Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda váltás költözés miatt,...

Óvoda váltás költözés miatt, mit tennétek?

Figyelt kérdés

3,5 éves kislányom most kezdte az ovit, előtte bölcsibe járt imádta. Ezt az ovit utálja, főleg, mert van egy hírhedt, a többi gyerekre is veszélyes kisfiú, aki megkeseríti a csoport életét, az óvonők is ezt vallják, annyira dúrva a helyzet. A mindig jó kedvű kislányom szinte eltűnt, rosszul alszik stb.

Kb. márciusban költözünk új városba, eleinte azt terveztük, hogy csak szeptemberben kezdi ott az új ovit, de egy óvónő (nem az ő csoportjából) is azt tanácsolja, hogy inkább vigyük át azonnal az másik oviba, nekem is könnyebb ha nem kell 40 percet utaznom csak oda terhesen.

Átvenné az óvoda év közben? Ti átvinnétek a lakhelyhez közelebbibe? Tudom, hogy ott is lehetnek hasonló gyerekek, bár ez a kisfiú mentálisan is sérült csak az anyuka nem ismeri be.

Rengeteg új dolog lesz a kislányom életében: új város, új ház, májusban jön a kistesó, új ovi...


2015. dec. 28. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
At vinnem és az óvoda is beveszi év közben, ha költözés miatt akarsz váltani
2015. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, januárban el is kezdek intézkedni, a szívem szakad meg érte. Annak örülnék ha bevennék évközben és akkor abba a csoportba is beveszik ahol majd szeptemberben folytathatja az évet?
2015. dec. 28. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

a körzetesbe be kell h vegyék

ha nincs hely akkor várd meg a szeptember vele

addig max otthon van veled


én mindenképpen elvinném onnan

2015. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!

Szívesen otthon tartanám majd, csak nem tudom hogy pl kötelező óvoda esetén hónapokig hogyan ne járassam. A mostani oviban az óvonő is javasolta, hogy nyugodtan maradjon itthon velem 1-1 pénteki napon, mert látja rajta, hogy inkább az anyukájával lenne, de mondta, hogy azért heteket ne hiányozzon csak úgy, indok nélkül.

2015. dec. 28. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

olyan nincs, hogy költözés esetén ne venné át a körzetes óvoda. kizárt, hogy nincs hely, hiszen kötelező a költöző gyerekek számára helyet biztosítani, így eleve 2 gyerekkel kevesebb a max létszám, pont az ilyen esetek miatt.


és igen, van egy ovi, ami messze is lesz, nem is szereti, ráadásul bántják, nem is értem mi a kérdés.

amit felsoroltál, azok nem vészesek egy ekkora gyereknek. ők még rugalmasak, könnyen alkalmazkodnak és igazából jobb egyszerre a sok változás mint ha folyamatosan változások sorozatán kéne átmennie. egyként is teher alatt nő a pálma ;)

2015. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

a húgom gyerekét pont e miatt nem vették be a körzetesbe

Ők voltak a 3ik gyerek :-DDD

felírtak és a jegyző tudomásul vette h nem fér be az oviba a gyerek

kb ennyi történt

szeptembertől kezdett a gyerek

2015. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ha beveszik ha nem, ha elköltözünk nem hurcibálom vissza a régi helyre, már nekem van gyomoridegem ha vinnem kell oviba, persze előtte ezt nem mutatom. Annyira boldog lennék ha az új ovit szeretné, olyan könnyen vette a bölcsit és ide is az első nap szeretett járni de jött ez a gyerek, és nem a rossz gyerek kategória, hanem valami borzalom, sajnálom, h ilyen van.
2015. dec. 28. 13:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Többet nem vinném a régi oviba a gyereket és azonnal átíratnám az új oviba, olyan csoportba ahol nem kell már csoportot váltania.
2015. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos még 2 hónapig biztosan itt fogunk lakni, remélem márciusra elkészül az új ház felújítása és akkor költözünk, lakcímcsere stb. Kötelező az óvoda, gondolom muszáj vinnem ebben a 2 hónapban, persze majd néhány napot itthon tartom, vagy kivehetem már most?
2015. dec. 30. 14:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom biztosan, szerintem az óvoda vezetővel beszéld meg hogy lehet-e 1-2 hónapot otthon a gyerek!
2015. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!