Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Forduljunk gyermekpszichológus...

Forduljunk gyermekpszichológushoz?

Figyelt kérdés

Röviden leírom a történetet. Kisfiam 6 éves, és egy hónappal ezelőtt elkapott egy hányós vírust, ami nagyon megviselte. Itthon volt másfél hetet, de azóta fél oviba menni, fél hogy hányni fog, vagy menni fog a hasa. Bent sír, nem akar járni, ez megy 2-3 hete. Mit tegyek? Nagyon sokat beszélgetünk, elmagyarázom a dolgokat, de még mindig fél. Mikor forduljak pszichológushoz? Mert már az oviban is pedzegetik. Volt valaki hasonló helyzetben?

Milyen itthoni játékokkal lehetne segíteni hogy feldolgozza ezt a dolgot?


2016. febr. 16. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy a vírus miatt van ez a dolog? Nem lehet hogy történt valami más is ebben az időszakban? Előtte nem volt semmi probléma az oviban?

Szerintem érdemes lenne pszichológust felkeresni ha ez nem változik és az óvónők sem tudják kezelni.

2016. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban miért pedzegetik? Ott is felmerült valamilyen probléma?


A gyermeklélektan nagyon összetett dolog, jómagam pedagógusként, úgy, hogy elég széleskörű pszichológiai ismereteim vannak, nem vállalkoztam volna arra, hogy itthon kísérletezzek a gyermekemmel, több okból sem.

Egyrészt mert nem értek hozzá, nem tudom, hogy milyen módszerekkel, célzott kérdésekkel lehet felszínre hozni a problémákat. Másrészt mert mindenképpen érintett vagyok a problémakörben, akkor is, amikor a fő konfliktusforrás máshol van. Adott esetben például lehet az ok (csak tipp, nincs reális alapja!) az otthoni és az óvodai elvárásrendszer közötti különbség, ami a gyerekben belső feszültséget okoz. Ebben az esetben a szülő képviseli az egyik oldalt, és érintettként nem tudja feloldani a helyzetet, ehhez kívülálló segítsége kell.

Én a lányomat kétszer három hónapig hordtam pszichoterápiára, mindkét esetben bevált, megoldódott az a gond, ami miatt vittem (egyszer 5 évesen óvodai viselkedési problémák miatt, egyszer pedig 7 évesen, iskolai teljesítménykényszer okozta szorongás és önértékelési zavarok miatt). A pszichológus játékterápiát és művészetterápiát alkalmazott, konkrétan fogalmam sincs, hogy pontosan mit csinált. Annyit tudok, hogy játékfigurákkal sokat szerepjátékozott, meg festettek sokat, és az alkotásokról beszélgettek. Nekem a pszichológus csak a fejleményekről számolt be, és amikor szólt, hogy szerinte most már megoldódott a probléma, akkorra tényleg volt érdemi változás az oviban, suliban is. Úgyhogy én nem bántam meg, hogy vittem, tényleg nagy segítség volt és a lányom élvezte is, szeretett járni.

2016. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már írtál ki erről kérdést, az ott leírzak egyik sem vált be?
2016. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem váltak be az eddigiek. Továbbra is sírva megy oviba, és szorong itthon is, hogy fél hogy oviban vagy itthon hasmenése lesz. Azért gondolom hogy a vírus miatt van, mert eddig sosem félt semmitől, és oviba is szeretett járni. Sosem volt egy szorongó, problémás gyerek. Ez most kezdődött 1 hónapja. Ha nem változik a helyzet elmegyünk pszichológushoz, hogy ne fajuljanak tovább a dolgok...
2016. febr. 17. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!