Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másoknál mennyit foglalkozik...

Másoknál mennyit foglalkozik az apa a kisgyerekkel? Lehet én várok el túl sokat?

Figyelt kérdés
2éves mùlt a fiùnk.Az apa ha hazajön munkàbòl eszik fürdik utàna vagy szàmítògépen jàtszik vagy tvzik.A fiùnkat én fürdetem öltöztetem,vacsoràt csinàlok neki én altatom.Én jàtszok vele minden félét!Az apja akkor segít ha szòlok neki magàtòl eszébe se jut.A fiùnk màr nem is megy oda hozzà mindennel hozzàm jön.Igaz nem beszél a fiùnk de megérteti magàt.Hétvégén az apja itthon van de akkor se foglalkozik a fiàval.Màsoknàl mennyit törődik jàtszik az apa a gyerekével?Házimunkàt nem kell csinàlnia mindent megcsinàlok,ami nekem nem baj,csak az hogy a fiàval szinte nulla kapcsolata van.Türelmetlen is vele sokszor kiabál vele.
2016. febr. 17. 09:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Az én férjem mindenben kivette a részét a pelenkázástól kezdve az etetésen át a fürdetésig. Még az éjszakai kelést is bevállalta volna, de nem engedtem, hisz ő dolgozott. Munka után meg alig várta, hogy hazaérjen és a gyerekeivel játsszon.


Tény, hogy míg kicsi a gyerek, a legtöbb apuka egyszerűen nem tud velük mit kezdeni, de segítenie akkor is kellene.

2016. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

A férjemmel feleződik a házimunka, mivel én is dolgozom. A bölcsődéből ő hozza-viszi.

Az esték, hétvégék 90%-át a gyerekkel tölti, 10%ban fáradt és inkább elvonul pihenni.

2016. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Kétéves a fiam. Szerencsére segít az apja, törődik vele. Már a kezdetektől így volt, mindenben kivette a részét. Ha hazajön a munkából, megdögönyözi, eszik, kicsit megpihen, de azért játszik is vele. Mindig ő fürdeti, ez a kettejük közös napi programja. Hétvégén is foglalkozik vele, ha dolgom van vigyáz rá, ellátja, játszanak. Nem hiszem, hogy sokat vársz el.
2016. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Azért több kérdés is van:

Az apa mit és menyit dolgozik - mert adott esetben tökéletesen érthetö, ha fáradt és pihenni is zseretne.


A gyereket mennyire nevelted meg? Mert ha folyamatisan hisztizik, kiabál vagy bög, akkor érthetö, hogy este nem erre vágyik. (Azért írtam, hogy te neveleted, mert a kérdésed alapján te vagy otthon a gyerekkel, azaz neked van erre meg a lehetöséged)


Elvileg jó lenne, ha az apa is tudna a gyerekkel foglalkozni, de nem biztos, hogy képes erre. Az, hoyg türelmetlen vele, arra utal, hoyg a gyerek rossz, nyügös, ö meg hullafáradt.

2016. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
nálunk ez annyiban más hogy én szombatonként sulizom akkor egész nap ő van a gyerekkel...ha nincs sulim, akkor kb. 3-4 órát foglalkozik a gyerekkel összesen szombaton, és ennyit vasárnap. Hétköznap kb addig van vele míg fürdik, de igazából 8-ra ér haza, reggel meg kapkod, szóval nem is igen van más választása. mikor hazaér fáradt, leül a gép elé, eszik és azzal el is ment az este...házimunkát ő sem végez, nem is várom, ha férfi munka van a ház körül azt megcsinálja.
2016. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Mindhárommal sokat foglalkozott. 5-ből 4-szer fürdette őket, kakaót készített. Játszani főleg a fiúval szokott, legózni, barkácsolni, stb. A házimunkákban is maximálisan segít, ha kell, porszívózik, port töröl stb.
2016. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Mikor mi belevágtunk a babaprojektbe, megbeszéltük, hogy mindent együtt csinálunk. Eddig mindketten 8-8 órát dolgoztunk, ezért pl.a házimunkát is ugyanígy megosztottuk. Na, a gyerek az 24 órás meló, szóval van mit megosztani. Mikor Apa itthon van meló után sokszor főz (imád mondjuk), este közösen fürdetünk, Ő altat. Amíg kelt éjszaka, Ő elaltatta, amíg fejtem, így kb.egy óra és mindhárman aludtunk. Hétvégén nagyrészt Ő foglalkozik a gyerkőccel, mondván hétköznap alig találkoznak. Szerintem ez a normális. De mondom, ezt előre megbeszéltük. Tudtam, hogy Neki akarok gyereket szülni, mert ebben is a társam lesz.
2016. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy ne pihenjen.Változò mikor ér haza.Van amikor 4kor van hogy este 8kor.Nem azt vàrom el hogy mindig ő làssa el vagy ilyesmi.Az elmùlt 2évbe semmit nem segített szinte.
2016. febr. 17. 09:59
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

"Tény, hogy míg kicsi a gyerek, a legtöbb apuka egyszerűen nem tud velük mit kezdeni, de segítenie akkor is kellene."


Ez nem tény, hanem kifogás. Az elsőgyerekes nőknek ugyanúgy bele kell tanulniuk a gondozás mikéntjébe. Ha nem szellemi fogyatékos a férfi, akkor neki is ugyanannyira megy ez, mint a nőknek.

2016. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Az első pillanattól ilyen volt? Mert akkor nagyon valószínű, hogy megszokta. Látja, hogy te ellátod, és már a kisujját sem mozdítja...
2016. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!