Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól érdemes a...

Mennyi idős kortól érdemes a gyereket jótékonysági helyre vinni, amikor már fel is fog valamit belőle?

Figyelt kérdés

Szociális munkásként dolgozik egy barátnőm, sok olyan projektjük van, ahol mélyszegénységben élő családokkal/gyerekekkel foglalkoznak.


Idővel szeretnék egyrészt én magam is akár adományokkal, programszervezéssel segíteni, de a lányomat is szeretném elvinni majd. Egyrészt adományozzon ő maga is, ismerkedjen ezzel a szokással, másrészt lásson ilyet, vonódjon be, játsszon a gyerekekkel, stb.


Mennyi idős a legkisebb kor, amikor érdemes elvinni?

Még nagyon kicsi, másfél éves. Egyelőre azért sem vinném, mert az immunrendszere még nem "stabilizálta magát", bár közösségbe jár. De nyitott, érdeklődő, szívesen játszik bármilyen korú gyerekkel.


2015. dec. 20. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kezdettől fogva vittem a lányomat magammal a Mikulásgyárba, mivel előtte is mindig adományoztam, ezen az ő születése sem változtatott. Ma is voltunk :) Azt fogja fel belőle, hogy előtte együtt kiválogatjuk a "kinőtt" játékait, tudja, hogy ezzel kipótolják olyan gyerekek karácsonyi ajándékát, akiknek kevés játékuk van otthon, mert a szüleiknek nincs sok pénzük. Mivel ezt gyakorlatilag ő adja, így nagyon is felfogja. Akár már kétévesen is! Máskor a saját óvódánknak viszünk be megunt játékokat, azt is együtt válogatjuk össze. Sose volt ellene kifogása, igaz, sose erőltettem, hogy olyasmit adjon oda, amit nem akar.


Olyan önkéntességre, hogy pl együtt főzzünk szegényeknek vagy ahol mondjuk be kell jönnie idegen lakásba, nem vinném csak felső tagozatban. Biztonsági okokból.

2015. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen főzni, stb nem vinném, mert mellettem se lehet főzésnél (leforrázhatom, stb.).


Ott beengedném más otthonába, hiszen egy komplett csapattal mennénk, nem hiszem, hogy bárki bántaná. Az a része nincs meg, hogy mikor fogja fel, hogy pl. egy jó állapotú, de általa használt játékot átad egy nála rosszabb sorsú gyereknek. Tehát lemond valamiről, hogy másnak jót tegyen.


Jelenleg azt látom rajta, hogy értéket még nem ismer, neki a legjobb játék a faág, a falevél, boríték, doboz, stb. Vannak drágább játékai is, de tényleg bármivel eljátszik. Most még korainak tartom, de nem tudom, hogy jövőre vagy két év múlva már átlátná-e valamennyire a helyzetet.

Neki "szerencséje van", jó anyagi helyzetben vagyunk, nyugodt, szeretetteljes légkörben van. De szeretném, hogy lássa, hogy nem mindenki él így, nem minden gyereknek telnek így a mindennapjai. Egyik fontos nevelési elvem, hogy legyen érzékeny a másság iránt, bármilyen természetű is az. Akár anyagi, akár vallási, akár etnikai. Az embereket egyénileg ítélje meg, ne kinézet, származás, anyagi helyzet alapján, hanem a viselkedésük alapján.

És tanulja meg, hogy jó érzés valamit a sajátunkból adni olyannak, akinek ez soha nem adatna meg.

2015. dec. 20. 21:15
 3/5 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromból emlékszem egy szitura (sajnos fogalmam sincs, hány éves lehettem), hogy a közeli nagyvárosban rendre láttunk egy hajléktalant. Apukámat kérdeztem, hogy ő miért ül itt, miért néz ki úgy, ahogy.

Elmesélte, hogy nem mindenkinek meg yolyan jól a sora, mint nekünk, ezért az utcán alszik és pénzt kéreget.


Annyira megsajnáltam, hogy az otthon gyűjtögetett pénzemet perselyestől odaadtam apámnak, hogy adja át a bácsinak. És baromi jó érzés volt, hogy ezzel segítettem egy rossz sorsú embernek - ha egy kicsit is. Ezt a szemléletet szeretném a továbbadni a lányomnak is.

(Én szintén kiegyensúlyozott környezetben, anyagiakban nem hiányt szenvedve nőttem fel.)

2015. dec. 20. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Jövőre már érteni fogja, hogy odaad valamit, ami eddig az övé volt, utána már a másiké lesz. Ez már egy nagyon jó első lépés. Később majd azt is megérti, hogy azért adom oda, mert neki nincs. Utána majd azt is, hogy a másiknak azért nincs, mert kevesebb a pénze. Jövő karácsonykor mindenképp érdemes elkezdeni őt is bevonni az adományozásba. Így szokássá válik, természetes része lesz a család decemberi menetrendjének. És nem mellesleg lesz hely a fa alá érkező új játékoknak! :)
2015. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak 4-5 éves kortol viném ,akkortol talán érti de iskolás kortol jobb vinni ,akkor már biztos érti .
2015. dec. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!