Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babátok mikor bólintott igent...

Babátok mikor bólintott igent és nemet a fejével? Mikor válaszolt így a kérdésekre? Mikor mutatott rá a könyvben a képekre?

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Most lesz 1 éves a lányom. 11hósan mutat a könyvekben a képekre és mondja pl ha kutyát lát, h vau-vau :-)

Nemet most kezdi el bólogatni,most tanítgatom rá.

2015. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nemet 10 hónapos korától mutatott a fejével :) a többit nem csinálta, ezért 2 évesen mentünk vele pszichológushoz és pszichiáterhez. azóta már kiderült, hogy egészséges, minden rendben vele, akkor jöttek ezek a dolgok amikor már beszélt, olyan 2,5 évesen
2015. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 10 hónaposan mutatta a nemet, 16 hónaposan az igent. Addig csak ellenkezni tudott, de azt nagyon. A rámutatás a könyvben arra amit kérek, nagyjából 14 hónaposan kezdődött, de még most is van olyan, hogy nem érdekli, amit én kérem, hogy mutasson, hanem ő kérdez.

Ma láttam először olyat tőle, hogy mutogatással elmagyarázott valamit: kérdeztem, hogy hol a banán, amit adtam neki enni. Rámutatott a szájára, majd a kezével mutatta, hogy már nincs, elfogyott. 16 hónapos múlt pár nappal.

2015. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Az normális, ha kérdésemre akkor mutat valamire, ha éppen kedve van? (de akkor igen és helyesen?) Könyvben más a helyzet. Ott hiába kérdezem, inkább arra mutat rá, amit ő szeretne tudni. Ezután mondja utánam a szavakat.

2015. dec. 19. 13:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és most lesz 14 hónapos:)
2015. dec. 19. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Az én kisfiam másfél és két éves kora között csinálta ezeket, ami akkor későinek tűnt. Három éves kor alatt nagyon eltérően fejlődnek a gyerekek. Három éves kor körül egyenlítődnek ki a különbségek. A kisfiam igazán három éves korában kezdett el beszélni, de akkor viszont mondatokban. Most középső csoportos óvodás,és nagyon okos kisfiú! Úgyhogy ne aggódj! A sógornőm gyereke már másfél évesen szupergyerek volt, most iskolás és bukdácsol, nagyon rossz tanuló, és nehéz a felfogása is.
2015. dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem egyformák a gyereket. Nem lehet és nem is kell összehasonlítgatni a másikkal.Egyik ezt tudja hamarabb, a másik azt.
2015. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!