Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idos korban kepesek a...

Mennyi idos korban kepesek a gyerekek enekelni?

Figyelt kérdés
Ezen tul, legkorabban mikor veheto eszre, hogy van-e tehetsege az enekleshez? Szakirodalmat nem talaltam rola.
2016. jan. 3. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Most, 2,5 évesen kezdte a lányom ,mondókás énekekkel (Mikulásos, karácsonyos).

Hogy tehetsége lesz -e hozzá, azt még most nem tudom. :)

2016. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2-2,5 évesen
2016. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is 2,5 éves, és már nagyon sok éneket tud, még magának is énekelget, ha úgy tartja kedve.
2016. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként szimpla kíváncsiság, ugyanis nagyszülőkig visszamenőleg nagyjából fele-fele arányban, de csak a két véglet van: vagy rettentő tehetségesen (szépen, tisztán) tud énekelni valaki, vagy repedtfazék hangja van és oktávokat téved, az éneke inkább macskanyávogásra hasonlít.


Kíváncsi vagyok, hogy melyik gént nyerte meg a lányunk, bár a válaszok alapján még várni kell rá néhány hónapot. :)

2016. jan. 3. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Hiába kezd el énekelni, ekkor még nem lehet tudni, van-e hallása hozzá.

Az óvodások kb. mind egyféleképp énekelnek, később kezd látszódni ki az akinek jó a zenei hallása.

Amúgy a lányom is 2,5 éves kora után kezdett el énekelni.

2016. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok biztos benne, hogy a zenei hallás és az énektehetség feltétlenül kéz a kézben jár.

Nekem nagyon jó zenei hallásom van, hangszeren is jól játszom, de képtelen vagyok akár messziről is eltalálni egy-egy hangot, ha énekelni kell.

Pedig apám kórustag volt, RENGETEGET gyakorolt velem, hiába, abszolút antitálentum vagyok az énekléshez.


Nem tudom, hogy pontosan mi kell az énektehetséghez - anatómia, agyi idegpályák bizonyos "kábelezettsége" - de nekem valami erősen hibádzik, hiába jó a zenei hallásom. Az input jó, az output szörnyű :)

2016. jan. 3. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor pontosítom úgy, hogy később kezd látszódni, kinek mennyire jó az énekhangja.
2016. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy alakult, hogy a lányom amint beszélni kezdett (nagyon korán), azonnal énekelni is. Minden hangot, dallamot stb jól eltalált, és amit kétszer figyelmesen meghallgatott azt hibátlanul adta vissza. Ritmusérzéke is nagyon jó volt, pár hónap alatt eljutott oda, hogy dallamot bújtattunk, 2 éves korában meg már két szólamban énekeltünk, hibátlan ritmusvisszhangot adott, jól használta a mérőt, az ütemet és hasonlók. Óvónő vagyok, különösebb zenei képzettségem nincs, csak ami a szakmámból adódik.

A fiam kb 5 éves korára jutott el oda, hogy nagyjából eltalálta a dallamot. Nagyjából... :)

A keresztfiam 2 éves, mostanában kezdett énekelgetni, többnyire jó a dallamkövetés (szűk hangterjedelmen belül, ami életkori dolog még általánosságban nézve). A 10 éves nővére viszont úgy énekel, mint egy macska vernyog aminek a farkára léptek.


Szerintem nagyon egyénfüggő. Én azt tapasztaltam, hogy az alapkészségek megléte/hiánya már korán megmutatkozhat. Nem egy kiscsoportosom volt, akik 3 évesen már kristálytisztán énekeltek, és legalább ugyanennyi iskolába menő, akik meg nagyon nem. Sokuknak a zenei hallása rendben volt, csak az énekhangot nem sikerült teljesen felfejleszteni, bár szerencsére a többségnek azért adtunk jó alapot (aztán kérdés, iskolában ez mivé válik)

2016. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

20 hónapos, még csak pár szót mond, a folyékony beszéd odébb van, gondolom pár hónaptól egy évig terjedő időtartamon belül.


A zenei érdeklődés egyértelmű nála, már bölcsődéből, idegenektől is kaptunk olyan visszajelzést, hogy amint zenét hall, azonnal "táncol" (már amennyire egy ennyi idős tud :)), rázza a sejhaját.

Dúdolgatásra emlékeztető hangsort szokott kiadni, ha unatkozik vagy elmerül valamiben, bár konkrét dallamot még nem ismertem fel.

Gyorsabb ütemű kortárs zenére táncol, míg a klasszikusokat ülve, tátott szájjal hallgatja (pl. a három tenort végtelenítve le tudom játszani neki, bármeddig elhallgatja).

Ami jelenleg vicces érdekesség: anyám hozzám hasonlóan repedtfazék hangú. Egymástól függetlenül egy-egy alkalommal megpróbáltunk énekelni neki. Mindkét esetben rosszalló nézés és fejcsóválás volt a reakció. Nekem konkrétan befogta a számat, hogy hagyjam abba inkább. Pedig számára alaposan ismert dalt énekeltünk, de gondolom csak a szöveg stimmelt, a dallam nagyon nem. :)


Akkor 1-2 éven belül kiderül, hogy az érdeklődéshez veleszületett tehetség is társul-e, vagy ebben rám ütött és csak vernyogni lesz képes :)

2016. jan. 4. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!