Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyereketek mennyire...

6 éves gyereketek mennyire hisztis?

Figyelt kérdés
A lányom mindig hajlamos volt a hisztire, ez főleg a frusztrációk kapcsán jött el, továbbá bármi amit teszek célpontja időnként a dührohamoknak (előbb nyomtam meg a lift gombot, kinyitottam a kaput pedig ő akarta stb.). Ez utóbbi esetek elkerülhetetlenek a mindennapokban, szóval rosszabb esetekben napi 5-8 alkalommal "durcás lesz", megharagszik, veszekszik velem. 2-3 évesen ez egész extrém mértékű volt, sokat javult, de még 6 évesen is megkeseríti a napjainkat. A legjobban az válik be, ha nem foglalkozom vele olyankor, nem szólok vissza, max annyit hogy így nem beszélgetek veled. Akkor hamar elmúlik, de mondjuk egy óra múlva megint jön valami. Meg kell mondjam, mostanra ez rettenetesen fárasztóvá vált, és nem értem miért kell a semmiségekből gondot csinálni folyton. Harmonikus kiegyensúlyozott a család, sok figyelmet, szeretetet kap, egyébként szeret és agyon puszil, nincs gond a kötődéssel stb.. Az utóbbi egy hétben büntetőszékbe ültetettem a sokadik hiszti után, mert azt gondolom elég nagy már ehhez a viselkedéshez, és én a türelmem végére értem. Más hasonló korú gyerkőcöknél is ilyen gyakori ez? Hogyan reagáltok rá?

2015. dec. 12. 11:40
 1/9 anonim válasza:
5%
Általában én a hideg zuhanyt nem szeretem csinálni hiszti esetében mondjuk én 3 szor raszolok hogy fejezd be mert kikapsz!! Ha nem fejezi be akkor kap a fenekere én 10 et verek rá hogy komolyan vegyen
2015. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Mintha rólunk írtál volna.Kisfiunk van és igen,pontosan így telnek a napjaink.Sértődés,békülés,hiszti váltakozik nála is.Pár hónapja tart ez,előtte (az általad említett 2-3 éves korban) semmiféle gond nem volt a viselkedésével,talán ennyi a különbség.

Több körülmény is befolyásolja őket,azt gondolom.Nálunk például a tesó érkezése és az,hogy szeptemberben kezdte a sulit.Nagy hatással vannak rá ezek a dolgok,az új környezet is.Annyi butaságot hazahoz az iskolából,hogy őrület!Sokszor,rengetegszer elbeszélgettünk vele a mostani viselkedéséről,mert okos,intelligens,komoly kisfiú,próbálunk értelmesen reagálni a helyzetre...DE!Nem mindig megy.Többször felemeltem a hangom,kiabáltam is,szobába küldtem lenyugodni,vagy éppen nem szóltam hozzá egy szót sem,apróbb büntetések...stb.Szerintem majd elmúlik ez az időszak is az életükből,addig meg várnunk kell,mert ez kemény dió.Nincs több ötletem,próbálj meg vele minél többet beszélgetni,ennyi idős gyerekeknél ez segít valamennyit.És várni :)

2015. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Általában én a hideg zuhanyt nem szeretem csinálni hiszti esetében mondjuk én 3 szor raszolok hogy fejezd be mert kikapsz!! Ha nem fejezi be akkor kap a fenekere én 10 et verek rá hogy komolyan vegyen
2015. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
:) Első válaszoló,igen,így is lehet.Ne csodálkozz,ha majd 14 évesen visszakapod :D
2015. dec. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

enyém nem hisztizik már :) vagy csak ritkán, de tényleg nem annak nevezném már.

na tipikusan ezek az ő akarta kinyitni az ajtót, de én tettem dolgokon tud kiakadni, még sírni is, de én hajlandó vagyok arra, hogy akkor visszamegyünk és ő csinálja. vagy ha nem lehet, pl. mert már a földszinten van a lift és sietünk, akkor azért megérti, hogy én partner vagyok, de most nem lehet, egy 5 percig búbánatos fejjel néz néma csöndben, majd történik valami és meg kell szólalnia, onnantól újra vigyori :)

na meg a minden estés nem akarok fürödni, majd nm akarok kiszállni a kádból műsor, de ez se hiszti, csak nyafog meg húzza az időt, akár fél órán keresztül is, majd mikor berágok, akkor elkezdek számolni, 2-nél már mindig vetkőzik ;) ez nálunk a csodafegyver, még nem tudjuk mi van 3után és a gyerek se kérdezte, de úgy fél tőle... :D

2015. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy ismeros kisfiu, szinten ezt nyomja, egyelore nincs ra varazsszer, en biztos nem hagynam ezt a fajta hisztit.

Az enyem nem hisztizik, de alapbol nyugisabb fajta, neki is eleg szamolni, az elozo valaszadoval egyetertek, sosem jutottunk el haromig. 😃

Kovetkezetesseggel lehetne valamit tenni, megbeszelni vele, h nagyfiu, hagyja abba a hisztit, ha nem, akkor bunti a szobajaban, ilyesmi, amikor az ismeroseim egy ideig ezt csinaljak, javul a helyzet, aztan megint elmarad a buntetes, es a kisfiu ujra hisztisse valik.

2015. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dackoszakban volt hogy bevetettem a langyos zuhanyt de ez kb 3szor történt meg de muszáj volt mert annyira beleélte magát,hogy rendesen sokkot kapott nem tudta abba hagynia víz lenyugtatta megölelgettem, látszott rajta,hogy sikerült megnyugodni. Szerintem a popsira csapás ha alkalmazzuk,igen alkalmaztam már nem rendszeresen,és sosem hisztiért,hisztiért szerintem nem szabad.

6 éves korban a hiszti főként arra utal,hogy egy kissé hosszú pórázra van eresztve,és a kérését azonnal teljesítik. Beküldeném a szobájába minden esetben amikor hisztizik,és nem foglalkoznék vele amíg nem nyugszik le.

2015. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi kisfiúnk egyáltalán nem hisztis, mindent meg lehet vele beszélni.
2015. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos hozzászólást! Ezek szerint nem olyan ritka, de talán érdemes következetesebbnek és szigorúbbnak lennem ebben a tekintetben. Felkötöm a nadrágot!:)
2015. dec. 14. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!