Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban tudják...

Mennyi idős korban tudják részletesen megkülönböztetni a ruhatípusokat a gyerekek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy egyes ruhadaraboknak, bár gyerekszemmel hasonlítanak, más-más elnevezésük van.

Rövid vagy hosszúujjú póló, nadrág, rövidnadrág, bugyi/alsónadrág, kardigán, pulóver, anorák, cipő, papucs, csizma, bakancs, stb. Esetleg felnőtteken látott fehérneműket, mint melltartó vagy bugyi-tanga különbség.


Szóval mennyi idős gyereknél van az, hogy ha megkérem, hogy hozzon a szekrényéből egy pulóvert, akkor nem egy zoknival vagy nadrággal tér vissza?


2016. jan. 27. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Már régen voltak kicsik a gyerekek, de szerintem két évesen már tudták.
2016. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiam 3 éves. Kb 2 éves kora körül már tudta ezeket, de még nem hozattam vele semmit a szekrényből.


Összehajtva, sorba pakolva nem biztos, hogy megismeri őket a szekrényben.

2016. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, ez nem a "jajj, le van maradva a gyerekem" típusú kérdés. Csak kíváncsiságból merült fel, hogy mikor érnek el a fejlettségnek erre a fokára.


21 hónapos kislány, imád öltözködni, eddig a zokni, kesztyű, nadrág (vagy gatya) az, amit megnevez, ha kint lógnak a szárítón. Zoknit odahozza, ha kérem.

A beszéde még néhány szó, számszerűen nem tudom megmondani, 50-70 közé tippelem, amit ki is mond és jól használja.

De például minden lábbeli számára papucs. A csizma, a bakancs, bármi.


Nadrágot fenékig felhúzza, csak a pelenkán nem tudja átküzdeni, meg nem jött rá arra, hogy fel kéne állni az utolsó mozzanathoz. (De nem is várom el, nekem is erő kell, hogy a pelenkán áthúzzam a leggings típusú nadrágjait.)

Pólót is próbált felvenni, de minden létező lyukba bedugta a fejét és általában belegabalyodik.

Felőlem az is ráér, ha 4 évesen tud öltözködni és ruhákat megnevezni, szimpla kíváncsiság szülte a kérdésemet.

2016. jan. 27. 09:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, mennyit hallja-látja-mondják neki el nap mint nap. A nagyobb fiunk kb. 1,5-2 év között a nagy részét biztosan tudta, a melltartómat pl. fogalmam sincs honnan ismerte, mert egyszer kértem, hozza oda és azonnal hozta valamikor 1,5 év környékén. Kb. ebben a korban már tudják, ha látják, hallják ,akkor meg is figyelik és meg is jegyzik.
2016. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2.5 évesen már megtudta a legtöbbet különböztetni a fiam.
2016. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!