr-gég...

3 éves lányomnak a fül-orr-gégész rögtön azt javasolta, hogy vetessük ki az orrmanduláját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ez volt az első komolyabb náthája. Egyáltalán nem beteges, ez sem viselte meg nagyon. Annyi volt, hogy egy napig fájt a bal füle, ami a doki szerint kicsit gyulladt, de nem gennyesen. Az orra folyik (de tudja fújni), és néha kicsit horkol éjszaka (amúgy nem szokott). Az orvos azt mondja, vetessük ki a manduláját, mert úgyis egy csomószor beteg lesz az oviban, de én ezt egyáltalán nem tartom jó ötletnek. Nem pont a mandula az első küszöb a betegségek előtt?
2008. szept. 14. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A garatmandula a főbb védő kapu. De a helyedben én sem bántanám. Remélem a fülére kapott antibiotikumot. S szerintem nem igaz,hogy beteges lesz. Ha eddig nem volt baj ezután sem lesz feltétlenül azért,mert közösségbe került.

A gyerekorvost kérdezd meg milyen immunerősítőt javasol. Én az echinacea szirupot javasolnám egész ősszel és télen. Segíti az immunrendszert és megfázás esetén sem kell abbahagyni.

Az én fiam sem beteges hála ég.

Ne hagyd magad te látod mi a jó a lányodnak. Főleg ha nem volt még beteges, nem kell a tortúra neki.

A lényeg,hogy ha beteg lesz kezeld ki megfelelően és úgy enged vissza, lehetőleg ne fertőzzék felül. Tudom nem könnyű ez, mert ha nincs aki segítsen bizony a munkahely meghatározza meddig mersz vele táppénzen maradni otthon.

Sok sikert és boldog ovis éveket!

2008. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom hétéves és kétéve kivetettem az orrmanduláját mert állendóan beteg volt az oviban öt nap volt a legtöbb amit folyamatosa ment utánna kéthétig otthon.A hasát is állandóan fájlalta hiába vittem dokihoz mindíg azt mondta hogy biztos olyat evet a gyerek ami hasfájást okoz.Én is elvittem a fül-orr-gégészetre nekem is azt mondták hogy ki kell vetetni,hiába mondtam hogy soha nem horkol kap az orrán rendesen levegőt de azt mondták hogy megvan nagyobbodva az orrmandulája.Aztán bementünk a kórházba ki is vették neki,kérdeztem a dokitól utánna hogy nagy volt e de azt mondta hogy nem akkor már gondóltam hogy ez a műtét felesleges volt.Aztán kidrűlt hogy tejcukórérzékeny ezért fájt állandóan a hasa és ezért volt állandóan beteg mert ettől gyenge az immunrendszere.Szerintem ha nem horkol és nem sűrűn beteg akkor nevetessétek ki.
2008. szept. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy várunk ezzel, és ha tényleg beteges lesz, meg az orrmandulája is megnagyobbodik, belemegyek a műtétbe, de így nem.
2008. szept. 15. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok,velünk ráadásúl még az is történt hogy műtét közben lement a tórkán a vér és miután magáhoztért nagyon rosszúl lett ettől a lenyelt alvadtvértől és nagyon elkezdett hányni és emiatt infúzióra kötötték,bórzasztóan megviselte az altatás is,még másnap is kettőslátása volt.Mikor hazamentünk utánna még egy pár napig pihent olyan kis elgyötőrt volt,ezt nem azért írtam hogy ilyeszgesselek,csak azért hogy fölöslegesen nem kell ennek kitenni magatokat mikor lehet hogy nincs rá szükség,ez csak az orvosoknak rutinműtét nekünk nem.Elég rendesen megtudja viselni a gyerekeket .
2008. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem muszáj, ne vetessétek ki! Nekünk is ezt javasolták, mert a kisfiam egymás után többször középfül-gyulladást kapott. Elmentem másik városba, másik orvoshoz, elmondtam a problémát, aztán megkérdezte, hogy ugyanaz a fül-e, vagy felváltva. Mivel mindig ugyanaz volt, kiderült, hogy egy baktérium okozta, mely a fülében telepedett le. Antibiotikummal kikezelte, és azóta még csak beteg sem volt. Ez 1,5 éve volt...
2008. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kerd ki tobb orvos velemenyet is, tudod milyenek a dokik. Az egyik ezt mondja a masik pedig az ellentetjet allitja. Vidd el tobbhoz, akar privat rendelesre is.
2008. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!