Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a gyerekemnek, hogy spórolni kell és ne égesse feleslegesen a villanyt?

Figyelt kérdés
Hiába mondom neki, hogy ne kapcsoljon fel minden villanyt, direkt az én idegesítésemre az összeset felkapcsolja. 11 éves lány, elmondtam neki hogy ezért a pénzért én megdolgozom de csak csinálja tovább.

2016. febr. 13. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Csak nyugodtan, ne vitatkozz vele. Pl. mond meg neki hogy nyugodtan égesse a villanyokat de akkor adott hónapban nem kap meg egy adott valamit, mert a villanyszámlára megy. Egyébként pedig egy 11 éves még szeleburdi, nem tud úgy odafigyelni az ilyen dolgokra. Vegyél energiatakarékos égőket, sokat lehet velük spórolni és talán nem fogod magad emiatt idegesíteni :)
2016. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen kor, esetleg próbáld meg azt, hogy ha lekapcsolja akkor azt a pénzt amit ezzel spóroltok, vagy annak a felét megkapja zsebpénznek, lehet változna egyből a gondolkodásmód ezzel kapcsolatban. Így mindenki jól jár.
2016. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy direkt bosszant? Tényleg elég szeleburdi egy 11 éves. De én is azt javaslom, hogy mond neki, hogy havi x forinttal csökkented a zsebpénzét, vagy nem veszel meg neki valamit, mert kb annyival többet fizetsz villanyszámlára, ami miatt arra a pénzre a csekk fizetésnél lesz szükség.
2016. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nagyjából sehogy. De ha ez megnyugtat, a mai háztartások villanyszámlájában a villany teszi ki a legkisebb tételt. A hűtő, tévé, mosógép, számítógép az, amivel igazán lehet spórolni.
2016. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy kell mégis elkepzelni? Megy a gyerek körben a lakásban és felkapcsolja a villanyokat - te meg le és így tovabb? Vagy esetleg egyedül van otthon és fél, azert kapcsolja fel?
2016. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fél a sötétben csak éppen amelyik részén tartózkodik a lakásnak a létező összes lámpát felkapcsolja mondván, hogy ő nem lát semmit..
2016. febr. 13. 14:35
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Ebben a borus időben én is felszoktam kapcsolni mert kevés fény jön be és engem is zavar ha nem látok normálisan. Emlékszem engem is cseszegetett apám tinikoromban hogy kapcsoljam le a villanyt mert sokba kerül de nem jutott el az agyamig akkoriban. Mai felnőtt fejjel mindig eszembejut mit mondott ha valahol feleslegesen ég a villany és mindig lekapcsolom :D
2016. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig tényleg a háztartási cuccok zabálják a legtöbb áramot. Mi ha lecserélünk valamit akkor mindig A+++ost veszünk, töksokat spórolunk azóta de az is igaz hogy ősrégi 20 éves ciccaink vannak/voltak szóval nálunk rendesen látható a különbség.
2016. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt megértem hogy idegesít ha direkt ellentmond a gyerek. De manapság mindenhol energiatakarékos izzók vannak, ha egész hónapban folyamatosan égnének az egész lakásban mindenhol, akkor kerülne egy átlagos lakás esetében kb 2-3000 forintba. Ha mondjuk a lakás felében égnek fölöslegesen a lámpák napi 2 órában, az kb 150Ft havonta (kompakt fénycsővel számolva). Nálunk LED-es izzók vannak, ezeknek is megy lefele az áruk, a kompakt fénycsöveknek kb a harmadát fogyasztják.

Ha magas a villanyszámla, az nem emiatt van. Elavult háztartási gépek, vízköves villanybojler, túl sok kisgép (telefontöltők, stb), túl gyakori porszívózás, hajszárítás, TV, számítógép sokat megy.

2016. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Ezek szerint mégsem a te idegesítésedre kapcsolja fel a lámpákat, hanem mert anélkül nincs meg a komfortérzete. Nem ugyanaz! Én is utálom ha sötét van.
2016. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!