Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok ezekre a kérdése...

Válaszolnátok ezekre a kérdésekre? Első baba, nem tudok mindent

Figyelt kérdés

Nemrég jöttünk haza a kórházból és ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni. Köszönöm! :)


1. Hogyan altassuk?

Eddig hason aludt, de most olvastam, hogy az növeli a bölcsőhalál kockázatát (van amúgy légzésfigyelőnk, kettő is).


2. Mikor legyen az esti fürdés? Előtte, vagy utána etessük?

Úgy gondoltam, hogy olyan 7-8 körül lehetne a fürdetés, utána kap tápszert és alszik. Ez eddig egyszer sem jött össze, valahogy mindig csúszott a dolog.


3. Miben vigyük sétálni, utcára?

Oké, hogy itthon ha alszik, pizsiben van, alatta bodyval, de kint hidegebb van, szóval fogalmam sincs, hogyan öltöztessem. Úgy jó, hogy body, nadrág, felső (hosszú ujjú), zokni, kabát és overall/bundazsák, sapi?


4. A babakocsira a téli szettet érdemes már most feltenni, vagy ráérünk majd a mínuszokba?


5. Ha elmegyünk itthonról, akkor előre csináljam meg a tápszert, vagy vigyem el a tárolóba és csak frissen adjam?


6. Milyen gyakran kínáljam meg teával, vízzel? Honnan tudom, hogy szomjas?


7. Itassam pohárból?

Ezt egy barátnőm mondta, mert akkor így hamarabb tanul meg normálisan inni a későbbiekben. Viszont a tápszert úgyis cumisüvegből kapja, szóval nem tudom, ennek lenne-e értelme.


8. Ha nem ébred fel, keltsük?

Napközben eszik szépen 3-4 óránként, viszont egész éjszaka semmi, hajnal 4-5 körül ébred, akkor eszik, majd 8-9 körül újra és akkor kezdődik neki a nap, utána már szépen, normális időközönként eszik.

De nem baj ez így?


9. A ruháit külön mossam a miénktől?


10. Mindig a kiságyában altassuk, a szobájában? Vagy napközben alhat a nappaliban a bölcsőjében? Érdemesebb hozzászoktatni inkább a kiságyához?


2015. okt. 26. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Én amondó vagyok, hogy egészséges babánál minimális a bölcsőhalál kockázata, és igaz ugyan, hogy hason altatva valamivel nagyobb, de szerintem még így is elenyésző. Ha hason szeret aludni, aludjon úgy, az én fiam máshogy nem is nagyon tudott (kiv. a babakocsit.)


2. Mi ehhez a fürdés dologhoz nagyon rugalmasan álltunk, ahogy estefelé ébren volt, ahhoz igazítottuk, eleinte valamikor fél hét és fél kilen között, tehát elég tág intervallumban volt a fürdetés, aztán idővel mindig kicsit szűkült az időköz. Szerintem tápszer a fürdés után legyen, mert fürdés közben ide-oda mozgatod, ne bukjon emiatt.


3. Ruházkodás témában nem nagyon tudok segíteni, én is mindig gondban voltam. Főszabály, hogy eggyel több réteg ruha legyen a babán, mint rajtad. Ezen felül legyen nálad még egy plusz pléd, és akkor ha mégis hűvösebb lenne, be is tudod takarni.


4. Ilyen szép napos időben még nem feltétlen kell a téli lábzsák, de a mínuszokat sem kell feltétlen megvárni.


5. Én mindig vittem tartóban a tápszert, termoszos tartóban a vizet, és frissen készítettem a tápszert.


6. Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy tápszer mellett sem kell itatni a babát (kiv. ha nagy meleg van, lázas). Én ókor-ókor vízzel megkínáltam, de nem fogadta el. A hozzátáplálás megkezdésével kell majd igazán ügyelni az itatásra. Én csak vízzel itattam mindig, teával nem, jó ivó lett a fiam :)


7. Itathatod pohárból is, de mivel úgyis iszik cumisüvegből, így nem nagy gond, ha vizet is abból kap. Én először cumiüvegből adtam a vizet, aztán pedig csőrös pohárból, igaz most egy évesen nehéz megtanítani a rendes pohárból történő ivásra.


8. Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy napközben fontos, hogy azért 3-4 óránként egyen, de ha éjjel nem kel fel, akkor örüljek, és aludjak én is, ne keltegessem a gyereket. (Sajnos az enyém kelt magától is jó sokáig és jó gyakran, de ez már más kérdés). Én nem kelteném, de sokan keltik azért, attól is függ, mennyi idős.


9. Ebben nagyon eltérőek a vélemények, van aki sosem mossa külön, van, aki évekig. Én kb. olyan fél éves kora óta mosom együtt a ruhákat.


10. Gyerekfüggő, de szerintem érdemesebb inkább csak a kiságyban altatni.

2015. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi most kezdtük el nappal hason altatni a babát de bukott akkorát, hogy mellozzuk az evés utáni hasonfekvest inkább. Később biztos lehet de pont evés után mi nem. Oldalán alszik de az meg a csípőjének nem jó. A háton alvás meg a bukás miatt van kilove szintén.


Evés után a fürdés hasonló okok miatt nem jó, nyomódik a pocak. Az időt mi 3 órás idokozre lottuk be 6-9 között amikor felkel.


Én átmeneti overálban viszem sétálni és egy vastagabb plédben. Nincs melege, nézegetem a hátát közben.


Én az üvegbe ontok vizet, a tápszert pedig elviszem. Frissen keverem be.


Nekem a gyermekorvos azt mondta ne itassuk vízzel meg teával, a tápszer elég neki.


Neki még nem kell poharbol innia.


Jó így ameddig szépen hízik. Nem kell keltegetni. Az enyém is van mikor 5-6 órát alszik éjszaka, mégis úgy hízik, ahogy kell. Tudja ő, hogy mikor mire van szüksége.


Igen


Én kiságyban altatom de velünk van még most. Így ehhez nem tudok mit hozzászólni.

2015. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Ha nem szeret háton aludni, akkor altassátok hason. Két gyerekem van, mindkettő hason volt csak hajlandó elaludni. Gyerekorvos, védőnő tudta, nem szóltak egy szót sem.


2. Mindegy, ahogy alakul.


3. Szerintem talán kicsit túl van öltöztetve. De Te vagy az anyja, ha látod hogy jól érzi magát, elnézelődik, elalszik, akkor jól érzi magát. Szóval nem fázik, és nincs is melege.


4. Mi télen sem tettük fel.


5. Nem tudom, nem használtam tápszert.


9. Mossad nyugodtan együtt.


A lényeg, az hogy az első hetekben tényleg úgy érzi az ember, hogy "meg van lőve", de aztán szépen összeszokik a baba és a mama és minden megy, mint a karikacsapás. Idővel úgyis látod a babádon, hogy mit szeretne és mi az igénye. És szinte minden dolgot lehet több féle képpen csinálni, úgy hogy mindegyik jó. Ha Nektek úgy jó, aludjon napközben a kiságyban, de az sem baj, ha a bölcsőben alszik. És az is mindegy, hogy pohár, vagy cumisüveg. Mindkettő jó.


Különben első babás anyukáknál mindig megjelennek a barátnők, akik meg akarják mondani hogy jó. És meg vannak győződve róla, hogy ha valami nekik bejött, azt mindenkinek úgy kell csinálni.


Kérdező, szerintem figyelj csak a babádra, a jelzéseire, és nagyon hamar össze fogtok szokni! Jó babázást!

2015. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jobb a hason alvás, és ha tudod, fordítsd oldalra a fejét...évente 16(!) babát érint a bölcsőhalál, ráadásul legtöbbjük koraszülött...ne aggódj ezen, nagyon kicsi arány.


én újszülöttet nyáron takaróba, rugiba, plüss lábzsákba vittem ki. Szerintem 15 fok alatt jó vastag bundazsákot adj rá, azt mondják, mindig egy réteggel legyen több rajta, és ebből a takaró is rétegnek számít...tehát ha ráadsz egy vastag rugdalózót, bodyt, zoknit, felülre bundazsákot és takarót, az elvileg elég. és jó vastag sapit. Belül is béleld ki a mózest, mert maga az anyag is hideg. Feltenném a téli szettet is.

5. a tápszert én 2 óránál nem tárolnám tovább még hűtőben sem (tudom hogy a kórházban előző nap bekeverik már) de ha van rá mód, miért ne adnád frissen.


fürdés után kell etetni, mert a fürdéstől felkavarodhat a pocija..napirend ilyen kis babánál lehetetlen, viszont fontos megalapozni, ennek legjobb módja, ha a fürdetés 1 hónapos kortól már fix időpontokban van, én is fel is keltettem hozzá, de nem kellett sokat, 3 nap alatt megszokta a szervezete, hogy mikor van a fürdés.


tea felesleges, később lehetetlen lesz vele megitatni a vizet ha most a teához szoktatod. adj neki vizet minden tápszeres etetés után - gondolom tápszeres kizárólag? ha anyatejes nem is kell itatni.


ha tudna pohárból inni vizet, nyugodtan itasd abból, később könnyebben megtanulja. De akkor se katasztrófa ha üvegből kapja.


8. evéshez 2 hetes koráig keltettem, azt mondta a gyerekorvos utána már nem kell. Mint írtam a fürdéshez keltettem este, illetve reggel is keltettük minden nap, a férjemmel együtt kelt, és jól is tettük mert így nagyon hamar kialakult a napirend, és ez segített benne.


nem mostuk külön, mindig külön altattuk, ez a legjobb amit tehetsz vele a későbbi önállóságához: saját szoba, saját ágy.

2015. okt. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. én oldalt altattam a fiam, mert néha kihagyta a böfit, és hason ő nem szeretett aludni.


2. Alakítsd úgy a napot, hogy ne legyen csúszás. A 7-8 az jó időpont a fürdésre, utána alvás.


3. Szerintem még nincs annyira meleg, elég a rudira az overál, nem kell még nagyon alá öltöztetni.


4.Ráérsz a hidegebb időben.


5.Sosem vittem kész tápszert. Mindig külön.


6. Nem kell. Elég neki a tápszer.


7.Szintén nem kell.


8.Ne ébreszd. Ha éhes, felkel. Ha végig alszik, örülj, hogy tudsz aludni te is.


9.Eleinte külön mostam, amikor elkezdett kúszni-mászni, akkortól mostam a mi ruháinkkal.


10.Éjjel mindig az ágyában a szobájában. Többnyire nappal is, de nem baj, ha néha máshol is alszik, legalább később nem csak az ágyában tud aludni.

2015. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!