Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergua esetén...

Tejfehérje allergua esetén milyen ingyenes lehetőségek vannak illetve óvodában, bölcsiben ingyenes az étkezés?

Figyelt kérdés
2 éves múlt.
2016. febr. 11. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

gasztroenteorológustól kaphat igazolást, csak ezt fogadják el a bölcsik, hogy neki küön tejmentes étkezést biztosítsanak.


az allergia nem tudom beletatozik e a sajátos nevelési igényű gyerek fogalmába, de ha igen, akkor keress rá hogy nekik mi jár. azt tudom hogy a csp-t 23 éves korig kapják.

2016. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Étkezésnél a térítési díj 50%-át kell befizetni, viszont a diétás menű sajnos teljesen ehetetlen. Mindenki panaszkodik a normál menzára is, de ez a tejmentes...
2016. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

emelt családi és gyes jár, utazási kedvezmény (távolsági busz és vonat 90% gyerek + 1 kisérő, bkv és helyi közlekedés ingyenes) MÁK-nál kell intézni a szakorvosi papírral, elvileg az orvos elmondja, plusz közgyógykártya, a háziorvossal egyeztetett gyógyszerekre, tápszerre.


kérdés: milyen tápszert írtak fel neki? nekünk pregomint, de lehet, hogy nem jó neki, még próbálkozunk...

2016. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk (családi napközi) is csak gasztos papírt fogadnak el.

(off: nekünk a neocate advance nevű tápszert írták fel 2 évesen,addig a sima neocate-et ette)

2016. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban ingyenes a diétás menü is és teljesen jól főznek. Amikor beteg a kisfiam, akkor nem szoktam lemondani és elhozzuk, így tudtam meg, hogy abszolút ehető, persze menza szinten nézve.

Amúgy szakorvosi igazolással 10 éves koráig jár a gyes.

Emelt összegű családi pótlék.

MÁK kártyával ingyenes a BKV neki és egy kísérője számára.

Évi +2 szabadnap is jár.

Tápszer támogatás, de minket ez nem érint, a kisfiam csak rizstejet iszik.

2016. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Pregomint kap. Nálatok nem vált be, nem eszi? Akinek a gyereke nem kap tápszert, akkor kap vmi mást helyette pl.kalciumot vagy nem szükséges?
2016. febr. 12. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb. 2 éves koráig itta a tápszert (Milumil Pepti Plus 2), nem kérte tovább

Nem kap külön kalciumot, a dokink szerint nem szükséges.

Rizstejből egyébként létezik kalciummal dúsított is, amiben ugyanannyi van, mint a tehéntejben (120 mg/1 dl)

Na meg a gyerekem ösztönösen sok, magas kalciumtartalmú dolgot eszik, pl. mák, olajos hal stb.

2016. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!