Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már valaki gyermekpszicho...

Volt már valaki gyermekpszichológusnál túlzott önkielégítés miatt?

Figyelt kérdés
A 4 éves lányom sajnos már kórosan nyomja, mihelyt hátat fordítok neki, az oviban is, mások előtt is, amikor elfeledkezik magáról. Tudom, hogy valamilyen szinten normális, de ez már nem az. Hiába beszéltem vele többször is, hogy ezt mások előtt nem illik... Pedig nem mondhatni, hogy figyelemhiánya lehetne, egyfolytában foglalkozunk vele, játszunk, olvasunk, barkácsolunk, stb... Teljesen tehetetlen vagyok. Van időponton már gyermekpszichohoz beszélgetésre, de addig is írjon légyszi, akinek volt hasonló tapasztalata!

2016. febr. 3. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Voltatok már a pszichológusnál? Van valami eredmény?
2016. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, pont ma voltam a pszichológusnál, gyerek nélkül. Mint azt sejtettem, tényleg nem normális, azt mondta, hogy a normál állapot az, ha előfordul ugyan, de nem napi szinten. Első próbálkozásnak jutalmazó terápiát ajánlott, megpróbálom röviden leírni: napi 2-3 kártyája van a gyereknek rajta kis ajtó ábrával, amit akkor használhat fel, ha egymagában szeretne lenni 5 percre (mivel ilyet mások előtt nem csinálunk). Ha nem használja fel a kártyáit, a nap végén ahány kártya, annyi csillagot, matricát, nyomdát kaphat, és ha összegyűlik x csillag, mondjuk 10 csillag, akkor egy előre megbeszélt jutalmat kap, együtt kirándulás, fagyizás, valami, amit szeret. Ezáltal motiváljuk, hogy inkább más közös elfoglaltságot válasszon. Ha beválik a terv, és egyre kevesebb kártyát használ, esetleg el is felejtkezik róla, ilyenkor nem kell felemlegetni, előhozni a csillag számolást, mert a cél, hogy elfelejtse.Közben persze folyton le kell kötni, ne maradjon egyedül, hozd ide, segíts ezt vagy azt, más testi érintéssel elterelni a figyelmét, meglengetni, csikizni, simogatni, stb. Ezt csak azért írtam le, hogy mindenkit biztassak, hogy érdemes szakemberhez fordulni, mert a kóros dolgokat nem növi ki csak úgy az ember, és minden eset más és más, és kicsit sem nézett rám furán a téma miatt a gyermekpszichológus, nagyon segítőkész volt!
2016. febr. 12. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hogy leírtad!!!

Nem egyedi a ti problémátok. Biztos vagyok benne, hogy később is lesznek szülők akik hasznos tanácsot kapnak ebből. Remélem a tapasztalataidat is és az eredményről is beszámolsz majd.

2016. febr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az a girnyó aki a másik kérdést feltetted? Mert ezt hülyeségnek találtad! Nah ez már jó ötlet.
2016. febr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!