Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániákus féltékenység kezelése?

Mániákus féltékenység kezelése?

Figyelt kérdés

Totálisan alaptalan féltékenykedésről, állandó gyanakvásról-gyanúsítgatásról beszélünk,amit a Páromtól(29/F) kapok, most már mondhatni minden nap.


Ma döbbentem rá,hogy ez mániákusság lesz,mert egyre fokozódik.


Észérvek nem hatnak Rá,nem is gondolkodik logikusan a témát illetően.

Mert ha félreteszem azt,hogy Engem maga a feltételezés is mennyire bánt és próbálom észérvekkel meggyőzni (amit normális aggyal az ember egyből belátna) akkor sem járok sikerrel.

Ő is szerzett már több bizonyítékot és mind Engem igazolt. Mondtam is Neki,hogy nyomozzon,ha Ő ettől végre megnyugszik,mert Engem nem zavar,nincs félnivalóm,de Eddig úgy néz ki a világ összes bizonyítéka nem elég Neki.


Szerintem Magában,legbelül,tudhatja,hogy nincs rá oka,mert mondta már,hogy akkor elhagyna érte,de valahogy mégis állandóan ezt hajtja/szerintem ettől fél.


Valahogyan segíteni szeretnék Neki meglátni/megláttatni a valóságot. A közös jövőnk érdekében. Örülhetne,hogy ilyen Nő van mellette,aki mellett tökéletes biztonságban lehetne az említett témát illetően,mert egyszerűen gyökeresen nem vagyok az a fajta. Monogám típus vagyok és az őszinteség Nálam alap. S mégis ilyen kételyek gyötrik. Ugye gyógyítható?


Lehetőleg itthoni módszereket kérek elsősorban,mert kétlem,hogy el tudnám vinni orvoshoz.


Remélem elegendő az információ!? Köszönöm!


2011. nov. 9. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá,hogy 4 éve élünk együtt. Mindig is féltékeny típus volt,de az első 2-3 évben még teljesen normális keretek között. Tehát kb. 1 éve tart és egyre rosszabbodik ez az állapot...
2011. nov. 9. 15:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen segítségre van szüksége, ezt nem jó halogatni, mert ha vele maradsz akkor az őrületbe fog kergetni.

Erre nincs otthoni recept, hacsak nem az, hogy ki se mész a lakásból.

Egy párterápiára próbáld meg elrángatni, mond el neki,hogy ez számodra nagyon fontos lenne, mert szereted, de így nem tudsz vele együtt élni. Változnia kell.

2011. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez otthon megoldhatatlan, nagyapám még 80 évesen is féltékeny volt, egyre rosszab lett, volt hogy a buszon be akarta verni egy 40 év körüli férfi arcát, mert azt "látta", hogy nagyanyámat fixírozza. Napi vita volt, sok régi vélt sérelem állandó felhozatala, ebben nőttem fel., mert együtt laktunk egy nagy kertes házban. Nagyanyámat fiatalon kivette a munkából, háztartásbeli lett, mert azt mondta, hogy kikezd a kollégákkal, sokszor az oszlop mögül leste kivel jön ki a kapun.


Úgy 10 éves koromban elkezdtem verseket írni, egyikben azt írtam, hogy "Karcsi Maca után oson, s megcsúszik egy rakás f....on. Beleolvasott a verseimbe, sajna ez is elől maradt és azt mondta nagyanyámnak, hogy én is éppen olyan k....va vagyok már, mint ő. :-DDDDDDDDDDD Szegény nagyim hívő volt, naponta járt templomba, eszébe sem jutott volna más férfival kezdeni, mégis így élte le az életét.

2011. nov. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szomorú!:( Köszi,hogy írtatok.
2011. nov. 10. 13:39
 5/7 A kérdező kommentje:
S mit mondott a Nagymamád,hogy Ő ezt hogy bírta/hogy kezelte? Volt erről szó köztetek valaha,vagy csak kívülállóként láttál mindent amit tudsz? Kíváncsi lennék,hogyan lehet leélni így egy életet!?
2011. nov. 11. 13:03
 6/7 sztivmedön válasza:

[link]

az alján ott van a kezelés, de szerintem érdemes végigolvasni.

örülök, ha tudtam segíteni :)

2014. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!
2014. okt. 11. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!