Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a csapkod...

Hogyan szoktassam le a csapkodásról, pláne ha magát is éri?

Figyelt kérdés

újabban ha rászólok, akármilyen lightosan is, de rögtön homlokára csap oldalt, mintha magát büntetné.

ez mellett játékból is szokott csapkodni pl engem.(múltkor kértem puszit és kaptam egy maflást helyette hatalmas nevetés kíséretében...igyekeztem nem nevetni..)


persze az ezerszer elmondott "nem szabad" újfent nem ér semmit.

helyettesítettem már, hogy kezeit csapja inkább össze, tapsoljon, ha "irgumburgum mérges" ez félig meddig sikeres, mondhatni néha alkalmazza, de alapvetően csapkodja magát ha rászólnak..

olyan mintha azt tükrözné, hogy verjük a gyereket..

segítség..


2016. febr. 14. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen szerintem csak a türelem segít. Olyankor fogd meg a kezét, és mond neki hogy fáj, és helyette simizzen. Sok türelem után majd elhagyja.
2016. febr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megfogod a kezét minden ilyen alkalommal, a szemébe nézel, és úgy mondod: Nem szabad!
2016. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké, próbálom legközelebb
2016. febr. 15. 08:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Arról nem szól a fáma, hogy milyen idős. Maga a csapkodás alapvetően életkori sajátosság. Nem kell ártó szándékot mögé képzelni, csak az érintésen belül még nem különíti el a simogatást az ütéssel. Hogy rádcsap nem bántani akar, neki ez is érintés. Épp a múltkor olvastam erről egy szakértői cikket, ha érdekel megkeresem.
2016. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2 éves és ismerem mint a rosszpénzt :)


amikor rámcsap az tetszik neki, hogy olyan csattanós a hangja és az meg ráadás, hogy szajkózom, hogy nem szabad, mert annál jobban csinálja(igaz én is elcsesztem néha, hogy cserébe agyon kuckoltam..ahelyett hogy komoly maradtam volna, csak ugye olyan jóízűen nevet, hogy rámragad)


amikor meg ha rászólok, büntetésből csap magára, mintha azt sugallná, hogy rossz voltam, mármint ő.

mint ahogy más gyerekek, amikor kialakul az önkontroll, pl nyúl a konnektor felé, útközben megáll és nem-et nógat a fejével, és mondja magának nem szabad, így segíti saját magát meggátolni abban, amit el akart követni, szóval alakul az önuralom.

csak épp az én gyerekem utólag csinálja és csapkodást...

2016. febr. 15. 12:47
 6/9 anonim ***** válasza:

A dackorszak nehéz ügy, de türelem kell hozzá. Kénytelen vagy ilyen helyzetben komoly maradni. Az együttnevetéssel egyetértést sugallsz, bár ezt te is tudod. Megértem, h nehéz megállnod a nevetést.


A csúnya szavak kimondása hasonló szitu. Én a pókerarcot preferálom a felnőtt részéről és a süketnek tettetést.

Ezáltal nem erősíted meg a csúnya szó mondogatását benne.


Visszatérve a csapkodásra: tehát komolyság, és megfogod a pracliját, hogy "nem szabad". A dackorszak küzdelmes a szülő részéről is, de van, amit engedni kell a picúr számára és van, amit tiltani - a szélsőségeket tiltsd, ebbe most a mások megütését is beleértem. Se saját magába, se másba ne tegyen kárt. (Veszélyes eszközt meg nyilván nem adsz a keze ügyébe, de villát se, műanyag villát se, sem fémet!)

2016. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

próbálni fogom azt is, hogy direkt figyelmen kívül hagyom

csak mert így estére már 2 kézzel 2 oldalról bántja magát, és nagyon sűrűn, csupa piros a feje, de mivel az orrszívó is a kezében volt, még egy púpot is csinált magának.


már idegesít az egész.

2016. febr. 15. 19:00
 8/9 A kérdező kommentje:
egyelőre szigorúan elbeszélgettem vele, megmutattam neki tükörben hogy mit okoz magának, annyi valahogy átment, hogy nekem nem tetszik, így csak a háta mögött csinálja és hallom, hogy csattan, de ha odanézek, nem csinál semmit.
2016. febr. 15. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:

A legutóbbi hozzászóló vagyok. Én a csúnya szavak kisgyermek általi kimondása esetén javaslok ignorálást (figyelmen kívül hagyást), nem pedig az esetben, ha a kisgyermek csapkodja saját magát (és másokat). Ezt konkrétan meg is írtam a legutóbbi hozzászólásomban.


Ha ennyire rendszeresen teszi, ahogy kommentelted, akkor felmerülhet a gyanú, hogy puszta életkori sajátosságokon felül esetleg szorongás okán teszi.

(Ahogyan -más gyermekeknél, és felnőtteknél- a túlzásban vitt hajcsavargatás, kéztördelés, körömrágás, stb is.)


A szorongás meg eredhet kellemetlen korábbi élményből, vagy akár korábbi traumájából is, legalábbis feltételezhető, h átélt a gyermek iylet, esetleg tudtodon kívül, pl amikor más vigyázott a gyerekre.


(Az esetleg meglevő traumát nem biztos, hogy fel tudna idézni akkor se, ha már egész mondatokban beszél a gyermek, mert tudat alá is fojthatta, amire nem emlékszik az egyén, mégis kihat az életére, pl szorongás formájában.)

2016. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!