Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keveset tud a kislányom? 21...

Keveset tud a kislányom? 21 hónapos lesz, ma kicsit aggasztani kezdett, nem szoktam hasonlítgatni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem szokásom hasonlítgatni,de ma (ha csak fele igaz annak amit mondtak) egy ismerosom eldicsekedett mennyi mindent tud a kislánya aki majdbem eggyidoős az enyémmel. Bogarat ültetett a fülembe.Kell segítenem neki jobban a fejlődésben vagy normális szinten van? Kedden megyunk védőnőhöz a kisteso miatt(útban van),akkir megkérdezem de addig belebetegszem.

Szoval leírom miket tud nagyjábol muikor kezdte.

Jár-(11hosan kezdte)szalad-pároslábbal ugrál-lépcsőn felfelé par lépcsőfokot egyedul megtesz,ha fogom a kezét le fel ugyesen egyesével szedi a fokokat.Bukfencezik,mászik mindenre,táncol,labdát rúg hajit,tornyot épit. (mozgással azthiszem nincs gond)

Kanalazik i(19hosan kezdte)gaz még kicsit malacul,villával kézzel (jóval hamarabb ufy 13-15 hosan kb)ugyesen eszik, iszik egyedul pohárbol.(szintén hamar kb 12hosan)

Vetkőzni probál,kabátot zoknit sapkát leveszi sapkát fel is tudja.Csizmába belelép

Beszélni viszont nem beszél. Néhány szót mond naponta 1×max2szer amugy halandzsázik dudol ismételni probál néha. 2szer sikerult mondatot mondania e honapban az egyik szotagolva -Ott a kuta(kiskutya ) illetve Apa ta= apa adta!

Ezeket a szavakat mondja:

Aja

Apa

Nem

tiszta

tészta

tea

kuta=kutya

Atta= valaki adott neki vmit akkor mondja

biji=bili

isi=pisi

oppá =hoppá

szösz

Egyszer mondta már hogy biztos,meg hogy istenem.Nem tollem tanulta:) ja meg volt az iszkos azaz piszkos.

De mondom egy nap max 2szer ha megszolal érthetoen sokszor ismétel ha valanit probalok neki mondani de teljesen mas lesz belole elröhögi.Érteni mindent megért ha kérek valamit megcsinalja,négha ímmel ámmal,vagy hisztivel.De segit "teregetni,főzni,takaritani" stb. Kb 15percet eljatszik egyedul.Kivéve ha rosszat csinal mert akkor 1oraig olyan csöndben ellenne vele ...


2015. dec. 12. 15:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hümmögve beszél kozben mutogat.Ha pl elesett mutatja hol esett el kozben ritmusosan dallamosan hümmög mint aki beszél és mutogat. Hiába mondom hogy nem értem akkor is csak hümmög.Ha akar valamit pl szomjas elkezd halandzsázni hümmögni fogja a kezem és mutat a vizre csapra kancsora pohárra épp amit lát. Egy időben mondta hogy tea vagy iszi de mar rég nem...
2015. dec. 12. 15:12
 2/12 anonim ***** válasza:

ez szuper oldal, itt nyomonkövetheted, hogy miket kellene tudnia

[link]

2015. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ó,én azt hittem,hogy valami gond van.Nyugi,tökéletes a gyereked,sőt,szerintem sokkal fejlettebb és többet tud,mint a korabeli gyerekek.Majd fog beszélni ne aggódj.Ha próbálkozik,ismétel,akkor nem kell aggódni.
2015. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jaj koszonom.Az ismerosom mondta hogy mar mondatokban beszél a kicsi neki,meg kér ha valami kell minden állatot utánoz (kislányom egyedul a kutyusáért van oda). Meg öltözik vetkőzik.... A "szép beszéde" ami igazán megutotte a fulem. Meg hogya lányomnak már legalább háromszor ennyi szot kéne mondania ....
2015. dec. 12. 15:21
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja igen a hümmögésére mondta hogy "mért csinálja ezt?"

Mondom neki hogy ő igy beszél.De hogy már szavakat kéze mondania! Mert az ő kislánya........Na ez illyesztett és idegesitettfel... De koszonom,kicsit megnyugodtam hogy akkor mégis minden rendben vele...

2015. dec. 12. 15:26
 6/12 anonim ***** válasza:
22 hósom van, élénken emlékszem erre az időszakra még, pont ugyanennyit tudott a lányom (kivéve a bukfencet :-)), most kezdett napról-napra bővülni a szókincse és kezd rövidke mondatokat, szókapcsolatokat mondani. Ne aggódj, teljesen rendben van a gyereked!
2015. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt írtad, nem szoktad hasonlítgatni - hát akkor ne is tedd! :) Teljesen rendben van a gyermeked. 21 hónaposan nem elvárás hogy tisztán mondatokban beszéljen.
2015. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Rendben nem hasonlotgatom.Ez volt a második eset amugy...Mindkétszer egy elmés beszólás miatt gyengultem meg. Nem szoktam direkt ilyen honlapokat sem olvasni h jol fejlodik e a baba stb... néha megnézem milyen játékok valoak nekik milyen tevékenység lesz ami majd lassan érdekelni fogja leköti,hogy ne unalmas játékot kapjon pl karácsonyra.

Amugy okos huncut eleven lánynak mondanám,nyilván elfogultságbol nekem ő a legügyesebb a világon mégha csak mászni tudna akkor is.

2015. dec. 12. 16:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Több mint 10 éve kicsi gyerekekkel foglalkozom, és amiket leírtál azok alapján nagyon ügyes a kislányod, semmi gond nincs vele szerintem!
2015. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm megnyugodtam. Szerintem is ügyes:) az ismerőst lehet be sem engedem legkozelebb. Ok nyilván az is rátesz hogy ma makrancos volt nagyon s ilyenkor hiába tudja megcsinálni a dolgokat nem akarja. Dehát ilyen ez a kisgyerekkor.. Legközelebb majd ügyet se vetek a rosszallo hangnemére...Vagy hogy is írjam..

Köszönöm mégegyszer:)

2015. dec. 12. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!