Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Féltékenység kezelése milyen...

Féltékenység kezelése milyen módon?

Figyelt kérdés

4 és fél éves kislányom szóva tészi, akár dührohamot is kap ha megpuszilom, megsímogatom az apját. Feltételezem, hogy féltékeny. Egyedüli gyerek, nem tervezünk testvért. Minden nap elmondom neki, hogy szeretem és őt szeretem legjobban, apát csak aztán. Arra gondoltam, hogy ha tisztázom benne, biztonságban érezi majd magát. De ez sem segít.

A " kellnekiegykistestvér" válaszok nem segítenek.

Köszönöm!


2015. dec. 30. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mért kell neki ilyet mondani hogy őt szereted a legjobban é és APÁT csak aztán??? Nekem eszembe nem jutna ilyet mondani neki. Még ha esetleg tényleg így érzed akkor is mért kell rangsorolni, hiszen mindkettőjüket szereted, nem? Hát ezért hisztizik. Ha egyszer őt jobban szereted mint apát akkor őt mért puszilgatod, ezt gondolhatja. Meg azért csinálja ezt mert el van kényeztetve, mint egyke, így mindent magáénak akar csak, a puszikat is.
2015. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem kényeztetjük el. Nem elgedek meg neki mindent, ismeri a határait és tudja mit szabad és mit nem. Egyedül ez a dolog zavar.

Mint írtam, azért "rangsoroltam", hogy biztonságban érezze magát, attól függetlenűl, hogy apát is szeretem.....ezekszerint tévedés?

2015. dec. 30. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval.

A gyereknek meg kell tanulnia hogy nem mindig ő van a középpontban, ezzel a mondatoddal hogy apa csak a második, méginkább első helyre teszed a családban, és ha ő a családban a kiskirály, nem csoda hogy nem tetszik neki ha épp nem ő uralkodik.


Ehhez tudom semmi közöm, de az én férjemnek nagyon rosszul esne ha azt mondanám ő csak a második a szívemben. A tiednek nem? Próbáld meg a helyére tenni a rangsorban mert a fejedre fog nőni!

2015. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én is egyetértek az elsovel!
2015. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyessel, hármassal borzasztóan egyetértek!!!
2015. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!