Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában kell hogy a...

Az óvodában kell hogy a délutáni alváskor szobatiszta legyen a gyerek?

Figyelt kérdés

Az én lányom három éves, szeptembertől meg oviba, de még a bölcsiben kell rá pelus alváskor és pisis is mikor felkel.

Amúgy a bölcsiben rendesek, tehát nem hinném, hogy adnának rá ha nem lenne feltétlenül indokolt.

Itthon is próbáltam délutáni alváskor hogy nem adtam rá, volt hogy bepisilt nagyon, volt hogy nem.

Igazából én úgy gondolom, hogy nagyon mélyen alszik ez az oka.

Éjjel is itthon próbáltam már vagy két hónapon keresztül, hogy nem adok rá éjjel, de aztán egy két éjjel nem volt gond, aztán bepisilt, volt hogy kétszer is.

A vízre figyeltem este, hogy nem igyon. Max egy két kortyot ha nagyon szomjas volt.

Mostmár úgy gondolom adok rá mégis pelust éjjel, mert már nem bírom a sok ágynemű mosást.

Persze a gyerekkel nem veszekedek miatta. De beszélni szoktam neki róla, amikor látom, hogy figyel, érdekli a dolog.

Volt hogy felkeltettem egy héten át éjjel és pisiltünk a bilibe, amit odatettem az ágy mellé. Volt hogy pisilt volt hogy nem. Elalvás előtt is elvittem pisilni általában.

Azt hittem majd rááll hogy éjjel felkel, de nem.

Szerintem nagyon mélyen alszik.

Mondjuk én is ilyen mélyalvó voltam, meg vagyok. Ha úgy alszok nem ébreszt fel senki. Nálam volt gyerekkoromban sokáig gond ezzel a bepisiléssel kapcsolatosan, de az én életemben sok olyan esemény volt, ami kiválthatta. De a gyerekem életében nincs ilyen.

Meg nem arról van szó hogy jó volt minden és elromlott, hanem arról hogy nem lépünk a siker útjára. Sőt!

Amúgy soha nem erőltettem, nem szégyenkeztem ezek miatt, mindig mindenben elfogadtam a gyerekem fejlődési ütemét.

Igazából most érzem, itt az ovi előtt, hogy kicsit rossz érzés, hogy az én gyerekem még nem felel meg mindennek.

Persze ezt nem érzékeltetem vele.

De amúgy érdekes az is, hogy mostmár ügyesen szól vagy fél éve a bölcsibe is hogy pisilnie kell, de most hogy kimennek az udvarra szinte minden nap hoztam haza pisis ruhát, pedig ezzel nem volt gond.

Gondoltam arra is, hogy más kint a környezet, távolabb van neki minden, lehet nem merne? szólni? Vagy elmerül a homokozásban? Vagy már sok okon elgondolkodtam!

Sokat beszélek vele erről is, hogy nyugodtan szóljon. De aztán ettől annyira nem is félek, mert ezzel gond nem volt eddig, ráfogom most a környezetváltozásra a bölcsibe, hogy bent voltak eddig most meg kint az udvaron. Aztán majd látom ez merre alakul.

De hogy alváskor még kell neki pelus attól jobban tartok.

Csak nem tudom az oviban hogy fogják ez díjazni, nem lesz e baj.

Bár azt mondják a bölcsibe, hogy ne féljek, jön a jó idő és jó lesz ez szeptemberig.

Hát remélem, de mi van ha nem.

Tudom, hogy sok helyen írják, hogy 5 éves korig kell hogy minden kialakuljon egy gyereknél, de hát az még olyan sok idő. meg én későnek tartom. Bár lehet hogy az én gyerekem későn érőbb, ilyen téren.

Amúgy úgy gondolom, hogy korához képest nagyon okos és értelmes, meg huncut gyermek. :)


2010. márc. 27. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Az óvodába felvételnek feltétele a szobatisztaság.


Sztem ki kellene alakítanod valamilyen reflexet a gyerkőcben, hogy ha bepisil, akkor mondjuk nincs filmnézés délután, vagy mit tudom én, bármi.


A lényeg az, hogy ne büntetésnek élje meg, hanem ok-okozati összefüggésnek. Ha megérti, majd rájön, hogyan kell odafigyelnie magára.

;-)

2010. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az alvás közbeni bepisilés idegrendszeri érettség kérdése, ezt nem lehet manipulálni. Nincs értelme büntetni, jutalmazni. Ha érett rá az agy, nem fog bepisilni.


Azonban sajnos az oviba nem fogják addig bevenni, míg kell neki pelenka, ugyanis az óvodaérettségnek ez az egyik feltétele.


Üdv: Bölcsis gondozónő

2010. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oviban nem pelusoznak.Szeptemberig még simán megoldódik, csak ne stresszeljetek rá.Ne ez legyen a központi téma,ne foglalkozzatok vele, ne beszélj róla mások előtt ha ő is ott van.Add rá még a pelust,és ha reggel száraz dicsérd meg.Ha pisis ne is vedd észre, nehogy nagyon teljesíteni akarjon.Észre sem veszed és már minden oké.
2010. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a műltkor mondták a tv-ben,hogy az ovódának nem feltétele a szobatisztaság.pesrze szereitik "visszadobni"a a gyereket, de emiatt nem lehetne.
2010. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeptember még nagyon messze van, addig simán megoldódik még ez a dolog, az éjszakai szobatisztasággal meg még ráér. Ha bírod, felkelted éjjel, ha nem akarod, akkor bepelusozod.


Az én kislányom még nem volt 2 éves, amikor nappal szobatiszta lett, viszont elmúlt 4, mire éjszaka nem pisilt be. Sokszor vittem az orvoshoz vizeletet, hogy fel van-e fázva, de nem volt semmi baja. A doktornő mindig mondta, hogy ennyi idősen még nincs ezzel gond. Ő nem engedte a pelenkát, úgyhogy kelnem kellett éjjel. De általában ha 1-kor ébresztettem, akkor már éjfélkor bepisilt, ha éjfélkor ébresztettem, akkor már előtte. (Hulla fáradt voltam, ráadásul terhes)

És előfordult, ha nagyon fáradt volt az oviban, vagy gyümölcslevet kaptak az ebédhez, akkor a déli alvásnál néha bepisilt. Nem csináltam belőle gondot az óvónők, dadusok.


Ne aggódj ezen, ezt nem tudjuk befolyásolni. De semmiképp ne büntesd! Kitartás!

2010. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5 éves korig normálisak a balesetek, addig még alakul is, de az se tragédia, h egyszer egyszer besikerül......én emlékszem, h voltak olyan ovistársaim, akik be is kakiltak...ráadásul nem alvás közben......ne aggódj, rendben lesz ez
2010. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!