Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megint visszaesünk? Lányom 2...

Megint visszaesünk? Lányom 2 é,5 éves szobatiszta. Vagyis azt hiszem csak volt.

Figyelt kérdés

Apa külföldre ment dolgozni, és igaz eddig csak éjjel, de elkezdett újra bepisilni.

Sajnos egyszer már jártunk így,akkor is így volt, már nem pelusoztunk, amikor apa elkezdett úgy dolgozni,hogy nagyon ritkán látta, és napok alatt újra nappal is pelenkás lett.

Félek,hogy megint ez lesz.már nem is tudom,mikor pisilt be utoljára éjjel, de most ez már a második alkalom.(apa 5 napja ment)

Mit kellene tennem????Hogy tudnám elkerülni, hogy megint vissza essen?

Legutóbb orvos azt mondta,hogy ezzel tiltakozik.Na de apát most nem tudom hazarángatni, akkor kirúgják a munkahelyről, ezért is ment ,mert egyébként nem lenne másik hely.


2010. márc. 31. 07:16
 1/7 A kérdező kommentje:
2,5 éves.bocsi.
2010. márc. 31. 07:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyesmi még nagyobb gyerekeknél is előfordul.A legfontosabb,hogy szó nélkül vedd tudomásul a "balesetet",és ne szidd meg érte,mert akkor rögzülhet a bepisilés.

Beszélgess vele sokat az apáról: mit csinálhat most? Biztosan sokat gondol ránk,várja,hogy hazajöhessen stb.

Ha van lehetőség rá,akkor naponta beszéljetek telefonon apával, a kicsi is.Ha pedig van skype,az még jobb.

Amikor várjátok haza,a lánykádat is vond be az előkészületekbe.Segítsen sütni-főzni stb.

Sok időbe fog telni,amire megszokja ezt a helyzetet.Kitartást kívánok nektek.

2010. márc. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, próbálok vele beszélni apáról, de elutasít, elkezd síktani,hogy nem-nem.Ha képet veszek elő összegyűri:(és elszalad.

Telefonon sajnos nagyon ritkán tudunk beszélni akkor is kb.2-3 percet, lesz amikor napokig nem:((Már tegnap sem volt rá lehetőség.

Pedig ez lenne az egyetlen módja a kapcsolattartásnak.

Persze hogy nem szidom érte, csak félek,hogy megint visszaesik.

2010. márc. 31. 07:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Apának van internete???

Vannak internetcafék,ott tudna internetezni,esetleg a telefont használni,mert olcsók.Eleinte én is csak így tudtam a szüleimmel beszélni.Ez van minden külföldi országban van.Dirakt külföldi hívásokra.....

neked tudom tanácsolni,hogy vannak letölthetö ingyenes telefonálások a neten.....Èn jelenleg a "spar voip"ot használom.(Németország)Ráteszek pay pal-lal 10€ és csak a kapcsolási díjjat kell fizessem ami 15 cent.....Onnantól ingyen beszélek a szüleimmel tesómmal.....Csak vezetékes telefonra használható.ha gondolod segítek megkeresni neked.....


Nehéz lehet ez az idöszak nektek!!

A lányodat szeresgesd minnél többet,kösd le az idejét,fözzetek süssetek.....Az,hogy most apa ellen tiltakozik normális mert ö úgy érzi,hogy ott hagyta öt,ami részben igaz.....Ö ezt nagyon nehezen éli meg.Hidd el minden helyrerázódik,csak ne szidd le....Gyakran vidd öt el wc re,még ha azt mondja,hogy nem is kell.

ha gondolod írj privit.

2 éves,és 2 hetes baba anyukája.

2010. márc. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Pedig sajnos, a visszaeséssel számolnod kell,amíg át nem esik az érzelmi megrázkódtatáson.Talán segítene valamit,ha többet lenne gyerekek között.

Kitartás!

2010. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Elözö vagyok.Nézd meg ilyenekre gondoltam.Csak kell keresni egy olyat ami neked a legmegfelelöbb.ha tudna´tok apával többet beszélni az sokat segítene szerintem....

2010. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszi a válaszokat!A telefonos tippet külön.

Internet sajnos nincs,és vezetékes telefont sem tudott még megadni, de az ötlet jó, majd ha ma tud telefonálni már lehet számot is tud adni:).csak 1 helyről tud telefonálni, de onnét se mindennap.


Lányom próbálom lekötni,sokat sétálunk,járunk játszóterezni,remélem majd sikeresen átvészeli.

Nagyon apás.

Köszi még egyszer.

2010. márc. 31. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!