Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesem éjjel felkel és csak...

3 évesem éjjel felkel és csak sir sir, nem mondja meg hogy miért. Tapasztalat valaki? Aggódom.

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Orvos. Lehet epilepszia, vagy Pavor Nocturnus. Előbbit kezelni kell, utóbbi majd elmúlik. Nálunk 4 évig tqrtott-2 évesen kezdődött, 6 volt amikor vége lett
2015. dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ebben a korban kezdenek rosszakat álmodni, megjelennek képzeletükben a szörnyek, "életre kelt" tárgyak stb.

A lányom is 3 éves múlt, ő is mostanság sokat felkel éjjel sírva, bár ő elmondja mi a baj, legtöbbször számunkra teljesen irreális okok.

2015. dec. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktam privátban válaszolni, ne haragudj.

Pszichiaternel voltunk, leginkább azért, hogy kizárása az epilepsziat. Semmit nem lehet vele csinálni, majd elmulik. Van, akinél segít a nyugodt környezet, korai lassitas alvas előtt, nálunk ezek eleve így voltak, nem tudtunk mit tenni. Volt, hogy heti 5 roham volt. Egyik napról a másikra kezdődött és úgyis múlt el.

2015. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Epilepszia? Anyám...

Nálunk is ez van, az ovi óta, nem szeret járni, rosszakat álmodik, szerencsére másik oviba megy majd. Amikor pár napot itthon van, mint pl most a téli szünetben teljesen megszűnnek ezek a dolgok.

2015. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, nem biztos hogy betegség van a háttérben. A lányom sokszor álmodott rosszat ennyi idősen, sírva kelt, de nem tudta elmondani miért. Most 6 éves, es most is álmodik rosszat, annyi a különbség hogy mostmár el tudja mondani mit álmodott. Szerintem 3 évesen még azt sem tudjak hogy álmodtak, csak azt, hogy vmi rossz történt velük. Sokszor még felnőttként sem tudunk visszaemlékezni az álmunkra, nemhogy egy 3 éves a félelme közepette el is mesélje. Majd ha megérik rá es felfogja hogy ez rossz alom volt, akkor majd el tudja mondani.
2015. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4!


Igen, epilepszia jele is lehet, bármilyen hihetetlennek is tűnik neked. Te nyilván azt hiszed, sima rossz alomrol van szó, de a Pavor illetve az epilepszias roham nem az. Az álomból a gyereket gyorsan fel tudod ébreszteni és megnyugtatni, sőt, sokszor eleve fel is ébred, neked csak megnyugtatni kell. A Pavornal ezt úgy kell elkepzelni, hogy pl az én lányom felugrott az ágyban, őrjöngő sirassal, kapalozott, mindezt csukott szemmel, álmában. Minimum fél órába telt alkalmanként, mire sikerült felbreszteni, ami utan kB ugyanannyi időbe telt elaltatni -megnyugtatni nem kellett, ugyanis semmire nem emlékezett. Aki nem élte át, nem tudja elkepzelni, milyen félelmetes ez. Az epilepsziás roham ugyan ilyen, csak az gyógyszerrel kezelhető, a Pavor viszont majd elmulik. Speciális EEGvel zárják ki az epilepsziat ilyenkor.

Aztán meg az is lehet, hogy a kerdezo gyereke simán rosszat álmodik, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

2015. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3 éves, már egy fél éve kezdődött, havi egyszer, aztán kétnaponta volt, most kb hetente. Sírva ébred, ijesztő a tekintete, szerintem egészen fel sem ébred, nehéz megnyugtatni pár perc, mire teljesen felébred, megnyugszik, aztán akkor rögtön visszaalszik. Szerintem rosszat álmodik, nem meséli el, reggelre meg elfelejti. Mostanában sokat beszél álmában is. Ezek szerint gyakori és lassan elnövik.
2015. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4es vagyok, 6os jobbulást a kislánynak, sajnálom!
2015. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már jól van, írtam, hogy 2 éves korától 6 ig volt neki -ma már 12, semmi baja.
2015. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!