Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2,5 éves gyereketek hogyan...

2-2,5 éves gyereketek hogyan játszik?

Figyelt kérdés
Az én lányom semmivel nem játszik el egyedül, mindig ott kell lenni vele, és ha nem ülök ott akkor rögtön kijön a szobájából és rosszalkodik, csak a hülyeségeket csinálja pedig ott a rengeteg játék. Duplo készlete van, kirakós játékai, babái, logikai játékok, színezők...stb. És mindennel csak dobálózik, "nem értékeli" a dolgokat. Nem ül le és építgeti a rengeteg állatos, babás duplót, csak szétszórja, dobálja... De még ha ott ülök vele akkor sem játszik vele normálisan, egyszerűen nem értem, hogy mi a jó istennel tudnám lekötni. Tudom rossz dolog hasonlítgatni, de ismerősünk gyereke ugyanennyi idős, ő szépen lecsücsül és játszik a játékaival, elvan velük, tologatja, rakosgatja őket. Az én lányom nem képes lekötni magát ezekkel és komolyan érdekel, hogy van -e még valakinek ilyen "problémája"? Vagy én csinálok valamit rosszul? Leülök vele, megmutatom neki hogyan kell...stb.

2015. dec. 29. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, ne hasonlítsd össze senkivel. Az én kisfiam 21 hós, most kezdett el egyedül eljátszani igazán. Legjobban az autó tologatás köti le esetenként akár 15 percre, de azért jellemzőbb a 10 perc. Szerintem semmit nem rontottál el, biztos hogy előbb utóbb leköti magát.
2015. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 éves gyerek általában ezt csinálják mint a Tiéd. Nagyon ritka az olyan, hogy egyedül lekösse magát.Akinek testvére van ,ők is csak később kezdenek együtt játszani. kb 3 évesen.
2015. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 évesen, 2.5 évesen és most lassan 3 évesen is így viselkedik a fiam. Ha leülök hozzá akkor sem akar normálisan játszani, inkább rombolni szeret, ritka ha szépen eltologatja a fa vasutat vagy építő kockázik... Én jelenleg ezért sem szeretek leülni vele játszani mert mindennek az a vége hogy megunom a hülyeségeit és idegesen kiszáguldom a szobájából. Persze jön utánam, pakol, rosszalkodik, mindent csinál csak normálisan játszani nem akar... Nagyon várom hogy oviba mehessen, ott jobban letudják majd kötni és jó lesz neki az újdonság. Szerintem nálatok is ez lehet, hogy unja már magát otthon és ebből adódik a sok butaság amit kitalálnak.
2015. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemsoká 2 éves lesz a lányom, most kezdett el magában is játszani, de már régóta épít legóval, 4 darabos kirakót már kirakja, formaegyeztetőt játszik, most kezdett szerepjátékozni, babát betakargatja, sétáltatja, két kiscsirkével "csipeget", ilyesmiket. Elszöszmötöl kistálkákkal, műanyag étkészlettel, gyerek teáskészlettel teát töltöget, "iszik" belőle. De minden gyerek más, barátnőm 2,5 évese tör-zúz néha, de van, amivel ő is nagyon jól eljátszik, pl. autózik, vonatozik, zenél. Érdemes lehet más típusú játékokkal is próbálkozni, hátha jobban bejön. Vagy elrakni a járékok egy részét és cserélgetni, hátha úgy érdekesebb. Máa játékaival sem játszik, vagy csak a sajátjaival nem?
2015. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha vendégségbe megyünk, akkor sem játszik más játékaival sem így...
2015. dec. 30. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!