Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos az alsó szomszéd kérése,...

Jogos az alsó szomszéd kérése, hogy este 8 után ne játszon a gyerek gurulóssal (bébitaxi)? és reggel 8-ig legyen csend?

Figyelt kérdés

csak mert szerintem ezek jóval belül vannak a törvény által engedett kereteken..

pl este 10 után van csendháborítás..


más hogy gondolja?

fiatal pár amúgy


2015. dec. 18. 20:57
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
86%
Jogos és nem este 10 után van csendháborítás. Az a nap 24 órájában tilos.
2015. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Jog vagy nem jog, de ha őt zavarja, akkor illik tekintettel lenni rá. A gyereknek meg akkor már úgyis ágyban a helye.
2015. dec. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, hogy ez milyen hangos.

Ha pl. a tv-t se hallják tőle, meg nem tudnak pihenni, olvasni, akkor jogos. Vagy ha pl. korán mennek aludni, munka miatt.

Elég durva tud lenni padlón, ha nincs szőnyeg.

Szerintem meg lehetne beszélni, hogy melyik szobában hallják és mondjuk nem a fölöttük lévőben játszotok ilyeneket, hanem a másikban.

Azért mert valami nem ütközik törvénybe, még lehet bunkóság.

2015. dec. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
89%

szerintem ha az valóban kérés, akkor illik figyelembe venned. nem tudhatod, milyen munkát végeznek, mennyire fárasztó a napjuk, attól hogy neked 5-kor kell kelni a gyerek miatt, ők még kipihenhetik magukat nem?


vagy költözzetek családi házba.

2015. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
van, ahol meg azt írják, nincs már ilyen, hogy csendháborítás.
2015. dec. 18. 21:02
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

anyaként azt gondolom, hogy teljesen korrekt kérés. én is így neveltem a gyerekemet, eleve 8kor már neki is ágyban a helye, de ha mégsem alszik, akkor is csendesen foglalja el magát, ne úgy, hogy más ember ne tudjon pihenni. azért gondolj bele, ők minden nap mennek dolgozni, lehet korán kelnek, miért ne feküdhetnének le este 8kor? :)

ezek olyan minimális emberséges dolgok amiket egy panelben igazán meg lehet tenni a másikért, cserében ők is elvárhatják, hogy este 8kor ne álljanak neki fúrni.

nálunk amúgy 7-ig lehetett hangoskodni

2015. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
93%

5: És ha nincs? Akkor azt csináltok, amit akartok és mindenki más le van sz_arva?

Egyébként minden önkormányzatnál máshogy van.

2015. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

amúgy így is rengeteg tiltás van a gyereknek..

és kicsit idegtépő, hogy ha a gyerek ezeregy zajosat csinál, pl hajigál(mert gyerek)mindig másokon idegeskedjek és így éljem az életem. egész nap tiszta tré, hogy bból állok ezt se szabad, azt se.

2015. dec. 18. 21:05
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
6os vagyok. szóval cserébe te is elvárhatod, hogy ne fúrjanak este... :)
2015. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Mi panelban éltünk, szintén fiatalok voltuk, még gyerektelenek akkor. Felettünk ikrekkel laktak. Konkrétan olyan volt még este fél 11-kor is, mintha bowling pálya lenne felettünk. Türtem-türtem egy ideig, de mivel a saját otthinoban szeretnék én is pihenni, felmentem szólni. Nagyon kedves volt az Apuka, elnézést kért, azt mondta nem gondolta, hogy ennyire hallatszik. Utána már jobban figyeltek, és halkabbak is lettek, de még így is hallottuk, de ezt már elviseltük, mert tényleg próbáltak változtatni, és még nem nekik állt feljebb. Szóval kompromisszumos megoldást kell keresni, mert gondolom Te is szóvá tennéd, ha a Te gyerekeid pihenését, vagy alvását zavarná rendszeresen a szomszéd.
2015. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!