Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyilvános wc kisgyerekkel-mit...

Nyilvános wc kisgyerekkel-mit tanítotok nekik a "használatról"? Bővebben lent

Figyelt kérdés

besegítek egy családnak,egy 5 éves kisfiút kísérek haza oviból.

ma egy bevásárlóközpont mosdójában is megfordultunk,mert rájött a szükség.

hiába mondtam,hogy nem szabad az ülőkére ráülni (nekem anyukám ezt tanította anno:D),próbálja meg állva,de legalább tegyük körbe papírral,elkezdett sírni,hogy ő anyuval is így szokta stb.

aztán a kézmosás meg szappan nélkül,merthogy "csak kaki után kell szappannal.."


ez így normális mostanság?

mekkora az esélye,hogy elkap valami fertőzést?

és szerintetek felhozzam a témát a szülőknek?vagy csak engem zavar,ne szóljak bele?


2016. jan. 21. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
én tök ártalmatlanul rákérdeznék anyukánál, hogy valóban így tanítja-e, vagy a kisfiú találta ki, mert nm akarsz ellentmondani a nevelésének
2016. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1,ez nem normalis

2,igen hozd fel a szuloknek,de hogy ne legyel durva sem,tedd fel nekik ugy a kerdest,ahogy nekunk is itt gyakon "mit tanitotok neki a hasznalatrol". Semmi serto sincs benne,megmondod h ugy szeretned csinalni ahogy ok.


A kerdesre: en korbe papirozott ulokere sem engedem felulni. Amig kicsi volt,megemeltem,allva pisilt. Ez jol mukodott miutan bilis lett. Mostmar nem kell fogni mert nem er hozza a kukaca,de ettol fuggetlenul rakok az wc-re egy pici papirt,h hogyha ralogna akkor ne arra a koszos ulore logjon. De nem log ra,ez mar csak az en tulfeltettsegem biztos.


Termeszetesen kezmosas szappannal es kifele menet nem fogjuk meg a kilincset,vallal kilokjuk az ajtot. Ennyi

2016. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez inkább kislánynál érdekes, mivel ők ha akarnak se tudnak még egyensúlyozni a wc felett, mivel segítséggel felülni se tudnak. Nyilvános helyen így tartod amíg bírod, vagy wc-ülőke takaró papírt használsz.


Szerintem a kisfiú anyukája is azt használ(hat).

Itt az oviban a kisfiúkat is leültetik, otthon is egyre több háznál ez a szokás. Szerintem később kezdik el tanítani az állva pisilést.


A kézmosás elbliccelése pedig tipikus "gyerekcsíny", erősen kétlem, hogy ezt tanítják otthon, inkább csak bepróbálkozott nálad vele. Keresztfiam is előszeretettel eljátssza, ha más vigyáz rá, hogy "anya, apa ezt meg ezt így engedi", holott nem (egyébként jó gyerek, de gyerek).

2016. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Jól értem, ülve pisil a kisfiú????

Nekem kb. 2 éves koruk óta állva pisilnek a fiaim, persze volt sok baleset, de inkább az, mint valami baci...

A kézmosást ők is szeretik ellógni, pedig minket mindig látnak keezet mosni, de szerintem ez jellemző minden gyerekre.

2016. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Az én férjem 38 éves és ITTHON ülve pisil. :)
2016. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nyilvános vécén, ha már van olyan mázlija, hogy fiú, pisiljen állva, nem kérdés...
2016. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy csak én fújom fel ezt a dolgot, de ha nem otthon vagyok, akkor én wc használat előtt is rendesen (szappannal) mosok kezet és természetesen utána is. Édesapám orvos, számtalanszor hallottam tőle, hogy kevés olyan mocskos, mindenféle kórsággal teli dolog van a világon, mint egy ajtókilincs. Ő tanított meg rendesen kezet mosni is, nem csak úgy "tessék-lássék" módon, hanem alaposan. És a kilincset vagy könyökkel használom nyilvános helyen, vagy a kézmosás után használt papírtörölközővel.
2016. jan. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De itt most NYILVÁNOS wc-ről van szó, amit sokkal higiénikusabb úgy használni, hogy az ember nem ér hozzá, ha már van olyan szerencséje, hogy fiúnak született :)

Az én párom is szokott ülve pisilni, de nyilvános wc-n eszébe sem jut, pont.

Ha egy kisfiút nem tanítanak meg állva pisilni, az elég gáz, szerintem. És ez nem azt jelenti, hogy sosem pisilhet ülve, hanem hogy nem tud állva és mindenhol rá akar ülni a wc deszkára.

Épp elég baj, hogy a lányokkal mennyit kell szenvedni pisiléskor, legalább a fiúkkal ne kelljen már!

2016. jan. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal rosszabb ha nem ül le valaki, mert nem tudja elengedni az izmait, nem ürül ki megfelelően a hólyag. Ettől lehet fertőzés, nem attól hogy valakinek a combja hozzáér a wc ülőkéjéhez. Kezet mosni előtte és utána is kéne.
2016. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Babysitterkedés előtt mindig javaslom egyeztetni a szülővel, és ha van határozott ellenvéleményed egyes pontokon, abban kompromisszumra kell jutni a szülővel. Ismétlem: ELŐZETESEN.

És jó, ha van egyéniséged (nem puszta divatbéli, hanem) megalapozott egyéniséged, nem csak amolyan hóbortra alapozva.

Nem rólad mondom, hiszen ne mismerlek, kérdező, hanem csak szeretném elkerülni a félreértéseket.


Szóval állj ki magadért: ha valamiben nyomatékosan másképp vélekedsz a nevelés terén, akkor beszéld meg a szülővel, és ezt is előzetesen, és jussatok egyezségre.


UGYANIS A GYEREK ISSZA MEG A LEVÉT, HA AZ ŐT NEVELŐK ELTÉRŐEN állnak adott kérdéshez.


Itt a kérdésedre adott válaszoláskor csak másodlagosnak vélem, hogy konkrétan ki gondolja papírral bélelve és ki nem. Én egyébként szintén papírral bélelem, főleg gyermeknek, mert ők még kiszolgáltatottabbak a fertőzésekkel szemben.


A lényeg tehát inkább az előzetes megállapodás, és együttgondolkodás a szülővel, nevelési kérdésekről. Na meg persze a gyermek egyéniségéről, szokásairól, betegséghajlamairól, betegségeiről, érzékenységeiről stb.

Nyilván mindig adódnak helyzetek, amelyek előzetesen nem jutnak eszébe az embernek, de nem baj az, legfeljebb utólag, mielőbb megvitatod az anyjával / apjával.

2016. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!