Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislányomnak nagyon...

6 éves kislányomnak nagyon száraz a bőre, teljesen ki van pöttyösödve. A bőrgyógyász írt fel testápolót, gyógyszertárit. Valakinek volt már ilyen, és mennyi idő alatt múltak el a pöttyök?

Figyelt kérdés
2015. dec. 30. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A száraz bőrre zsírosító krémet írnak. Ha pár hét alatt nem segít, akkor adnak szteroidosat,mert az biztosan hat, általában elég csak pár napig használni, attól semmi baja sem lesz. Utána viszont a zsíros testápolóval szinten kell tartani. Hogy mikor múlik el, azt nem lehet előre megmondani. lehet, hogy ez egy egyszeri alkalom, megfelelő fürdető és testápolóval pár hét alatt vége, utána elfelejtitek. De lehet, hogy évekig visszatérő probléma. De kamaszkorban tutira elmúlik, akkor jön helyette a zsíros bőr és a pattanások, mikor szárító krémet ír fel majd az orvos.
2015. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha olyan mint az én esetem,hogy télen a kemény viz szárítja ki és piros foltos, hámló részekkel...ilyenek jöttek ki rajta....az nekem 6 hét alatt múlt el. A hormon tartalmú gyógyszerrel 2 hét alatt...de szerintem ilyen kicsinek nem kéne....
2015. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lányomnak is csak télen jön elő másfél éves korától. Az első években nagyon durva volt, teljesen kisebesedett, így mindenképp kellett a szteroid is. Attól egyből elmúlt, de nem szabad állandóan használni. Aztán minden évben javult, 6 éves korára mar alig jön ki. Mi olyan szteroidos krémet kaptunk, ami nagyobb aranyban van hígítva, így nem kell felni a használatától.
2015. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!