Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon tényleg tüdőgyulladása...

Vajon tényleg tüdőgyulladása van a fiamnak?

Figyelt kérdés
Orrmandula műtét előtt áll a 4 éves kisfiam és az operáló orvos kérte mellkas röntgent. Ma reggel elvittem és megcsináltattam. A leleten latinul írtak valamit, ezért még akkor elvittem a háziorvosunkhoz, hogy mit jelent. Erre közölte, hogy tüdőgyulladása van. Elkerekedett a szemem és mondtam hogy semmi tünete nincs. Megvizsgálta és az ég világon semmit nem talált (nem piros a torka, nincs érdes légzése, nem sípol, nincs láza, nagyon jó kedvű, nem levert) de mivel a röntgen lelet az írta hogy az van ezért írt fel antibiotikumot és persze ugrott a műtét is. Hogy lehet hogy nincs tünete és mégis tüdőgyulladása van? Másnál is volt már így? Esetleg tapasztalatok? És mi lett volna ha nem kellett volna vinnem röntgenre? Ki se derült volna a betegség?
2010. márc. 24. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve kétfajta tüdőgyulladás van: típusos és atipusos. Az elsőnél láz, köhögés, szúró mellkasfájdalom stb. jelentkezik, a másodiknál van, hogy semmi. Nekem egyszer volt atipusos tüdőgyulladásom, és úgy derült ki, hogy épp akkor kellett a szokásos munkaalkalmassági vizsgálatra mennem, ennek keretében volt tüdőszűrés. Az ég világon semmi tünetem nem volt, simán kihordtam volna lábon.
2010. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, de akkor elcserélték a gyermek leletét!

Mivel a doktornő nem hagyta annyiba.

2010. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy ilyen megtörténhet. Egyébként nekem is megfordult a fejemben ez, amit a második válaszoló írt. De amikor csinálták a röntgent akkor csak mi voltunk ott (gyerek), így nem hiszem hogy eltudták cserélni bárkiére.

De még mindig nem térek napirendre a dolog felett.

2010. márc. 25. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!