Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ilyen gyerekek, milyen...

Az ilyen gyerekek, milyen nevelést kapnak?

Figyelt kérdés

Sétálok az óvoda előtt, és 2 kis porba fingó 4-5 éves, kióbégat hogy "hülye vagy!".

Ennyi idősen, én az idősebbekre felnéztem, és nem beszólogattam nekik. Nem mondtam nekik semmit mentem tovább. De tegyük fel, valami pszichésen nem ép embernek szolnak be, és felpofozza őket. Akkor még ő lesz a hibás, mert a szülő nem tudta megnevelni a gyerekét.


2016. jan. 27. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Most hogy ide kiírtad mi fog változni? Semmi.
2016. jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

én visszaszóltam volna, hogy "neked meg a k**** anyád!!"

aztán hátha otthon az anyjának meg ezt mondja vissza... akkor csak elcsattan egy két saller, és mindjárt megtanulja, hogy ilyet tilos mondani.... közvetett módon így kell gyereket nevelni :D

2016. jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Én meg mentem az oviba múltkor a hat éves fiammal.Akkor jött egy másik "anyuka" is a gyerekéért egy kisebb gyerekkel,olyan 3-4 éves lehetett.A gyerek pár méterrel az anyja előtt állt.Amint odaértem mellé,közölte:"sz..opd ki anyád".És nem voltak feketék,bár inkább szegényebbnek tűntek a ruhájuk alapján.Én ott ledöbbentem,egy pillanatra meg is álltam.Sajnos vannak ilyenek.
2016. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
53%

Szerintem a szülők pont lesz.rják őket.. Vagy alkoholisták, vagy nem is törődnek velük.


A busszal szokott járni három gyerek, testvérek (két lány egy fiú) 7-8 éves körül lehetnek. Reggelente még csak-csak csendbe vannak, már akkor is vergődnek kicsit.

De délután, mikor átszállásnál várunk a csatlakozásra.. Ott állnak mellettem, a fiú gyakran üti a testvéreit. K..va, hülye Istenf..a és hasonló jelzőkkel illetik egymást. De főleg a fiúnak van elengedve a szája. Beszólogat az idősebb fiataloknak(pl. nekem is). Múltkor állunk haverral ugyanitt csatlakozásra várunk. Ott vannak ők is. A gyerek épp mond egy szép jelzőt az egyik húgára, mire rászól haver hogy "Te ne beszélj már ilyen csúnyán, nem szabad, főleg nem lányokkal" erre visszaszól hogy "Hátoszt miér? Ki vagy te?" és elkezdi ütögetni haveromat, aki inkább arrébb ment, és hagyta hogy a gyerek beszarinak nevezze és szidalmazza. Aztán rászóltam én is hogy fejezze be, mert ismerem a szüleit, és szólok nekik. Erre azt a választ kaptam hogy "Kit érdekelnek? Engem nem. Szóljá ha akarsz" és hasba vágott. Eldurrant az agyam és belevágtam egy nagy hókupacba, majd közöltem vele hogy nem érdekelnek a szülei, mégegyszer így viselkedik a húgával vagy velem, nem a hókupac lesz a legnagyobb gondja. De ugyanúgy folytatja, csak velünk már nem mer kekeckedni, meg abbahagyja a szitkozódást ha rászólunk, de máshol ugyanúgy viselkedik.

Egyébként hatan vannak testvérek, ebből kettő felnőtt, érett, értelmes emberek, egy olyan 12 év körüli, de szintén értelmes. Csak ők hárman ilyen, hiperaktívak. Beszéltünk a szüleivel, és azt mondták hogy otthon olyanok mint a kis angyalok, nem tudják elképzelni miért lehetnek ilyenek a suliban. Aztán mikor szóvá tettük nekik, hogy talán nem verni kéne állandóan, hanem nevelni, meg ha letennék a kib.szott piás üveget legalább egy percre és foglalkoznának a gyerekkel akkor nem lennének ilyenek. És persze mi voltunk a hibásak hogy hogy merjük őket így megrágalmazni (igen.. Nem egyszer volt már hogy apám meg én rángattuk ki az apukát az árokból és kísértük haza)

2016. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen tiszta emleked van arrol mit csinaltal 4-5 evesen?


Szerintem egy ilyen fazison kb a legtobb gyerek atmegy, plane amikor megtudjak, hogy ez "tabu" es nagy gyereknek erzik tole magukat, feszegetik a hatarokat.

2016. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 5 igen emlékszem rá.

Jó gyerek nem voltam, de az idősebbekkel és a felnőttekkel sose beszéltem csúnyán.Akkoriban egy "b☻szd meg-et" elengedtem itthon, és anyám pofán vágott miatta.

2016. jan. 27. 19:08
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Ha jól értem, ők sem otthon engedték el, hanem az oviban. Ott teszik az agyukat egymásnak, hogy ki ismer több csúnya szót, szerintem jó részük otthon nem mer így beszélni.
2016. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
nagyobb testvértől azt tanulták ez a menő nem értem mért kel ezen fennakadni
2016. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Jaj drágám, hány éves vagy, hogy már bezzegelsz? Az én ghyerekkoromban csak a nagypapik szokása volt ez :) A pszichésen beteg ember hogyan jut át az ablakra / udvarra szerelt rácsokon, hogy felpofozza a gyermekeket?


Igen igen rém csúnya dolog ilyet mondani valakinek, hogy hülye (veled biztos sose fordult még elő), de sajnos a gyerekek rendkívül fogékonyak az ilyen baromságokra, sajnos ezt tizedmásodpercek alatt utánozni kezdik, ellentétben a megfontolt, szófogadó és helyes magatartással. Gondolom, veled ez nem így volt, mert téged újszülött korod óta a helyes viselkedés jellemzett, köszönhetően a szakértelemnek, amivel neveltettél, de ez igen rita eset, a legtöbb ember ugyanis elkövet ehhez hasonló égbekiáltó és jóvátehetetlen baklövéseket gyermekkorában.

2016. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem biztos,hogy otthon így nevelik. A kislányom mielőtt bekerült a bölcsibe sosem beszélt csúnyán,mert itthon nem hallotta. Mindig megköszönte az ebédet,és mindenkinek köszönt,mert erre tanítottuk. Most elejt egy-két csúnyább szót, az ennivaló megköszönést nem gyakorolja, és a mamát kizavarja a szobából. Sajnos a kispajtásoktól sokmindent hazahoz,mi pedig próbáljuk a szépre ,jóra és az illemre nevelni. :)
2016. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!