Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kötelező házimunkát...

Milyen kötelező házimunkát kell végeznie óvodás / alsó tagozatos gyerekednek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 23:06
 1/9 Lina63 ***** válasza:
22%
Mi az, hogy kötelező? Bocsi, de én nem kötelezek rá a gyermekemre semmit, de később sem. Próbálom arra tanítani, hogy amivel játszott játékot tegye el, de nem kötelezem rá.
2015. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
szobáját rendbe kell tartania (ágynemut megigazitani, játékokat elpakolni), ha valamit elovesz, szétpakol- ossze kell rámolnia, elpakolni mindent. ha kiont valamit, akkor fel kell torolnie, vagy porszivoznia. esténként o terit meg, ha befejeztuk a vacsorát a tányérját (Arrol a maradékot o onti ki), poharát, evoeszkozeit beteszi a mosogatoba..szoval lényegében semmi extra. ezeket nem is nevezném házimunkának.
2015. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
3,5 éves a lányunk. A játékait elpakolja a helyükre, a szennyes ruhát elviszi a szennyestartóba. Ha valamit direkt/többszöri figyelmeztetés ellenére "rombol", akkor azt helyre kell hozni. Pl. ha direkt kiönt valamit, akkor adok neki egy rongyot és feltörli, amennyire sikerül. Vagy nemrég szétmorzsolt egy papírzsepkendőt a szőnyegre, akkor a porszívózásban kellett segítenie (gyakorlatilag ő is velem fogta a csövet pár másodpercig). Ennyi, amit kérek tőle, ha van kedve másban is segíthet.
2015. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

6 éves fiamnak egyedül az a kötelező, hogy vasárnap rend legyen a szobájában :)

a többiről megkérdezem és ha van kedve, akkor segít. ha nincs, akkor nem, egyébként nagyon szeret segíteni, a zöldségeket is megpucolja sőt a kádat is kitakarítja ha megkérem, egy szavam nem lehet. egyedül vasárnap húzza a száját, szóval nálunk nem jól működi a kötelező munka dolog :)

2015. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Semmilyet. Segítenek sütni-főzni, takarítani, de csak ha kedvük van hozzá. Természetesen el kell pakolniuk maguk után, és a ruháikat is nap végén a szennyesbe kell dobniuk, de ez szerintem nem házimunka. :)

5 éves fiú és 3 éves lány.

2015. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos fiú, a saját szobájának rendben tartása az ő feladata (reggelenként az ágyát tegye rendbe, este a ruháit a szennyesbe, hétvégente söpörjön össze a szobájában, pakoljon el maga után, stb.), illetve ő teregeti ki a ruhákat mosás után. Konyhai feladatokban is szokott segíteni, ha hívom. Ja, és evés után a tányérját beteszi a mosogatóba és leöblíti/beáztatja. Elmosogatnia nem kell, sok éles késünk van, és mindig van belőle a mosogatóban is, nem szeretem, ha azok között nyúlkál.


Szerintem teljesen normális, ha egy ekkora gyereknek már van saját feladata, hiszen meg kell tanulnia, hogy a háztartás, a házimunka mindenkinek a dolga, aki a házban él. Egyértelmű, hogy nem egy ovis, kisiskolás gyerek végzi a munka oroszlánrészét, de a saját dolgait már igazán rendben tarthatja, még ha kis segítséggel is, és lehet már rá egyéb feladatot is bízni.

2015. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Óvodásnak???

Össze kell pakolnia a játékait maga után. Meg ha kismalac módon eszik, megkapja a morzsit, hogy összetakarítson maga után (nem ha csak simán lemorzsál, hanem ha nem tud a fenekén maradni, és azért szórja szét).

Törölgetni szokott segíteni, ha van kedve.


Alsóban anno miénk volt a szemét-levitel.

Néha a porszívózás is... na de az alsós sem mindegy, hogy 6 v 10 éves.

2016. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfiúk 5 évesek. Az ő feladatuk, hogy este rendet rakjanak, elpakolják a játékokat a szobájukban, és fürdés előtt kivigyék a ruháikat a szennyesbe. Most tanítom őket az ágynemű megigazítására, ettől egyelőre húzzák a szájukat. Kb. ennyi amit kérek. Egyéb házimunkákra önként szoktak jelentkezni: a ruhák adogatására teregetéshez, és érdeklődnek a főzés iránt, segítenek keverni, fűszerezni, a nyersanyagot a fazékba rakni, ilyesmi.

Ami fiús munka, azért rajonganak igazán. Apához szeretnek csatlakozni a kerti munkánál, fűnyírásnál, szereléseknél.


Én is fontosnak érzem, hogy fokozatosan kivegyék a részüket a házimunkából. Három kisfiam van, eszemben sincs egyedül gályázni itthon a munkám mellett, másrészt hadd legyen öröm a leendő menyeimnek, hogy nem tunya, élhetetlen férfiakat neveltem fel. ;)


Istennek hála, az apjuk jó példát mutat, gyakorlatias, felelősségteljes ember.

2016. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Saját maga után kell elpakolnia, tányérját kivinnie, dolgait a hlyére tennie. De nem veszem olyan szigorúan, pl ha épp arra járok fölakasztom én is a széktámlán hagyott kabátját.

Viszont szívesen segít sok mindenben: sütni, főzni, mosogatni, teregetni, lemossa a szekrényajtókat, fölmost, porszívóz. Én igazából nem erőltetem, azzal sztem csak elvenném a kedvét, meg aztán valljuk be, én negyedannyi idő alatt megcsinálom, úgyhogy sokszor magamban bosszankodom, ha "segít" a gyerek, mert ahhoz azért külön türelemre van szükség és plusz időt kel ráfordítani így a munkára. De azért egyre ügyesebb. Amúgy kedvence az ablakpucolás, amit én eléggé utálok :)

2016. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!