Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt valaki akinek napokig...

Volt valaki akinek napokig nem akart kakálni a kisgyereke?

Figyelt kérdés

lányom 2 éves volt 2 hónapja. December 6.án volt szorulása nagyon megszenvedett vele. Utána rendesen tudott kakálni. Majd kb 2 hete adtam neki kúpot az segített. Majd vettem a patikában Laevolac szirupot 2 nap után az is meghozta neki a széklett. De most sem a szirup sem a kúp nem segített. Volt valaki így? Fogja a fenekét és mondja hogy fáj.

Orvos azt mondta csak akkor vigyük ha nem használ egyik szer sem. Eddig nem volt gond a kakivl ügyesen a bilibe végezte a dolgát.


2015. dec. 26. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is szorulásos volt, az a baj, hogy ha volt már egy fájdalmas élménye, akkor halogatja a bilizést, ettől megint fájdalmas lesz, és kialakul egy ördögi kör. Próbáld meg beleültetni meleg ülőfürdőbe (kisebb lavórba pl.), az se baj, ha oda megy bele az eleje. Fontos lenne a későbbiekben, hogy ne alakuljon ki kemény széklet, joghurt, esetleg reggel egy-két kanál bogyós gyümölcslekvár (hecsedli, ribizli), vagy tea, amibe aszalt szilvát áztattál előzőleg, sokat segít, oda kell figyelni arra is, hogy elég folyadékot igyon (lehetőleg ne kakaót, az is szorulást okozhat.)
2015. dec. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is rég küzdünk ezzel, egy éve már :(

Nekünk minden csak átmeneti megoldást hozott eddig. Valahogy fejben dől el nála és nem mindig egyformán működik. Kértem pszichológus segítségét, azt mondta egyelőre várjunk, ne hozzam szóba a gyerek előtt. A kúp mindig segít ha már néhány nap kimarad. Szerintem nálunk nem a fájdalom a visszatartó, hanem valami más. De hogy mi?!

Ettől függetlenül jól fejlődik, hízik.

2015. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyerekek hajlamosak a kiszáradásra, hiszen egységnyi testsúlyra nagyobb testfelület jut. Folyamatosan itatni kell őket és növényi rostban gazdag ennivalót kell adni nassként is (az említett aszalt szilva, de szilvalekvár is jó, cékla, savanyúkáposzta stb.). A csokoládéra nagyon kell vigyázni, mert a hatóanyag akár több napra is gátolja a bélmozgásokat.
2015. dec. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Néha előfordul a gyerekekkel, szerencsére nem túl sűrűn. Nálunk a Hipp sárgabarack bébiétel a megoldás, még a 6 éves is szívesen megeszi, megoldja 2 napos problémát.
2015. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 éves a lányom, de mai napig csak pelenkába hajlandó kakálni, azt is csak 5-6-7 naponta :(

Neki is egy kemény széklettel kezdődött amikor nagyon fájdalmas volt a kakálása, utána szorulásos lett, kétségbeesésemben több nap után én szedtem ki belőle a kőkemény kakát, azóta sokszor csak úgy kakál 5-6 nap után, ha kúpot kap, de már attól is retteg.

Látom rajta, hogy 3-4 nap után már kellene neki, de direkt visszatartja, mondja is, hogy nem szeret kakálni, nála ez egyértelműen pszichés eredetű probléma.

Fogalmam sincs mi a megoldás, egyre elkeseredettebb vagyok emiatt.

2015. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!