Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek milyen gyorsan ment a...

Nektek milyen gyorsan ment a "beszédtanulás"?

Figyelt kérdés
Lányom 14 hónapos, kb 10 hónapos volt, mikor először mondta anya, aztán rá 2 hónapra apa, most néhány állathangot is mondd, de ennyi. Jól van ez így? Nálatok milyen gyorsan "haladtatok?"
2016. febr. 21. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom sajnos, rég voltam gyerek, nem emlékszem rá.
2016. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
teljesen rendben van, fiam 21 hónapos és kb 1 hónapja kezdett el rendesen szavakat ismételni, nem csak amiket leírtál, (addig neki is csak annyi volt) viszont most már rohamosan bővül a szókincse :) (vannak gyerekek akik még 2 évesen se beszélnek ég aztán 1-2 hónap alatt hirtelen beindulnak és 2 hónap múlva mondatokban beszélnek... minden gyerek más ütemben fejlődik, teljesen rendben van a babád)
2016. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 14 hós. Ezeket tudja,

Anya

Apa

Lava (labda)

Báfi (büfi)

Mama

Papa

Baba

Cic (cic)

Plusz 1-2 állathang.

2016. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Beszél babanyelven,hogy babé,gondolom azt jelentheti,h babáé :)

Meg habébabé. De ezekre nem mondom,h szavak. Inkább babahalandzsa.:)

2016. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fiam 2éves egy naposan még csak szavakat mondott, vagy sípolt, két héttel később csendért sírtam, hogy hol a csipogóján a kikapcsoló gomb, mert folyékonyan dumált ébredéstől lefekvésig :D

A lányomra nem emlékszem, elveszett a hangáradatban, pedig ő a kisebb.


Jah a gyereknek nem való szavak azok soron kívül tanulandók: fel se fogtam, hogy a fiam ott van mellettem és érzéssel bszameg(kifolyt a sütőbe a kaja), na az ennyitől megmaradt.

Lányomnál is a qvaletbe(bokaficam, zakózás egy műanyag játékon), és ott még csak az anya apa volt meg, de a kislánynak a szó dallama nagyon bejött, lelkesen mondogatta is.

Szóval a beszédtanulást kétfelé vedd, ami felnőtt szájába se való azt mint a villám, a többit meg amikor akarja.

2016. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na pont én is ezen dillemáztam a napokban, mindjárt másfél éves a kislányom, és kuka. :) Szinte csak halandzsázik, gagagaga, tatatata, dededede, ezek mennek. Egyedül a nya szócska érthetőbb, elvileg ez én lennék. :) (de sokszor talán a nyamra is ezt mondja), illetve nagy ritkán mondja, hogy vauvau, de ezt sem tisztán. A környezetemben pedig sok olyan vele egy idős gerek van, aki már mondatokban beszél. A szomszéd kislány valamelyik nap mondta nekem, hogy néni ledobtam a cumit, jól meglepett, irigykedem is rendesen.

De nem tudunk mit tenni, ha ő nem akar beszélni.

Remélem hamarosan elkezdi. Örökmozgó, nagy felfedező, inkább ezzel van elfoglalva szerintem.

Bizom benne, hogy hamarosan hallhatom beszélni, megért sok mindent, csak hát kuka... :)

2016. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Éppen elég, a szomszédunk kisfia annyi idös int a lányom, 2,5 éves, és ég ennyit se mond, a lényeg hogy sokat beszélj hozzá, elöbb utóbb megered a nyelve, most tart egy kis szünetet úgy látszik :)
2016. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is 10 hónaposan mondta, hogy anya, nem, apa, baba. 12 hósan olyan 60 szavas aktív szókincs volt. Most 18 hónapos, szinte bármit el tud mondani. Pl. Elesett pijos moci (mondja a nevét itt); nem kérsz, ha nem éhes már, énekel pár szót a mondókákból, elmondja a teljes nevét. Szépen fokozatosan megy ez. Én rengeteget beszéltem hozzá születésétől kezdve. Ha beindul, el se hiszed, mennyire gyorsan kezd beszélni. :D
2016. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!