Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra tanulja meg egy...

Mikorra tanulja meg egy kisgyerek megkülönböztetni, hogy ki bácsi, és ki néni? Ti hogy tanítottátok meg erre?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiam minden idegen felnőttre azt mondja hogy bácsi. Kicsit vicces amikor megyünk az utcán, és a nőkre mutogatva kiabálja, hogy báááááááácsiiiiiiii :).

Ilyenkor mindig mondom, hogy nem bácsi, hanem néni. Próbálom elmagyarázni neki, hogy vannak bácsik meg nénik, mint apa meg anya, stb... de úgy tűnik egyelőre nem nagyon érzi a különbséget.

Félek egyszer valaki megsértődik hogy lebácsizza :D.


2016. jan. 16. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel.

Az én fiam 2 éves és mindenki néni!

2016. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:D
2016. jan. 16. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Általánosságban, ha emberekről beszélünk, akkor a hölgy/néni, illetve az úr/bácsi megnevezést szoktam használni. Mire elkezdett beszélni, ez rögzült és szinonímaként használja a két-két verziót.


De ugyanígy a gyerekeknél a kislány/kisfiú. Ehhez tényleg bármilyen interakció elég idegenekkel. Legyen az a parkban egy férfi, akire rávigyorog és visszavigyorog rá (látod, milyen kedves volt a bácsi, rád mosolygott), pincérnő az étteremben (vigyázz, a hölgy most teszi eléd az ételt).


De bölcsődébe is jár, gondolom ott is sokszor elhangzik ilyen. Jár hozzájuk egy zenész matinét tartani, neki ott hivatalos neve "Béla bácsi". Még én se tudom a vezetéknevét...

2016. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beszél a kisfiad? Vagy csak megtanulta most ezt a szót?

Nem bántásként, de az én 18 hónaposom most kezd szavakat mondani, a napokban mindenku mama vagy cica.

2016. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4.vagyok, bocs elküldte előbb

Szóval lehet még nem is tudja pontosan mit mond, csak most valamiért tetszik neki ez a szó. Persze mond el hogy néni, de ne érezd kellemetlenül magad

2016. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17 hós fiam fordítva nénit mond mindenkire 😃 természetesen kijavítom. De senki nem sértődött meg rajta
2016. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 éves volt novemberben a lányom. Kb 1 hónapja mondja es tudja is hogy ki a néni ki a bácsi soha nem téved. Újságban lett neki megmutatva minden oldalon hogy ő néni ő bácsi nem feltétlenül ezt akartuk megtanítani csak más értelmes dolog nem volt benne :D igy megjegyezte azóta tudja :)
2016. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!