Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik ennyire...

Miért viselkedik ennyire máshogyan a kisfiam az imádott nagymamájával szemben?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz 3 éves a kisfiam. Nagyon ragaszkodó, bújós típus. Anyukámat nagyon szereti, valami egészen különleges, szeretetteljes kapcsolat van közöttük. Anyukám heti 2-3 délutánt velünk tölt, a fiam mindig nagyon örül Neki, szinte repül elé a lépcsőházban.

Karácsony óta azonban teljesen megváltozott, nem akarja üdvözölni a nagymamát, elfordul, ha anyukám kedveskedni akar Neki. Szinte levegőnek nézi a nagyit. Anyukámnak ez nagyon fáj, de nekem is összeszorul a szívem, mert tudom, hogy anyukám rajong érte, és ez fordítva is így volt.

Arra tudok gondolni, hogy esetleg elfáradt a fiam az ünnepi forgatagban: karácsony 2. napján a másik mamához utaztunk, 2 napot töltöttünk ott, aztán egy baráti házaspárral elutaztu k szilveszterezni (a fiuk az én fiam nagy barátja, jókat jàtszottak, keveset pihentek), szval a két ünnep között csak keveset látta a nagyiját. Talán elszokott Tőle? Csak az a furcsa, hogy mióta hazaértünk, anyukám már többször meglátogatott minket, de a fiam elutasító vislekedése nem változik. Vajon mi lehet az oka? Anyukám elmondàsa szerint semmi olyan nem történt, ami ezt indokolná.

Ötletek vagy valakinek.hasonló tapasztalata? Hogyan segítsek Nekik újra közelkerülni egymáshoz? Nekem is fontos lenne, mert tudom, hogy milyen sokat ér a nagyszülők szeretete.


2016. jan. 5. 23:46
 1/8 anonim válasza:
5%
Igazabol nem tudok semmilyen tanaccsal szolgalni. En csak azt javaslom h keressetek fel egy csaladsegitot vagy egy pszichologust aki talan kideriteni hogy mi a baja a fiadnak
2016. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

egy gyermek fejében rengeteg minden lehet.

de ilyen kicsi korban még a fejlődés, értelmi érés van első helyen.

az is lehet hogy korábban azt hitte a nagyira egy megtestesüt angyal, karikor meg elmon dták neki a többi gyerekek, hogy angyalok nincsenek, ő "csak" egy nagyi..


persze csak tippelek, de szóval csak érzékeltetni szerettem volna egy gyerek gondolatait nem mindig tudjuk mi felnőttek követni

2016. jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*ha ilyesmiről lenne szó, hagyni is kell neki időt, hogy elrendezze magában, erőltetni semmit nem szabad
2016. jan. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi kép ne erőltesd a kicsinek. De ha játszotok, akkor beszélgetve, játékosan hozd fel a nagyit, hátha akkor kiderül hogy mi bántja.
2016. jan. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bármi lehet, de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni es pszichológushoz vinni. A gyerekek változnak is, szóval lehet hogy két hét múlva mar nem viselkedik így. A lányom pl azért nézi levegőnek a dedit, mert megérezte rajta az "oreg" szagot, ami persze eddig is volt neki, csak a lányom kicsi volt hogy ilyennel foglalkozzon.

Nálunk a pápával is ilyen, levegőnek nézi, de ha eltelik fel óra, akkor minden rendben van es játszanak. Csak türelmesek es kitartónak kell lenni. Játszon vele az anyukád, beszéljen hozza, akkor is ha nem figyel oda, aztán kis idő múlva úgyis megtörik a csend. Szerintem nála is az lehet hogy kezd "nagyfiús" lenni, már vége a bujasnak, mostmár másképp kell közeledni hozza. Anyukád ne sertodjon meg, hanem próbáljon másképp közelíteni hozza.

2016. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk a pápával is ilyen, levegőnek nézi, de ha eltelik fel óra, akkor minden rendben van es játszanak."


Hallod-e, prominens körökben mozogtok ti! ;)

2016. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
:-) persze, papa akart lenni, nem pápa.
2016. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó!☺ Nagyot nevettem!

Én is azt gondolom, hogy nem kell azonnal pszichológushoz vinni, hiszen kb. 1 hete változott meg a viselkedése. Még figyelem. Anyukámmal pedig beszélni fogok, ugyanis Neki annyira rosszul esik a fiam viselkedése, hogy látványosan elszomorodik, faggatja a fiam, hogy miért ilyen, hiába mondom, hogy egy 2,5 éves gyerekről van szó, akit lehet, hogy összezavart az ünnepi jövés-menés. Bízom benne, hogy visszatalálnak egymáshoz.

2016. jan. 6. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!