Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit gondol mennyi az...

Ki mit gondol mennyi az ideális korkülömbség az élső gyerek és a második között?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam és ugy néz ki megint babát várok. Nagyon félek attol, hogy még túl pici a kisfiam és nem fogja 'szeretni' a kis tesot vagy kevesebbet tudok vele lenni és lelkileg sérűl..
2016. febr. 18. 22:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1 perc. :)

Eleje nehéz két egykorúval vagy két kicsi korkülönbségeseggel, de később jól ellesznek.

2016. febr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát számomra minimum 4-5 év. Az én szempontomból. A fiammal nagyon nehéz, egész nap egyedül vagyok vele, nincs semmi segítségem (nagyszülő), így kell ennyi hogy kiheverjem és rászánjam magam újabb gyerekre.

Köztem és nővérem között amúgy 2 év a különbség, egyáltalán nem vagyunk jóban, de ennek nem a korkülönbség az oka.

2016. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom hogy ez egyénfüggő, van akinek az egy is sok ha dackorszakos van aki simán ikrezik és emellé még bevállal gyereket, függ az első gyerek személyiségétől is, mennyire nyitott, mennyire igényel extratörődést stb. Nálunk 2 év lett, de a 2.születésére elváltunk, egyedül babáztam plusz egy 2éves, de jófej volt a nagyobbik, nem érzem hogy majd megszakadtam. Most már ngyobbak, remekül eljátszanak együtt és persze néha ölik egymást, én nem bántam meg. Barátnőm hasonló korkülönbségű gyerekeivel szenved rendesen, ő fáradt folyton. Függ a gyerekektől is, amit persze előre nem lehet tudni milyenek lesznek.
2016. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nalunk 3 perc van koztuk. Nekunk ez lett az idealis.


Ne aggodj elsosorba rajtatok mulik a viszonyuk

2016. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
látom nagyon megoszlanak a vélemények :) nagyon nehéz döntés lesz
2016. febr. 21. 11:48
 16/16 anonim ***** válasza:
De ugye a döntés nem az elvetetésről szòl? Mert ha megfogant biztos nem ölném neg mert a nagyobb korkülönbséget pártolom!
2016. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!