Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a kisgyereke befelé tartotta a lábfejét járáskor? Kellett csinálni ezzel valamit?

Figyelt kérdés

2 éves lesz a kisfiunk és főleg a bal lábfejét nagyon rondán keresztben tartja, amikor gyorsan megy. Tudja jól is tartani, a gyerekorvos pont olyan pillanatban nézett rá, azt mondta teljesen rendben van a járása.

3 hónapos korában mentünk ortopédushoz és neurológushoz is, mert akkor állandóan befelé állt a lábfeje, elnyomódhatott még magzatként neki, ezért tovább küldtek ellenőrzésre, de az ortopédus és a neurológus is azt mondta, hogy tudja máshogy is tartani, nincs vele gond sem teendő.

Ennek ellenére nekem ma nagyon ijesztő volt, ahogy szaladt felém, az egyik lábfeje gyakorlatilag 60-80fokban áll befelé lépéskor. Van valami tapasztalatotok erre?



2016. jan. 7. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

A lányomnak is ilyen volt/van.

Mi is 2 évesen vittük ortopédiára, írtak fel neki egy sínt amit éjszaka kellett hordania, meg gyógycipőt, de azt sajnos nem volt pénzem kiváltani, így csak a sínt hordta, azt se sokáig, mert hiába méretre készült, véresre feltörte a lábát.

Most 3 éves múlt, még mindig befelé fordul a lábfeje járáskor, bár már nem annyira vészes.

Nem tudom, a gyógycipő mennyit javított volna pluszban a járásán.

2016. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Mikor egy gyerek elkezd önállóan járni, erősen ajánlott elvinni az ortopédiára.

3 hónapos már elég régen volt...


Ott megmondják, hogy kell e valamit kezdeni vele, de számíts rá, hogy most nem hagyják annyiban.

2016. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A kislányom is bal lábat befordítva jár. 3 éves.

Egyenes lábakkal tanult meg járni, de amint biztonságosan és gyorsan haladt felvette ezt a csámpás járásmódot.

Három ortopéd orvosnál voltunk az idő folyamán, illetve már kontrollon is, volt köztük külön gyerekekre szakosodott doki. Mindenki azt mondta, hogy nem fejlődési rendellenesség, hanem csinált dolog, úgymond rossz szokás. A lányom a combcsontját forgatja befelé, ezzel a lábfeje is befordul. A dokik úgy magyarázták, hogy ahogy a gyerekek nőnek, a combcsont és az ízület spirálisan fokozatosan befordul, így később nem lesz ingere a befordításra, mert az beilleszkedik a helyére, így a lábfeje magától ki fog egyenesedni. Amúgy sokat javult már neki, de még messze nem egyenes...

Szóval, érdemes elvinni szakorvoshoz, hogy megnézze, hogy van-e teendő, vagy az idő fogja megoldani.

Nézd meg, ha hátrafelé lépeget (tolat), akkor egyenes, vagy akkor is befordul?

A lányom akkor egyenesen lép, és ha páros lábbal ugrál, akkor is párhuzamosak a lábfejei, meg akkor is ha piciket lépked. Ha gyalogol és ha fut, akkor van befordítás nála.

2016. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Az én fiam is ezt csinálta, kb ennyi idősen, nem voltunk ortopédusnál. Most 3,5 éves már szépen jár. Néha rászóltunk, hogy nem jól tartja és kész. Igaz ő szupinált cipőt hordott (lehet az is segített).
2016. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nekem mind hasznos volt.

Kértem időpontot megint ortopédiára. Tud járni normális lábfejjel is, azért nem küldtek tovább amikor megnézettem a háziorvosunkkal, de persze megmutatom akkor még egyszer februárban.

Az is fura volt ma, hogy úgy járkált, mint akinek fáj a talpa, behúzta a nagylábujját, a talpa külső élére állt inkább és befelé csámpáz. De hiába kérdezgetem, hol fáj, csak nevet és mutogat mindenfelé. Komolyan rossz ránézni. Próbálgatom, de én nem is tudom így tartani a lábfejem, nem még járni rajta.

2016. jan. 7. 20:57
 6/6 A kérdező kommentje:
3-as, megnéztem én is, amit írtál. Ha rugózik - ugrálni akar, akkor jól áll a lába, hátrafelé lépegetve is szépen áll neki is, de ha jön felém, akkor már a ballal a jobbat nézi :(
2016. jan. 8. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!