Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumisüvegről leszoktatás,...

Cumisüvegről leszoktatás, végleg vegyem el vagy hagyjam meg esti-reggeli kakaónak?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 3 éves, erősen cumisüveg függő. Nemrég beszéltem az óvónővel, mondta hogy ők nem engedik a cumisüveget az oviban, alváshoz sem (alváshoz a legfontosabb neki), próbáljam meg leszoktatni vagy ne aludjon ott a fiam eleinte.

Mindenképp szeretném ha ott aludna, így ma nekiálltam "leszoktatni" a fiamat a cumisról. Minden poharas ivás után kap egy kis kocka csokit (kindercsoki 1 kockáját, egyébként ritkán kap csokit de valami valamiért alapon... ) és megígértem hogy ha délben cumis nélkül alszik el kap egy traktort (kedvenc). Eddig jók vagyunk, működött, de jön az este. Este kakaó, reggel kakaó, hagyjam meg a cumisüveget estére és reggelre (több ismerősömnek a gyereke 3-4-5 évesen cumisból issza reggel és este a kakaót) vagy teljesen vegyem el tőle, az a biztos?

Nem tudom hogy mi tévő legyek, adnátok tanácsot?

A szívem afelé húz hogy akkor mostantól végleg nincs cumisüveg, így könnyebb lenne az éjszakai pelenkát is elhagyni, viszont másrészről meg sajnálom, szívesen odaadnám neki estére és reggelre hogy meglegyen a nyugalma.

Szerintetek?


2015. dec. 15. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom bölcsis lett, ugyanez volt a dilemmám. És egyszerűen megszokta, hogy a bölcsiben nincs cumisüveg. Egy ideig ott volt a szekrényében, hogy ha kell, végszükség esetén odaadják neki. De sosem kérte, elfogadta, hogy ott nincs. Itthon még abból ivott este meg reggel, de ő akkor még csak 1,5 éves volt. Aztán magától elhagyta itthon is.
2015. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legnagyobb baj, nem az, hogy cumisüvegezik, hanem a fogmosás után(ha ilyen egyáltalán van nálatok) kakót iszik. Gondolom még nem szoba tiszta éjszakára vagy sokszor bepisil. Ez is az esti ivás miatt van.

A fogai meg már annyira roncsolodhattak, hogy a tejfogak még a kihullás elött tönkre fognak menni.

A vesét is iszonyatosan leterheli az esti folyadék, egész éjjel dolgoznia kell, és nincsen nyugalma.


Csoki jutalmazással azt fogod elérni, hogy minden ivás után követelni fogja a csokiját.

Amit én mondok, hogy napközben vegyél neki csörös poharat(habár 3 évesen már az sem kell), és igyon abbol vizet. Este meg egyéltalán semmit ne igyon. 18-19 körül ha vacsoráztok akkor az ne legyen annyira füszeres, hogy még innia kelljen. Ha néha nap szomjas akkor meg kizárolag csak is vizet pohárból.


Na a reggeli kakaóval semmi baj nincsen, csak mosson a reggeli után fogat.


Most gonosznak tartasz biztosan, hogy így írtam, de ez a tény, és nem is értem, hogy egy modern anyuka aki tud internetet használni, az még nem tudatosodott azzal, mennyire rossz a fogaknak és a vesének az esti kakózás.

2015. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Teljesen egyet értek veled kedves második, tudom hogy a fogaknak sem tesz jót sem a csoki sem a kakaó, az esti sok folyadék sem jó, viszont eddig nem léptem az ügyben, elfogadtam hogy a fiam ezt "kívánja" és kész. Fogmosás természetesen van fürdésnél, de utána ott a kakaó (3 hónapja kb, előtte csak sima tej volt, ezt én rontottam el). A fogai hál'isten gyönyörűek, de rettegek mindig hogy mikor romolnak meg a kakaó miatt. Nem akarom magamat védeni, de a cumisüveg függőség (szerintem ez már függőség erőteljesen) elég kemény dolog, sok hisztivel- vagyis sok nagyon durva sírással jár ha elveszem tőle, a csokival tudtam megfogni, meg a traktorral. A bilizést is csokival kezdtük, 3 nap után maradt a bili, csoki elfelejtve, tehát megszokta a bilit, a csoki meg maradt havi 1x, ahogy most is. Ezért mertem csokival csábítani. Egyértelmű hogy hetekig nem fog csokit kapni, pl most miután felébredt a délutáni alvásból, ivott pohárból de a csokit nem tette szóvá én meg magamtól nem adtam neki.
2015. dec. 15. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan azt akartam írni,amit az 1. is pedzeget,hogy a gyerekek nagyon jól tudnak alkalmazkodni a különféle helyzetekhez,egyáltalàn nem esik nehezükre megszokni,hogy mások a szabályok otthon,a nagyszülőknél,az óvodában,a szomszédnál,stb. Szóval akkor sincs gond,ha nem járnál sikerrel,bár,ha elkezdted,én mindenképp megpróbálnék kitartani és véghezvinni a "reformot":) Biztos lesz nehèz időszak,még ha most jól is indult,de,ha azon túlestek már nem lesz gond. Viszont jutalmazás helyett vagy mellett sokat beszélgetnék vele arról,hogy miétt ne igyon cumisüvegből
2015. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Érdekes, napközben ha kéri a cumisüveget elmagyarázom neki hogy miért is jó inkább pohárból inni (ő már nagy fiú, a nagy fiúk az oviban pohárból isznak, nézd meg a hugit, ő még pici, neki még szüksége van rá de te már Naaaagy ügyes fiú vagy, sokkal jobb a pohár stb...) és nem ellenkezik, egyből megérti. A déli alvás ma is simán ment cumisüveg nélkül viszont este nem tudott elaludni anélkül, 11kor megkapta, 3 órát magyaráztunk neki, kérleltük, de semmi nem hatott rá. Lehet hogy most így marad, csak este kapja meg, de már ezzel is sokat haladtunk. Nagyon büszke vagyok rá! Ja, és ma már nem is kért csokit ivás után, szóval eddig tartott a külön jutalmazás, sejtettem hogy 1-2 nap alatt elfelejtődik. Pohár maradt, csoki ment. :)
2015. dec. 16. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor a lányomnak 1,5 évesen(!) kezdett felázni a fogzománca az első fogain az esti tejtől(!!), amit cumisból nyalogatott el alvás előtt, egyik napról a másikra vettem el tőle, minden átmenet és jutalmazás nélkül. Egyetlen szó nélkül elfogadta a poharat, és abból az esti tejet (utána fogmosást). Lefekvéshez amúgy is a mese elég kell, hogy legyen ennyi idősen. A gyerekek jobban alkalmazkodnak, mint a felnőttek hinnék...
2015. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagynál a szobatisztaságot matricával jutalmaztuk.Próbáld meg neki tetsző autós matricával vagy valami mesefigurással jutalmazni a csoki helyett.Egyébként az én fiam 26 hós és nálunk is cumisüveg az alvóstárs.sajnos vagy nem sajnos,de ez alakult ki.Uh. hamarosan nálunk is probléma lesz a leszoktatás.Annyit értem el hogy napközben legtöbbször pohárból iszik csak az elalváshoz esetleg útközben van üveg.Útközben ha sportkupakos az üveg akkor locsol.Éjszaka és este 70 ml teához van többi víz.de én a fokozatosság híve vagyok és hogy figyelem mikor mire éri meg.
2015. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget. Tudom hogy a csoki nem a legjobb megoldás de szerencsémre csak 1 napig igényelte. Úgy gondolom, hogy nekem is muszáj kompromisszumot kötnöm vele, ha az esti elalváshoz kell neki a kakaó akkor még hagyom egy kis ideig, szerintem elég nagy törés neki az hogy napközben nem kaphatja meg az üveget. Eddig mindig azzal pihent, az nyugtatta meg ha nyűgös-fáradt-hisztis volt. Mesét cumissal a szájában nézett, a húgával együtt feküdtek a földre cumisüvegből inni, szóval nagyon sok tevékenységet cumisüveggel a szájában csinált és már ez nagyon nagy dolog hogy 1 nap alatt megszokta hogy ez nincs, csak pohár van. Hiába tudom hogy nem jó a kakaó, most úgy néz ki hogy azt nem tudom elvenni tőle, esetleg cukormentes teára cserélem és csak reggel kap kakaót. Ezt még lehet hogy megpróbálom.
2015. dec. 16. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!